Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond ziet zo'n 60 werknemers Aviko staken om cao-conflict

Vakbond ziet zo'n 60 werknemers Aviko staken om cao-conflict

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV bestempelt de stakingen bij Aviko in Lomm en Steenderen als een succes. Volgens vakbondsbestuurder Robert Wonnink deden in totaal zestig tot zeventig werknemers van de aardappelspecialist mee aan de acties. De actie in Lomm is zondagochtend beëindigd, die in Steenderen duurt tot zondag 23.00 uur, zegt een woordvoerder van Aviko.

Door de staking van vrijdagmiddag tot zondagochtend moest Aviko een aantal klanten uit de horeca nee verkopen bij de levering van verse friet, meldde een woordvoerder van het bedrijf vrijdag. Een fabriek in het Limburgse Lomm lag volgens FNV helemaal plat. In een fabriek in Steenderen, die doorgaans 24 uur per dag draait, gingen nachtdiensten niet door.

Aviko laat weten dat dit weekend geen tekorten voor diepvriesproducten worden verwacht in de supermarkt of horeca. Volgens een woordvoerder wordt de beschikbare productiecapaciteit gemaximaliseerd. "We verwachten dat de productie vanaf vandaag weer normaliseert."

Onduidelijk

Of er nieuwe acties komen, is nog onduidelijk. Eerst gaat FNV met leden in gesprek over de te volgen koers. Volgens Wonnink heeft Aviko sinds de acties ook nog niet gereageerd op de vakbond. FNV eist onder andere 5,3 procent meer loon voor werknemers en de belofte dat lonen vanaf volgend jaar automatisch meestijgen met de inflatie.

Aviko reageerde eerder teleurgesteld op de acties. De aardappelverwerker had namelijk wel een cao-akkoord bereikt met een andere vakbond, CNV. "We blijven erbij dat wij een goed voorstel hebben gedaan om te komen tot een nieuwe cao, dat uit meer onderdelen bestaat dan alleen een loonsverhoging", stelde het bedrijf een week geleden. "We nodigen FNV uit om in gesprek te blijven, zodat we ons bod nogmaals kunnen toelichten", zegt de woordvoerder zondag.

Meer uit Financieel

KPN eist dat Ziggo stopt met 'misleidend gebruik' term glasvezel

DEN HAAG (ANP) - KPN eist dat Ziggo stopt met het "misleidende gebruik van de term glasvezel en variaties daarop in de marketing". Daarover heeft het bedrijf een rechtszaak aangespannen, die woensdag plaatsvindt in Den Haag. Ziggo spreekt op de website van een "glasvezel-kabel" en die term zet consumenten op het verkeerde been, stelt een woordvoerder van KPN.

4 minuten geleden
Chipbedrijven stijgen op Damrak na forse verliezen

AMSTERDAM (ANP) - ASMI, Besi en ASML stegen vrijdag op het Damrak, na de flinke verliezen van de chipbedrijven donderdag. Die gingen toen omlaag op de aandelenbeurs in Amsterdam na de kwartaalcijfers van Nvidia.

1 uur geleden
Odido wil niet zeggen of data slachtoffers stalking zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Odido wil niet zeggen of bij de gestolen data gevoelige gegevens zijn gepubliceerd van slachtoffers van huiselijk geweld of stalking. RTL Nieuws meldde vrijdag in de gestolen gegevens gevoelige informatie te hebben gevonden van meerdere mensen die worden gestalkt of bedreigd.

1 uur geleden
ChatGPT-maker OpenAI haalt 110 miljard op bij financieringsronde

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI heeft 110 miljard dollar (93 miljard euro) opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT wordt nu gewaardeerd op 840 miljard dollar. OpenAI kan het geld goed gebruiken om te investeren in meer chips en datacenters.

2 uur geleden
Netflix flink hoger op Wall Street na afzien bod op Warner

NEW YORK (ANP) - Netflix behoorde vrijdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Beleggers waren opgelucht dat de streamingdienst afziet van een verhoogd overnamebod op Warner Bros. Discovery. Het bestuur van Warner stelde dat het nieuwste overnamebod van concurrent Paramount Skydance "superieur" was aan het bestaande fusieakkoord met Netflix. De streamingdienst had het recht om het bod van Paramount te evenaren, maar besloot dat niet te doen. Het aandeel Netflix werd daarop 8,9 procent hoger gezet.

2 uur geleden
Macron noemt doorgaan Mercosur onaangename verrassing

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP) - Het is voor Frankrijk een "onaangename verrassing" dat de Europese Commissie vrijdag heeft besloten het Mercosur-handelsakkoord voorlopig al in werking te laten treden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron.

4 uur geleden
Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

5 uur geleden