Vakbonden: veel BENU-apotheken woensdag dicht door staking
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van apotheekketen BENU gaan woensdag staken. Vakbonden FNV en CNV verwachten dat daardoor opnieuw honderden apotheken in het land gesloten zullen zijn. BENU heeft naar eigen zeggen 3500 medewerkers en 345 apotheken en is daarmee de grootste apotheekketen van het land.
Stakende medewerkers van BENU komen vanaf 11.00 uur bijeen in Park Transwijk in Utrecht. De bonden zeggen dat ze 1200 deelnemers verwachten bij de actie. "Al die mensen waren liever aan het werk gegaan. Ze willen gewoon hun patiƫnten helpen. Maar hun loon holt al jarenlang achteruit, en er komt een moment waarop het niet meer gaat", stelt FNV-onderhandelaar Ralph Smeets in een verklaring.
In de branche wordt al langere tijd hard actiegevoerd. Zowel regionaal als landelijk zijn de afgelopen maanden regelmatig apotheken dicht door het conflict. De bonden eisen met terugwerkende kracht minimaal 6 procent loonsverhoging vanaf 1 juli dit jaar, maatregelen om de werkdruk te verminderen en uitbetaling van de tijd die ze kwijt zijn aan voorbereidingen op de werkdag. De werkgevers bieden 2 procent vanaf 1 juli en 5 procent per 1 juli volgend jaar. Ze zeggen door het beleid van zorgverzekeraars en de overheid niet meer te kunnen bieden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) heeft dit jaar 25,8 procent van het geteste F2-consumentenvuurwerk afgekeurd. Dat is een stuk minder dan vorig jaar, toen 40,9 procent van het geteste vuurwerk niet door de keuring kwam. Onder F2-vuurwerk vallen dingen als grondbloemen en fonteinen.
57 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."
7 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
18 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
19 uur geleden