
Vakbond schrikt van faillissement The Body Shop in Nederland
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is geschrokken van het nieuws dat The Body Shop failliet is gegaan, waardoor er opnieuw een bekende naam uit de Nederlandse winkelstraat dreigt te verdwijnen. "Na corona hadden experts al gewaarschuwd dat er meer faillissementen zouden komen. Dat zien we nu gebeuren. De ene na de andere valt om", reageert vakbondsbestuurder Erik Maas.
Eerder gingen onder meer BCC en Big Bazar al failliet, verduidelijkt hij. Ook Game Mania is bankroet verklaard. Eerder deze week zag Blokker zich genoodzaakt om uitstel van betaling aan te vragen. Uitstel van betaling mondt vaak uit in een faillissement, al is dat niet in alle gevallen de uitkomst.
Maas noemt het "vooral triest voor de werknemers" dat The Body Shop in Nederland bankroet is gegaan. Bij CNV wordt nu gekeken wat de bond voor hen kan betekenen.
'Kwalijke trend'
Maas benadrukt het belang van snelle duidelijkheid voor het personeel. Hij herinnert zich dat bij Big Bazar uiteindelijk soms maar één medewerker overbleef om de winkel op slot te doen. Volgens hem moeten zulke situaties worden voorkomen, omdat dan de veiligheid van het personeel in het geding komt.
FNV-bestuurder Linda Vermeulen spreekt naar aanleiding van het faillissement van The Body Shop in Nederland van een "kwalijke trend in de winkelstraat: eigenaren en investeerders van concerns als de Body Shop blijven rijk". "Medewerkers die de winkels draaiend houden staan met lege handen en moeten bij nul beginnen", stelt ze. "De samenleving wordt opgezadeld met kosten. Er moet iets veranderen, want de huidige politiek werkt deze ontwikkeling in de hand. Als FNV informeren wij onze leden over hun rechten."
Meer uit Financieel
HOOFDDORP (ANP) - Fitnessketen Basic-Fit heeft in het derde kwartaal opnieuw meer leden verwelkomd. Volgens de beursgenoteerde sportscholenuitbater kwamen er in de afgelopen periode 218.000 nieuwe abonnees bij. Het klantenbestand groeide over de eerste negen maanden van dit jaar met 13 procent tot 4,73 miljoen. Het aantal clubs steeg in die periode met 78 tot 1653.
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ook de autoproductie in de Verenigde Staten dreigt snel geraakt te worden door het conflict rond de Nijmeegse chipmaker Nexperia, waarschuwt de Alliance for Automotive Innovation (AAI). De branchevereniging in Washington, die vrijwel alle grote wereldwijde autofabrikanten zoals General Motors, Ford, Volkswagen en Toyota vertegenwoordigt, dringt aan op een snelle oplossing van het conflict.
13 minuten geledenKYOTO (ANP) - Nintendo heeft leveranciers gevraagd de productie van zijn nieuwste gamecomputer Switch 2 op te voeren. Eind maart volgend jaar moeten zij minstens 25 miljoen exemplaren produceren, melden ingewijden die de plannen kennen aan persbureau Bloomberg.
20 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Een mogelijke afschaffing van de hypotheekrenteaftrek in Nederland heeft waarschijnlijk een prijsremmende werking, maar laat de huizenprijzen niet opeens flink dalen. Dat voorziet de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij. Hij benadrukt dat het stoppen met het fiscale voordeel voor huizenbezitters geleidelijk moet gebeuren en onderdeel moet zijn van een breder pakket maatregelen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nederlandse economie doet het nu goed, maar het is niet gezegd dat dit zo blijft. Het nieuwe kabinet moet straks echt aan de slag met de grote dossiers om beslissingen voor de lange termijn te nemen. Dat is momenteel de belangrijkste boodschap van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) voor ons land, heeft de Nederlandse IMF-bestuurder Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Kamer van Koophandel klaagt de regering-Trump aan om de flinke sommen geld die ze in rekening wil brengen voor speciale werkvisa. Volgens de belangenbehartiger van het bedrijfsleven dreigt hierdoor de ongelijkheid tussen grote en kleine bedrijven toe te nemen. Ook zou Donald Trump daarmee ten onrechte het Congres passeren.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. De handelssessie begon positief. Dat sloeg om nadat twee regionale banken problemen hadden gesignaleerd bij een van hun cliënten.
9 uur geleden