Vakbond Volkswagen wil met lagere lonen massaontslag voorkomen
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Vakbonden bij de Duitse autofabrikant Volkswagen hebben loonsverlagingen voorgesteld om het dreigende massaontslag in Duitsland te voorkomen. Voorafgaand aan de nieuwe ronde van onderhandelingsgesprekken met het management presenteerden de vakbond IG Metall en de ondernemingsraad van VW woensdag een voorstel om de arbeidskosten met ongeveer 1,5 miljard euro te verlagen.
In ruil daarvoor eisen de vakbond en de ondernemingsraad dat het bedrijf de baanzekerheid en de toekomst van de Duitse fabrieken garandeert. Ook geven ze aan open te staan voor flexibiliteit rond werktijden van personeel, als dat betekent dat ontslagen worden vermeden.
"Omdat er duurzame oplossingen nodig zijn, gaan we nu in het offensief en presenteren we een oplossingsconcept," zei Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad. "Het is een alternatief voor het plan van de raad van bestuur om banen te schrappen."
Massaal verzet
Volkswagen kampt met een teruglopende vraag naar elektrische voertuigen, hoge bedrijfskosten en toenemende concurrentie van Chinese fabrikanten. Het management dringt daarom aan op ongekende bezuinigingen in Duitsland, waaronder de sluiting van drie fabrieken, tienduizenden ontslagen, loonsverlagingen en een loonstop van twee jaar.
Vertegenwoordigers van de vakbonden hebben beloofd massaal verzet te bieden tegen sluitingen of massaontslagen. "Als Volkswagen vasthoudt aan zijn eisen, dan moet het zich schrap zetten voor een arbeidsconflict dat dit land in decennia niet heeft gezien", waarschuwde vakbondsonderhandelaar Thorsten Gröger.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.
3 uur geledenALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Stakende medewerkers zorgen voor schade bij wasserijen. Volgens directeur van brancheorganisaties FTN en Netex, Arthur Linssen, verschilde de impact van een door FNV opgezette staking woensdag sterk per bedrijf, maar was in sommige gevallen sprake van "serieuze productieterugval". Ondernemers in de textielverzorgingsbranche vrezen dat komende dagen nog meer stakingen volgen.
6 uur geleden