Vakbond schrikt van faillissement The Body Shop in Nederland
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is geschrokken van het nieuws dat The Body Shop failliet is gegaan, waardoor er opnieuw een bekende naam uit de Nederlandse winkelstraat dreigt te verdwijnen. "Na corona hadden experts al gewaarschuwd dat er meer faillissementen zouden komen. Dat zien we nu gebeuren. De ene na de andere valt om", reageert vakbondsbestuurder Erik Maas.
Eerder gingen onder meer BCC en Big Bazar al failliet, verduidelijkt hij. Ook Game Mania is bankroet verklaard. Eerder deze week zag Blokker zich genoodzaakt om uitstel van betaling aan te vragen. Uitstel van betaling mondt vaak uit in een faillissement, al is dat niet in alle gevallen de uitkomst.
Maas noemt het "vooral triest voor de werknemers" dat The Body Shop in Nederland bankroet is gegaan. Bij CNV wordt nu gekeken wat de bond voor hen kan betekenen.
'Kwalijke trend'
Maas benadrukt het belang van snelle duidelijkheid voor het personeel. Hij herinnert zich dat bij Big Bazar uiteindelijk soms maar één medewerker overbleef om de winkel op slot te doen. Volgens hem moeten zulke situaties worden voorkomen, omdat dan de veiligheid van het personeel in het geding komt.
FNV-bestuurder Linda Vermeulen spreekt naar aanleiding van het faillissement van The Body Shop in Nederland van een "kwalijke trend in de winkelstraat: eigenaren en investeerders van concerns als de Body Shop blijven rijk". "Medewerkers die de winkels draaiend houden staan met lege handen en moeten bij nul beginnen", stelt ze. "De samenleving wordt opgezadeld met kosten. Er moet iets veranderen, want de huidige politiek werkt deze ontwikkeling in de hand. Als FNV informeren wij onze leden over hun rechten."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omhoog na het gemengde slot een dag eerder. Beleggers reageerden op het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Uit dat rapport bleek dat er in december in de Verenigde Staten 50.000 banen zijn bijgekomen. Dat was wat minder dan verwacht. De situatie op de arbeidsmarkt speelt een grote rol bij het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Coolblue verplicht zijn fietsbezorgers in Nederland met een helm op te fietsen, na de val van topman Pieter Zwart. Dat meldt een woordvoerder. Voor fietsbezorgers in België en Duitsland van de elektronicaketen was het al verplicht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Telecombedrijf Odido kan mogelijk al deze maand een beursgang in Amsterdam maken, waarmee ongeveer 1 miljard euro kan worden opgehaald. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens de ingewijden is er nog geen definitief besluit genomen en kunnen de timing en voorwaarden nog veranderen, afhankelijk van de marktomstandigheden.
4 uur geleden