Vakbond Volkswagen wil met lagere lonen massaontslag voorkomen
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Vakbonden bij de Duitse autofabrikant Volkswagen hebben loonsverlagingen voorgesteld om het dreigende massaontslag in Duitsland te voorkomen. Voorafgaand aan de nieuwe ronde van onderhandelingsgesprekken met het management presenteerden de vakbond IG Metall en de ondernemingsraad van VW woensdag een voorstel om de arbeidskosten met ongeveer 1,5 miljard euro te verlagen.
In ruil daarvoor eisen de vakbond en de ondernemingsraad dat het bedrijf de baanzekerheid en de toekomst van de Duitse fabrieken garandeert. Ook geven ze aan open te staan voor flexibiliteit rond werktijden van personeel, als dat betekent dat ontslagen worden vermeden.
"Omdat er duurzame oplossingen nodig zijn, gaan we nu in het offensief en presenteren we een oplossingsconcept," zei Daniela Cavallo, voorzitter van de ondernemingsraad. "Het is een alternatief voor het plan van de raad van bestuur om banen te schrappen."
Massaal verzet
Volkswagen kampt met een teruglopende vraag naar elektrische voertuigen, hoge bedrijfskosten en toenemende concurrentie van Chinese fabrikanten. Het management dringt daarom aan op ongekende bezuinigingen in Duitsland, waaronder de sluiting van drie fabrieken, tienduizenden ontslagen, loonsverlagingen en een loonstop van twee jaar.
Vertegenwoordigers van de vakbonden hebben beloofd massaal verzet te bieden tegen sluitingen of massaontslagen. "Als Volkswagen vasthoudt aan zijn eisen, dan moet het zich schrap zetten voor een arbeidsconflict dat dit land in decennia niet heeft gezien", waarschuwde vakbondsonderhandelaar Thorsten Gröger.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De Nederlandse technologische industrie heeft steeds meer last van de handelsoorlog die de Amerikaanse president Donald Trump vorig jaar ontketende. Dat meldt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na een onderzoek onder 156 bedrijven dat eerder deze maand is uitgevoerd.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen zullen naar verwachting de rest van dit jaar niet meer stijgen, voorspelt ING in een rapport over de woningmarkt. In de grote steden blijft de huizenprijsontwikkeling naar verwachting achter bij het landelijk gemiddelde en zouden de prijzen kortstondig zelfs wat kunnen zakken, stellen de marktkenners van de bank. Na jaren van groei is het voor het eerst in lange tijd dat een bank verwacht dat de huizenmarkt niet verder groeit.
58 minuten geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft het afgelopen kwartaal zijn beste eerste drie maanden in een jaar ooit behaald. Dat zegt topman Tim Cook van het techconcern in een toelichting op de resultaten. Volgens hem komt dat onder andere dankzij meer verkopen van iPhones.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag hoger gesloten. Beleggers reageerden onder meer op positieve kwartaalresultaten van Alphabet, het moederbedrijf van Google, en de fabrikant van graafmachines, bulldozers en mijnbouwtrucks Caterpillar.
2 uur geledenDEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
5 uur geleden