Vakbonden: veel BENU-apotheken woensdag dicht door staking
UTRECHT (ANP) - Medewerkers van apotheekketen BENU gaan woensdag staken. Vakbonden FNV en CNV verwachten dat daardoor opnieuw honderden apotheken in het land gesloten zullen zijn. BENU heeft naar eigen zeggen 3500 medewerkers en 345 apotheken en is daarmee de grootste apotheekketen van het land.
Stakende medewerkers van BENU komen vanaf 11.00 uur bijeen in Park Transwijk in Utrecht. De bonden zeggen dat ze 1200 deelnemers verwachten bij de actie. "Al die mensen waren liever aan het werk gegaan. Ze willen gewoon hun patiënten helpen. Maar hun loon holt al jarenlang achteruit, en er komt een moment waarop het niet meer gaat", stelt FNV-onderhandelaar Ralph Smeets in een verklaring.
In de branche wordt al langere tijd hard actiegevoerd. Zowel regionaal als landelijk zijn de afgelopen maanden regelmatig apotheken dicht door het conflict. De bonden eisen met terugwerkende kracht minimaal 6 procent loonsverhoging vanaf 1 juli dit jaar, maatregelen om de werkdruk te verminderen en uitbetaling van de tijd die ze kwijt zijn aan voorbereidingen op de werkdag. De werkgevers bieden 2 procent vanaf 1 juli en 5 procent per 1 juli volgend jaar. Ze zeggen door het beleid van zorgverzekeraars en de overheid niet meer te kunnen bieden.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
6 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
8 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).
22 uur geleden