Vakbonden: veel BENU-apotheken woensdag dicht door staking
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van apotheekketen BENU gaan woensdag staken. Vakbonden FNV en CNV verwachten dat daardoor opnieuw honderden apotheken in het land gesloten zullen zijn. BENU heeft naar eigen zeggen 3500 medewerkers en 345 apotheken en is daarmee de grootste apotheekketen van het land.
Stakende medewerkers van BENU komen vanaf 11.00 uur bijeen in Park Transwijk in Utrecht. De bonden zeggen dat ze 1200 deelnemers verwachten bij de actie. "Al die mensen waren liever aan het werk gegaan. Ze willen gewoon hun patiƫnten helpen. Maar hun loon holt al jarenlang achteruit, en er komt een moment waarop het niet meer gaat", stelt FNV-onderhandelaar Ralph Smeets in een verklaring.
In de branche wordt al langere tijd hard actiegevoerd. Zowel regionaal als landelijk zijn de afgelopen maanden regelmatig apotheken dicht door het conflict. De bonden eisen met terugwerkende kracht minimaal 6 procent loonsverhoging vanaf 1 juli dit jaar, maatregelen om de werkdruk te verminderen en uitbetaling van de tijd die ze kwijt zijn aan voorbereidingen op de werkdag. De werkgevers bieden 2 procent vanaf 1 juli en 5 procent per 1 juli volgend jaar. Ze zeggen door het beleid van zorgverzekeraars en de overheid niet meer te kunnen bieden.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.
4 uur geledenHEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.
7 uur geledenHEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."
8 uur geleden