Vakantieparken zien lastminuteboekingen binnenstromen
AMSTERDAM (ANP) - Bij de vakantieparken Center Parcs, Landal GreenParks en Roompot stroomden de afgelopen twee weken de lastminuteboekingen binnen voor de voorjaarsvakantie. Sommige parken zitten bijna vol met een bezettingsgraad tussen de 80 en 90 procent. Mensen snakken naar een andere omgeving en willen eropuit, is de verklaring van de woordvoerders van de parken.
Ook al zijn de tropische zwembaden van Center Parcs gesloten, in sommige van de negen parken in Nederland ligt de bezetting tussen de 50 en 80 procent. "Mensen willen even andere muren en ze willen de natuur in", vertelt de woordvoerder. Faciliteiten zoals fietsverhuur, minigolf, lasergame en speeltuinen zijn nog open en populair. Ook voor de weekenden na de voorjaarsvakantie en de meivakantie wordt volop geboekt.
Bij Landal GreenParks merken ze ook dat de vakantiekriebels opspelen. Van de ruim vijftig parken is een aantal bijna volgeboekt. "Mensen hebben behoefte aan natuur, rust en ruimte", concludeert de woordvoerster.
Roompot ziet de stroom aan lastminuteboekingen ook. "Maar we zagen vorig jaar al dat er gretig werd geboekt voor de maanden mei tot en met oktober 2021", aldus de woordvoerder. Het lijkt erop dat 2021 een beter jaar wordt voor het park dan 2020. Eén verschil is er wel, in de huisjes zitten vooral gezinnen en niet hele families of grote vriendengroepen. "Daardoor is het wel rustiger op de parken", aldus de woordvoerder van Roompot.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.
41 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.
43 minuten geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Dakbedekkingsbedrijven hamsteren dakrollen voor platte daken. Dat blijkt uit een rondvraag in de markt. Deze rollen worden gemaakt van bitumen, een restproduct van ruwe olie dat net als olie flink duurder is geworden. Volgens branchevereniging VEBIDAK is er geen sprake van een tekort.
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in maart gestegen naar 2,5 procent als gevolg van de hogere energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel daarmee hoger uit dan in februari. In die maand liep de inflatie al op tot 1,9 procent, van 1,7 procent in januari.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING verwacht dat de inflatie in Nederland in de komende tijd verder oploopt, na de relatief milde stijging van de consumentenprijzen in maart. Volgens ING-econoom Marcel Klok verhult de lichte stijging waarschijnlijk "wat ons nog te wachten staat", aangezien de hogere energieprijzen nog niet volledig zijn doorgevoerd.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM verkoopt naar verwachting zijn dochterbedrijf voor cateringdiensten aan gategroup. De twee bedrijven hebben daarover een akkoord bereikt. KLM is al langer bezig met kostenbesparingen en de verkoop van KLM Catering Services maakt daar deel van uit.
4 uur geleden