Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond ziet zo'n 60 werknemers Aviko staken om cao-conflict

Vakbond ziet zo'n 60 werknemers Aviko staken om cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV bestempelt de stakingen bij Aviko in Lomm en Steenderen als een succes. Volgens vakbondsbestuurder Robert Wonnink deden in totaal zestig tot zeventig werknemers van de aardappelspecialist mee aan de acties. De actie in Lomm is zondagochtend beƫindigd, die in Steenderen duurt tot zondag 23.00 uur, zegt een woordvoerder van Aviko.

Door de staking van vrijdagmiddag tot zondagochtend moest Aviko een aantal klanten uit de horeca nee verkopen bij de levering van verse friet, meldde een woordvoerder van het bedrijf vrijdag. Een fabriek in het Limburgse Lomm lag volgens FNV helemaal plat. In een fabriek in Steenderen, die doorgaans 24 uur per dag draait, gingen nachtdiensten niet door.

Aviko laat weten dat dit weekend geen tekorten voor diepvriesproducten worden verwacht in de supermarkt of horeca. Volgens een woordvoerder wordt de beschikbare productiecapaciteit gemaximaliseerd. "We verwachten dat de productie vanaf vandaag weer normaliseert."

Onduidelijk

Of er nieuwe acties komen, is nog onduidelijk. Eerst gaat FNV met leden in gesprek over de te volgen koers. Volgens Wonnink heeft Aviko sinds de acties ook nog niet gereageerd op de vakbond. FNV eist onder andere 5,3 procent meer loon voor werknemers en de belofte dat lonen vanaf volgend jaar automatisch meestijgen met de inflatie.

Aviko reageerde eerder teleurgesteld op de acties. De aardappelverwerker had namelijk wel een cao-akkoord bereikt met een andere vakbond, CNV. "We blijven erbij dat wij een goed voorstel hebben gedaan om te komen tot een nieuwe cao, dat uit meer onderdelen bestaat dan alleen een loonsverhoging", stelde het bedrijf een week geleden. "We nodigen FNV uit om in gesprek te blijven, zodat we ons bod nogmaals kunnen toelichten", zegt de woordvoerder zondag.

Meer uit Financieel

Kleine koersuitslagen op aandelenbeurzen New York

NEW YORK (ANP) - De hoofdgraadmeters op de aandelenbeurzen in New York lieten donderdag aan het slot kleine koersuitslagen zien. De aandacht van beleggers op Wall Street ging opnieuw uit naar cijfers over de Amerikaanse banenmarkt. Verder waren er nog kwartaalresultaten van onder meer softwareconcern Salesforce en supermarktketen Kroger.

5 uur geleden
Regering VS wil nog meer belangen in grondstoffenbedrijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering is van plan nog meer belangen te nemen in bedrijven die actief zijn met belangrijke grondstoffen om zo de afhankelijkheid van China bij die grondstoffen tegen te gaan. Het gaat bijvoorbeeld om zink, kobalt, nikkel, lithium en koper die van groot belang zijn voor de industrie en defensiesector.

7 uur geleden
Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

9 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

9 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

12 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

13 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

14 uur geleden