
Vakbonden bereiken voorlopig akkoord in auto-industrie VS
DETROIT (ANP/AFP) - De Amerikaanse vakbond voor de auto-industrie UAW heeft een voorlopig akkoord bereikt met autoproducent Ford woensdag. De partijen kwamen onder andere een loonsverhoging van 25 procent overeen. De leden van de bond moeten nog over het akkoord stemmen.
De overeenstemming is bereikt na een staking van 41 dagen. De UAW wilde een loonsverhoging van veertig procent, Ford bood negen. President Biden, die in september nog ter plekke was om de stakers een hart onder de riem te steken, toonde zich verheugd over het akkoord.
De werknemers van General Motors en Stellantis staken nog. De beide autoproducenten bieden nu 23 procent loonsverhoging. Meer dan 45.000 werknemers van de drie autoproducenten legden het werk neer. De UAW heeft in de Verenigde Staten 146.000 leden.
Meer uit Financieel
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische centrale bank heeft het belangrijkste rentetarief in het land met 1 procentpunt verlaagd naar 20 procent. Het is de eerste renteverlaging sinds september 2022. De stap volgt op de flinke afzwakking van de groei van de Russische economie in het eerste kwartaal van dit jaar. Eerder verhoogde de centrale bank de rente nog tot het hoogste niveau in twee decennia om de hoge inflatie en de oververhitte economie af te koelen.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De handelsoorlog remt de economische groei van Nederland en bij een escalatie van het handelsconflict dreigt de vooruitgang van de economie bijna volledig stil te vallen. Daarvoor waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB) in zijn voorjaarsraming. De val van het kabinet zorgt volgens DNB-hoofdeconoom Olaf Sleijpen voor extra onzekerheid. Maar de mogelijke impact van de politieke ontwikkelingen van afgelopen week valt naar zijn mening in het niet bij internationale gebeurtenissen.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen blijven komende jaren verder stijgen, voorspelt De Nederlandsche Bank (DNB). Het beperkte aanbod van huizen en de toename van de lonen, waardoor mensen meer kunnen lenen voor hun hypotheek, drijven de prijzen op. Hierdoor blijft een gemiddeld huis voor veel mensen onbetaalbaar.
32 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het eerste kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,6 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,3 procent op kwartaalbasis gemeld.
1 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - China heeft meer exportvergunningen afgegeven voor Europese bedrijven voor de uitvoer van zeldzame aardmetalen, meldt de Europese Kamer van Koophandel in Beijing. De belangenbehartiger van het bedrijfsleven in de Europese Unie spreekt van een lichte verbetering in het geschil over de Chinese exportcontroles op bepaalde aardmetalen, mineralen en magneten die belangrijk zijn voor de Europese industrie.
2 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Bedrijven in Duitsland hebben in april minder geëxporteerd. De Duitse export had duidelijk last van importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump instelde op goederen die de Verenigde Staten binnenkomen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) doet langer onderzoek naar de geplande overname van Unox door Zwanenberg. De deal kan volgens de toezichthouder leiden tot hogere prijzen voor de producten van de bedrijven, omdat beide onder meer rookworsten en houdbare soepen verkopen aan supermarkten.
4 uur geleden