Vakbonden: overheid schiet als werkgever fors tekort
DEN HAAG (ANP) - De overheid schiet als werkgever fors tekort, vinden meerdere vakbonden. Het is volgens hen daarom essentieel dat een nieuw kabinet een sterke overheid hoog op de agenda zet en bereid is geld uit te trekken voor bijvoorbeeld marktconforme salarissen van ambtenaren.
De noodzaak om te gaan investeren is nu groter dan ooit, schrijven de vakbonden voor politie, defensie, onderwijs, universitaire ziekenhuizen, rechterlijke macht en ambtenaren in een gezamenlijk manifest. Behalve betere lonen voor de circa 1 miljoen overheidsmedewerkers, willen ze ook dat er meer nieuwe krachten worden aangenomen, om de werkdruk te verminderen.
"Cao-onderhandelingen in nagenoeg alle overheidssectoren lopen moeizaam of zijn afgebroken zoals bij politie, Rijk, gemeenten en defensie. Het kabinet laat haar eigen mensen in de kou staan", zegt FNV-bestuurder Judy Hoffer. Eugenie Stolk, voorzitter van de onderwijsbond AOb, vult aan: "In het onderwijs kampen we al jaren met een groot lerarentekort en te grote klassen om goed onderwijs te kunnen geven. De werkdruk is heel hoog. De rek is er nu echt uit."
Het manifest is ook de start van diverse acties van de vakbonden rondom de Tweede Kamerverkiezingen en de aankomende formatie. De eerste actie is woensdagavond al bij het ministerie van Defensie en het stadhuis van Den Haag. Beide panden worden daarbij beschenen met laserprojecties.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
8 uur geleden