NS-stations leeg door landelijke 24-uursstaking
UTRECHT (ANP) - De NS-stations zijn leeg woensdagochtend vroeg vanwege de landelijke 24-uursstaking. Op Utrecht Centraal is het uitgestorven, ziet een ANP-verslaggever. Er zijn daar slechts enkele NS-medewerkers. Ook op Amsterdam Centraal is het stil. Alleen luchthaven Schiphol is wel beperkt bereikbaar.
Volgens een woordvoerder van de NS geldt deze situatie ook voor de rest van het land. Vanaf 02.00 uur woensdagochtend tot donderdagochtend 02.00 uur rijden er in het hele land geen treinen. De staking is vanwege de kabinetsplannen om te bezuinigen op de sociale zekerheid.
Op Utrecht Centraal bij de taxistandplaats aan zowel de centrumkant als de kant van de Jaarbeurs is het rustig. Er staan wel verschillende taxi's, maar er zijn geen reizigers.
Geen bootjes
Bus- en tramhaltes in Amsterdam zijn uitgestorven, ziet een verslaggever. Op de digitale informatieborden staat vermeld dat er een landelijke ov-staking is, zowel in het Nederlands als in het Engels. Bij het IJ zijn geen bootjes te zien.
Waar de reizigers op het station goed op de hoogte lijken te zijn van de staking, staat bij de pont naar Buiksloterweg nog een handjevol wachtende mensen met fiets. Zij komen er nu achter dat de oversteek er ook niet in zit vandaag. Twee mannen moeten voor hun werk in Amsterdam-Noord zijn vandaag, vertellen ze aan de verslaggever. De een keert weer om naar huis, de ander gaat het via de Schellingwouderbrug proberen.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - De meeste bussen van Arriva rijden woensdag niet als gevolg van de landelijke staking in het openbaar vervoer. Het vervoersbedrijf probeert de normale dienstregeling zoveel mogelijk in stand te houden. Er rijden woensdag de hele dag geen treinen van Arriva.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt de grenzen met België en Duitsland scherp in de gaten sinds de invoering van het vuurwerkverbod, zegt Ko Minderhoud, nationaal coördinator vuurwerk bij de politie, tegen De Telegraaf. "Deze inspanningen rond de grensregio's gaan ons veel opleveren. Als je gericht zoekt, ga je meer vinden."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige toezichthouders op de AIVD en MIVD hebben scherpe kritiek op het kabinetsvoorstel om de inlichtingendiensten nieuwe bevoegdheden te geven en meer mogelijkheden om gegevens te verzamelen. Het voorstel is "niet in balans", oordelen de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) en de Toetsingscommissie Inzet Bevoegdheden (TIB).
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Het ziekenhuis waar de 66-jarige verdachte van seksueel misbruik van Filipijnse kinderen werkte, heeft via de media vernomen waar de arts van verdacht wordt. De Noordwest Ziekenhuisgroep met vestigingen in onder meer Alkmaar en Den Helder zegt "geschrokken en ontzet" te zijn door de verdenkingen.
8 uur geledenMARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.
12 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.
12 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.
13 uur geleden