Vakbonden zien hoge stakingsbereidheid in het openbaar vervoer
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV meldt dat bijna 5000 leden in het openbaar vervoer het werk hebben neergelegd uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Volgens de grootste vakbond van Nederland is de stakingsbereidheid hoog. CNV meldt meer dan 2000 stakers en zegt dat het aantal nog oploopt. Volgens de vakbond doet 95 procent van de leden mee aan de landelijke staking.
Door de staking rijden er woensdag vrijwel geen treinen in het hele land. Ook rijden er veel minder bussen door de staking. Openbaarvervoerbedrijven in grote steden als Amsterdam, Rotterdam en Den Haag rijden de hele dag niet. Als gevolg van de 24-uursstaking is het drukker bij taxibedrijven en hebben ook deelautobedrijven meer boekingen.
De staking in het openbaar vervoer is een van de vele acties die de vakbonden in september organiseren tegen de bezuinigingen op sociale zekerheid. De bonden willen dat alle bezuinigingen van tafel gaan. Dinsdag voerden duizenden overheidsmedewerkers in Den Haag actie tegen de kabinetsplannen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Zes klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) zijn woensdag veroordeeld tot een taakstraf van 120 uur en een voorwaardelijke celstraf van twee weken voor het versperren van de snelweg op 25 april in Utrecht.
42 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - Friesland gaat het makkelijker maken voor inwoners om een provinciaal raadgevend referendum te organiseren. Onder meer het aantal handtekeningen dat nodig is om een volksraadpleging te organiseren, gaat omlaag. Ook wordt in de nieuwe regels die het provinciebestuur heeft vastgesteld de opkomstdrempel gewijzigd van 40 naar 30 procent van de kiesgerechtigden.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De rechtszaak over een zogeheten bangalijst die is verspreid binnen een studentencorps in Utrecht, loopt vertraging op. De rechtbank in Utrecht zou de zaak volgende week behandelen, maar die zitting gaat niet door. Het proces moet namelijk worden overgenomen door de rechtbank in Gelderland.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele duizenden werknemers in het openbaar vervoer hebben het werk neergelegd, meldt vakbond FNV. De vakbonden organiseren woensdag een landelijke staking in het openbaar vervoer tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid. Het gaat om een eerste indicatie van de grootste vakbond van Nederland. Ook andere vakbonden, zoals CNV, doen mee aan de actie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitstoot van broeikasgassen was in het tweede kwartaal van 2026 iets hoger dan een jaar eerder. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM op basis van voorlopige cijfers.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De meeste bussen van Arriva rijden woensdag niet als gevolg van de landelijke staking in het openbaar vervoer. Het vervoersbedrijf probeert de normale dienstregeling zoveel mogelijk in stand te houden. Er rijden woensdag de hele dag geen treinen van Arriva.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS-stations zijn leeg woensdagochtend vroeg vanwege de landelijke 24-uursstaking. Op Utrecht Centraal is het uitgestorven, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn daar slechts enkele NS-medewerkers. Ook op Amsterdam Centraal is het stil. Alleen luchthaven Schiphol is wel beperkt bereikbaar.
7 uur geleden