Vakbond schrikt van faillissement The Body Shop in Nederland
UTRECHT (ANP) - Vakbond CNV is geschrokken van het nieuws dat The Body Shop failliet is gegaan, waardoor er opnieuw een bekende naam uit de Nederlandse winkelstraat dreigt te verdwijnen. "Na corona hadden experts al gewaarschuwd dat er meer faillissementen zouden komen. Dat zien we nu gebeuren. De ene na de andere valt om", reageert vakbondsbestuurder Erik Maas.
Eerder gingen onder meer BCC en Big Bazar al failliet, verduidelijkt hij. Ook Game Mania is bankroet verklaard. Eerder deze week zag Blokker zich genoodzaakt om uitstel van betaling aan te vragen. Uitstel van betaling mondt vaak uit in een faillissement, al is dat niet in alle gevallen de uitkomst.
Maas noemt het "vooral triest voor de werknemers" dat The Body Shop in Nederland bankroet is gegaan. Bij CNV wordt nu gekeken wat de bond voor hen kan betekenen.
'Kwalijke trend'
Maas benadrukt het belang van snelle duidelijkheid voor het personeel. Hij herinnert zich dat bij Big Bazar uiteindelijk soms maar één medewerker overbleef om de winkel op slot te doen. Volgens hem moeten zulke situaties worden voorkomen, omdat dan de veiligheid van het personeel in het geding komt.
FNV-bestuurder Linda Vermeulen spreekt naar aanleiding van het faillissement van The Body Shop in Nederland van een "kwalijke trend in de winkelstraat: eigenaren en investeerders van concerns als de Body Shop blijven rijk". "Medewerkers die de winkels draaiend houden staan met lege handen en moeten bij nul beginnen", stelt ze. "De samenleving wordt opgezadeld met kosten. Er moet iets veranderen, want de huidige politiek werkt deze ontwikkeling in de hand. Als FNV informeren wij onze leden over hun rechten."
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
45 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De omvang van de financiële relaties tussen Nederland en het buitenland is dit jaar verder gegroeid, ondanks de wereldwijde geopolitieke spanningen. Dat constateert De Nederlandsche Bank (DNB) op basis van de derdekwartaalcijfers over het bedrag dat Nederland in het buitenland heeft geïnvesteerd en uitgeleend. Andersom zijn er ook flinke investeringen van buitenlandse bedrijven in Nederland.
5 uur geleden