Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakbond: maak testen voor reizigers uit Zuid-Afrika verplicht

Vakbond: maak testen voor reizigers uit Zuid-Afrika verplicht

SCHIPHOL (ANP) - Het zou goed zijn als reizigers die uit Zuid-Afrika in Nederland aankomen, verplicht worden om zich te laten testen op corona. Dat vindt voorzitter Chris van Elswijk van de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC). Ook luchthaven Schiphol zou het toejuichen als meer reizigers zich laten testen na aankomst, maar dat is volgens een woordvoerder nu nog niet af te dwingen. Als het testbeleid veranderd zou moeten worden, dan zou dat aan de Nederlandse overheid zijn.

Van de honderden reizigers per dag uit Zuid-Afrika, laat nu ongeveer een derde zich daadwerkelijk testen. En van de mensen die zich wel laten testen, blijkt volgens nieuwe cijfers van de GGD Kennemerland 9 procent positief te zijn. En dit ondanks testen vóór aanvang van de vlucht, en het feit dat het merendeel van de passagiers waarschijnlijk gevaccineerd is, aldus de GGD Kennemerland. Dat laat zien dat het virus zich makkelijk verspreidt en dat stemt tot zorgen, concludeerde de gezondheidsdienst, die iedereen die Nederland als eindbestemming heeft dringend oproept zich te laten testen op Schiphol.

Van Elswijk heeft de indruk dat iedereen in Nederland het logisch zou vinden als er een testverplichting komt voor deze mensen. Voor bijvoorbeeld stewardessen in vliegtuigen is er volgens hem ook weer geen hele grote reden tot zorg. "Natuurlijk testen er weleens crewleden positief, maar het is niet zo dat het de spuigaten uitloopt", aldus de vakbondsman.

De VNC'er wijst erop dat de contactmomenten aan boord op de vluchten uit Zuid-Afrika al zo veel mogelijk worden beperkt. Ook draagt iedereen aan boord een mondkapje en cabinepersoneel krijgt instructies om zich vooraf en achteraf te laten testen. De zegsman van Schiphol benadrukt dat er op de luchthaven zelf eveneens mondkapjes gedragen moeten worden. Ook dienen reizigers gepaste afstand te houden, passagiers wordt aangeraden om zich te laten testen. Schiphol raadt mensen daarbij aan om alleen naar het vliegveld te komen als ze zelf vliegen. Dat betekent liever geen ophalers of wegbrengers, aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Onderzoek naar explosie Utrecht afgerond, resultaten bij het OM

UTRECHT (ANP) - Het onderzoek van de politie naar de explosie in de Utrechtse Visscherssteeg van donderdag 15 januari is afgerond. Dat schrijft het Utrechtse college in een brief aan de gemeenteraad. De resultaten van het onderzoek liggen nu bij het Openbaar Ministerie, dat ze beoordeelt.

54 minuten geleden
Clingendael: asielopvang buiten EU regelen 'niet eenvoudig'

DEN HAAG (ANP) - Het is "niet eenvoudig" om landen buiten de Europese Unie vluchtelingen of afgewezen asielzoekers te laten opvangen, stelt denktank Clingendael in een rapport dat is opgesteld voor het ministerie van Asiel en Migratie. Onderzoekers schrijven dat zulke samenwerkingen weliswaar juridisch haalbaar worden als het Europese migratiepact deze zomer van kracht wordt, maar dat er nog veel problemen in de weg zitten.

1 uur geleden
Nederlandse uitvinder van Kapla-bouwblokjes overleden 

NICE (ANP/BELGA) - Tom van der Bruggen, die in de jaren tachtig de beroemde speelgoedblokken van het merk Kapla uitvond, is op 80-jarige leeftijd overleden, meldt zijn echtgenote. Hij overleed afgelopen weekend in zijn woonplaats, de Franse stad Nice.

1 uur geleden
Sjoerdsma wil zakendoen met China, ondanks mogelijke sanctie

DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma, aankomend minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft er vertrouwen in dat hij "gewoon zaken kan doen" met China. Dit ondanks de sancties die de Chinese overheid vijf jaar geleden aankondigde tegen de D66'er. Maandag na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten noemde Sjoerdsma China een "belangrijke handelspartner van Nederland".

1 uur geleden
3 Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp om Gaza te verlaten

DEN HAAG (ANP) - Drie Palestijnen krijgen vooralsnog geen hulp van het ministerie van Buitenlandse Zaken om Gaza te verlaten en naar Nederland te reizen. Hun verzoek om bijstand van Nederland af te dwingen werd afgewezen door de rechter.

4 uur geleden
Palmen verwacht dat werken met minderheidskabinet niet anders is

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) verwacht niet dat haar werk als onderdeel van het minderheidskabinet heel anders wordt dan in het voorgaande demissionaire kabinet. "Als ik kijk naar alle partijen in de Kamer, dan zie je dat mensen graag willen dat dit opgelost wordt," zei ze na haar gesprek met formateur Rob Jetten.

5 uur geleden
Drukte bij asielopvang Ter Apel weer flink toegenomen

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel was het dit weekend weer druk. Ondanks de afspraak niet meer dan 2000 mensen op het terrein te hebben, waren er alle dagen 2100 mensen of meer. De dagen ervoor waren er zo'n veertig tot honderd mensen minder. De boete die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) hiervoor moet overmaken aan de gemeente Westerwolde is opgelopen naar 3,7 miljoen euro.

6 uur geleden