Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond schrikt van faillissement The Body Shop in Nederland

Vakbond schrikt van faillissement The Body Shop in Nederland

UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is geschrokken van het nieuws dat The Body Shop failliet is gegaan, waardoor er opnieuw een bekende naam uit de Nederlandse winkelstraat dreigt te verdwijnen. "Na corona hadden experts al gewaarschuwd dat er meer faillissementen zouden komen. Dat zien we nu gebeuren. De ene na de andere valt om", reageert vakbondsbestuurder Erik Maas.

Eerder gingen onder meer BCC en Big Bazar al failliet, verduidelijkt hij. Ook Game Mania is bankroet verklaard. Eerder deze week zag Blokker zich genoodzaakt om uitstel van betaling aan te vragen. Uitstel van betaling mondt vaak uit in een faillissement, al is dat niet in alle gevallen de uitkomst.

Maas noemt het "vooral triest voor de werknemers" dat The Body Shop in Nederland bankroet is gegaan. Bij CNV wordt nu gekeken wat de bond voor hen kan betekenen.

'Kwalijke trend'

Maas benadrukt het belang van snelle duidelijkheid voor het personeel. Hij herinnert zich dat bij Big Bazar uiteindelijk soms maar één medewerker overbleef om de winkel op slot te doen. Volgens hem moeten zulke situaties worden voorkomen, omdat dan de veiligheid van het personeel in het geding komt.

FNV-bestuurder Linda Vermeulen spreekt naar aanleiding van het faillissement van The Body Shop in Nederland van een "kwalijke trend in de winkelstraat: eigenaren en investeerders van concerns als de Body Shop blijven rijk". "Medewerkers die de winkels draaiend houden staan met lege handen en moeten bij nul beginnen", stelt ze. "De samenleving wordt opgezadeld met kosten. Er moet iets veranderen, want de huidige politiek werkt deze ontwikkeling in de hand. Als FNV informeren wij onze leden over hun rechten."

Meer uit Financieel

WSJ: Tesla stopt met Chinese onderdelen in Amerikaanse fabrieken

AUSTIN (ANP) - Autoproducent Tesla heeft zijn toeleveranciers gevraagd geen in China gemaakte onderdelen meer te gebruiken voor auto's die in de Verenigde Staten worden geproduceerd. Leidinggevenden van de elektrische autofabrikant hebben moeite met de wisselende importtarieven in het handelsconflict tussen de VS en China. Dit bemoeilijkt de prijsstrategieën van het bedrijf, meldt The Wall Street Journal op basis van bronnen.

15 uur geleden
Agractie: minder regeldruk nodig tegen stijgende rundvleesprijzen

DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie pleit voor minder regeldruk, "zodat boeren kunnen blijven produceren en consumenten toegang houden tot gezond en betaalbaar voedsel." De organisatie reageert hiermee op de voorspellingen van brancheverenigingen dat rundvlees volgend jaar nog fors duurder wordt.

18 uur geleden
Akkoord over EU-begroting 2026, Nederland onthoudt zich van stem

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten en het Europees Parlement hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een akkoord bereikt over de EU-begroting van 2026. Nederland, Finland en Oostenrijk hebben zich van stemming onthouden. Zweden stemde tegen. De landen vinden onder meer dat er te weinig wordt bezuinigd om dat vrijgekomen geld te besteden aan nieuwe prioriteiten. De vier voorzien daarmee een moeilijke opgave voor 2027. Ook Hongarije onthield zich van stemming.

18 uur geleden
Financial Times: Tim Cook mogelijk volgend jaar weg bij Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stapt mogelijk volgend jaar op als topman van het Amerikaanse technologiebedrijf Apple. De raad van bestuur en topmanagers bereiden zich voor op het vertrek van Cook na meer dan veertien jaar als leider van het bedrijf. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

20 uur geleden
Biefstuk, hamburgers en rundergehakt 'fors duurder' in 2026

DEN HAAG (ANP) - Rundvlees, zoals biefstuk, hamburgers en rundergehakt, wordt volgend jaar opnieuw een stuk duurder, na de forse prijsstijgingen van dit jaar. Dit komt mede doordat in Nederland steeds meer boerenbedrijven verdwijnen door stikstofregels. "Het uitkopen van veehouderijen vindt nu plaats, dus de beschikbaarheid van vlees wordt hierdoor naar verwachting nog minder. Daardoor zullen de prijzen omhooggaan", zegt Marian Lemsom, directeur van Koninklijke Nederlandse Slagers (KNS).

21 uur geleden
Google bouwt nieuwe datacenters in Texas in wedloop om AI

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techbedrijf Google gaat 40 miljard dollar investeren in drie nieuwe datacenters in Texas, in een wedloop tussen bedrijven om meer rekenkracht voor AI en dataverwerking te bemachtigen. Eerder investeerden concurrenten zoals OpenAI en Anthropic PBC al miljarden in datacenters in Texas.

21 uur geleden
Duurdere kruidnoten in kleinere zakken alsnog evenveel verkocht

DEN HAAG (ANP) - Kruidnoten zijn de afgelopen jaren een stuk duurder geworden, maar ze worden er niet minder door gegeten. Fabrikanten pasten de grootte van de zakken aan om zo de prijsstijging te dempen en dat lijkt te hebben gewerkt: mensen kopen nu vaker kleinere zakjes. Daardoor verkopen de belangrijkste producenten Van Delft en Bolletje alsnog ongeveer evenveel als een jaar eerder, laten ze weten aan persbureau ANP.

22 uur geleden