Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond Volkswagen wil met lagere lonen massaontslag voorkomen

Vakbond Volkswagen wil met lagere lonen massaontslag voorkomen

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Vakbonden bij de Duitse autofabrikant Volkswagen hebben loonsverlagingen voorgesteld om het dreigende massaontslag in Duitsland te voorkomen. Voorafgaand aan de nieuwe ronde van onderhandelingsgesprekken met het management presenteerden de vakbond IG Metall en de ondernemingsraad van VW woensdag een voorstel om de arbeidskosten met ongeveer 1,5 miljard euro te verlagen.

In ruil daarvoor eisen de vakbond en de ondernemingsraad dat het bedrijf de baanzekerheid en de toekomst van de Duitse fabrieken garandeert. Ook geven ze aan open te staan ​​voor flexibiliteit rond werktijden van personeel, als dat betekent dat ontslagen worden vermeden.

"Omdat er duurzame oplossingen nodig zijn, gaan we nu in het offensief en presenteren we een oplossingsconcept," zei Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad. "Het is een alternatief voor het plan van de raad van bestuur om banen te schrappen."

Massaal verzet

Volkswagen kampt met een teruglopende vraag naar elektrische voertuigen, hoge bedrijfskosten en toenemende concurrentie van Chinese fabrikanten. Het management dringt daarom aan op ongekende bezuinigingen in Duitsland, waaronder de sluiting van drie fabrieken, tienduizenden ontslagen, loonsverlagingen en een loonstop van twee jaar.

Vertegenwoordigers van de vakbonden hebben beloofd massaal verzet te bieden tegen sluitingen of massaontslagen. "Als Volkswagen vasthoudt aan zijn eisen, dan moet het zich schrap zetten voor een arbeidsconflict dat dit land in decennia niet heeft gezien", waarschuwde vakbondsonderhandelaar Thorsten Gröger.

Meer uit Financieel

Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

1 uur geleden
Nederland blijft innovatiekoploper bij Europese octrooiaanvragen

DEN HAAG (ANP) - Nederland was ook vorig jaar een van de innovatiekoplopers als het gaat om octrooiaanvragen in Europa. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB). Nederlandse bedrijven en uitvinders hebben 7006 Europese octrooien aangevraagd. Dat komt neer op 388 aanvragen per miljoen inwoners. Daarmee staat Nederland per inwoner wereldwijd in de top vijf.

3 uur geleden
Hoop op einde oorlog in Midden-Oosten stuwt Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten maandag herstel zien, al moesten ze bij het slot een deel van de eerdere winsten weer inleveren. Beleggers reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. Dat gaf handelaren hoop op een naderend einde van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft de olieprijzen opgedreven en de vrees voor een wereldwijde recessie aangewakkerd.

5 uur geleden
Werkgevers vragen leaserijders vaker goedkopere pomp op te zoeken

AMSTERDAM (ANP) - Vanwege de sterk gestegen brandstofprijzen vragen werkgevers steeds vaker aan leaserijders om bij goedkope tankstations te tanken in plaats van langs de snelweg. "Dat deden ze al, maar nu gebeurt dit nog vaker. Momenteel is het extra relevant", zegt een woordvoerster van Ayvens, de grootste leasemaatschappij van Nederland.

6 uur geleden
Groot deel visserij niet de zee op om hoge brandstofkosten

URK (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse visserij blijft deze week binnen vanwege de hoge brandstofprijzen. Ruim de helft van de tientallen boomkorvissers, qua vangst de grootste categorie in de sector, gaat deze week niet de zee op omdat dit niet langer rendabel is. "Zo'n besluit is heel uitzonderlijk", zegt directeur Geert Meun van branchevereniging VisNed naar aanleiding van eerdere berichtgeving door De Telegraaf.

7 uur geleden
Veerdiensten overwegen prijsverhoging door hogere brandstofkosten

DEN HAAG (ANP) - Veerdiensten overwegen hun tarieven te verhogen of hun dienstregelingen in te perken vanwege de hogere prijzen voor brandstof. Dat zegt secretaris Erik van Toor van branchevereniging Veerdiensten Nederland. Onder de koepel vallen onder andere de veren van GVB in Amsterdam.

8 uur geleden
Farmaceuten zien concurrentiepositie 'iedere maand verslechteren'

DEN HAAG (ANP) - Nederland verliest op het gebied van nieuwe geneesmiddelen steeds meer terrein aan andere landen, ook binnen Europa. De van oorsprong sterke farmaceutische branche in ons land klaagt over lange, strenge en onvoorspelbare toelatingstrajecten, waardoor sommige medicijnen veel later of helemaal niet meer in ons land op de markt komen. "We zien dat de concurrentiepositie voor klinische studies iedere maand verslechtert", zegt Martijn Bax, directeur bij de Nederlandse locatie van AstraZeneca, tijdens een persbijeenkomst in Den Haag.

8 uur geleden