Vakbond: maak testen voor reizigers uit Zuid-Afrika verplicht
SCHIPHOL (ANP) - Het zou goed zijn als reizigers die uit Zuid-Afrika in Nederland aankomen, verplicht worden om zich te laten testen op corona. Dat vindt voorzitter Chris van Elswijk van de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC). Ook luchthaven Schiphol zou het toejuichen als meer reizigers zich laten testen na aankomst, maar dat is volgens een woordvoerder nu nog niet af te dwingen. Als het testbeleid veranderd zou moeten worden, dan zou dat aan de Nederlandse overheid zijn.
Van de honderden reizigers per dag uit Zuid-Afrika, laat nu ongeveer een derde zich daadwerkelijk testen. En van de mensen die zich wel laten testen, blijkt volgens nieuwe cijfers van de GGD Kennemerland 9 procent positief te zijn. En dit ondanks testen vóór aanvang van de vlucht, en het feit dat het merendeel van de passagiers waarschijnlijk gevaccineerd is, aldus de GGD Kennemerland. Dat laat zien dat het virus zich makkelijk verspreidt en dat stemt tot zorgen, concludeerde de gezondheidsdienst, die iedereen die Nederland als eindbestemming heeft dringend oproept zich te laten testen op Schiphol.
Van Elswijk heeft de indruk dat iedereen in Nederland het logisch zou vinden als er een testverplichting komt voor deze mensen. Voor bijvoorbeeld stewardessen in vliegtuigen is er volgens hem ook weer geen hele grote reden tot zorg. "Natuurlijk testen er weleens crewleden positief, maar het is niet zo dat het de spuigaten uitloopt", aldus de vakbondsman.
De VNC'er wijst erop dat de contactmomenten aan boord op de vluchten uit Zuid-Afrika al zo veel mogelijk worden beperkt. Ook draagt iedereen aan boord een mondkapje en cabinepersoneel krijgt instructies om zich vooraf en achteraf te laten testen. De zegsman van Schiphol benadrukt dat er op de luchthaven zelf eveneens mondkapjes gedragen moeten worden. Ook dienen reizigers gepaste afstand te houden, passagiers wordt aangeraden om zich te laten testen. Schiphol raadt mensen daarbij aan om alleen naar het vliegveld te komen als ze zelf vliegen. Dat betekent liever geen ophalers of wegbrengers, aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het contactformulier van de overheid voor Nederlanders die in het Midden-Oosten zijn gestrand, is tot nu toe zeker 9000 keer ingevuld. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving door RTL Nieuws. De vragenlijst sluit vrijdagmiddag.
1 uur geledenBREDA (ANP) - De ontnemingszaak tegen Klaas Otto (58) is uitgesteld. De rechtbank concludeerde donderdagmiddag dat er te weinig tijd was om de zaak nog inhoudelijk te behandelen. Nu moet dat gebeuren op 31 maart. Het Openbaar Ministerie wil bijna 1,9 miljoen euro afnemen van de oprichter van motorclub No Surrender. Volgens justitie is dat geld niet op legale wijze verdiend.
5 uur geledenBREDA (ANP) - De wrakingskamer van de rechtbank Breda heeft een verzoek om andere rechters in een ontnemingszaak over Klaas Otto (58) donderdag afgewezen. De advocaat van de oprichter van motorclub No Surrender had de rechtbank gewraakt, omdat Otto vond dat die vooringenomen was. Hiervan was volgens de wrakingskamer die het verzoek behandelde geen sprake.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen Iraniërs hebben donderdagmiddag in Den Haag op het Lange Voorhout aandacht gevraagd voor de situatie in hun land van herkomst. Bij de Britse ambassade scandeerden ze leuzen en draaiden ze harde muziek. Ze riepen onder meer op tot een einde van het Iraanse regime.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nabestaanden dringen er bij het gerechtshof in Den Haag op aan dat het hoger beroep doorgaat in de zaak over de dodelijke schietpartij bij winkelcentrum Walburg in Zwijndrecht komende maandag. Dit laat slachtofferadvocaat Willem Backer weten. Hij staat drie dochters en de kleinkinderen bij van Michel (66), die bij de schietpartij om het leven kwam. Hun zus Anneke (38) overleefde de aanslag van haar ex-partner.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er is een akkoord over een derde vlucht om gestrande Nederlanders op te halen, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Komende zaterdag zal in samenwerking met Corendon een vliegtuig van Muscat (Oman) naar Amsterdam vliegen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De verdediging heeft donderdag de rechtbank in Breda gewraakt in een ontnemingsprocedure tegen Klaas Otto (58). Otto meent dat de rechtbank vooringenomen is en wil daarom andere rechters. De wraking volgde nadat de rechtbank het horen van een getuige had afgewezen.
7 uur geleden