Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakantieparken nagenoeg vol met Pinksteren, maar zonder Duitsers

Vakantieparken nagenoeg vol met Pinksteren, maar zonder Duitsers

AMSTERDAM (ANP) - De vakantieparken in Nederland zitten dit pinksterweekend nagenoeg vol. Vanwege quarantaineverplichtingen zijn er minder buitenlanders dan normaal, maar een aantal uitbaters van vakantieparken ziet ook dat meer Nederlanders een vakantiehuisje in eigen land boeken dan in andere jaren.

Bij Center Parcs zijn dit pinksterweekend rond de negen van de tien huisjes bezet. "We missen de Duitsers, maar omdat Nederlanders nog steeds op het binnenland aangewezen zijn, is het park toch goed bezet", aldus de woordvoerder. "De Duitsers verwachten we later in het jaar weer te zien." Roompot heeft ongeveer dezelfde bezetting als in 2019, maar er zijn naar eigen zeggen minder buitenlandse gasten.

Ook Belvilla merkt dat er weer veel vraag is. Bij de vakantiehuizenspecialist boekten Nederlanders ruim 30 procent meer vakantiehuisjes in eigen land dan vorig jaar. Dat kan ook met het verwachte slechte weer te maken hebben voor dit pinksterweekend. "Een vakantiehuis met slecht weer is nog altijd beter dan een verblijf op een camping", aldus Belvilla.

Minder mensen

De coronamaatregelen hebben nog steeds invloed op de parken. Bij Roompot zijn er dan wel evenveel huisjes verhuurd, er zijn wel minder mensen in het park. "We merken dat verschillende huishoudens nu vaker twee huisjes huren in plaats van één, of dat vijf personen bijvoorbeeld een achtpersoonshuisje huren", legt een woordvoerder uit. Bij Center Parcs mogen de zwembaden wel open, maar de glijbanen blijven dicht. "Want sportzwembaden zijn weer toegankelijk, maar recreatiezwemmen is nog verboden", aldus de zegsman. "En we mogen maar 30 mensen toelaten tot de zwembaden, terwijl er normaal zeker 1000 personen vertoeven."

Aankomende zomer zijn zowel Centerparks als Roompot net zo volgeboekt als in normale jaren, alleen ziet het boekingsproces er totaal anders uit. Het valt Center Parcs op dat mensen niet in de winter al gingen boeken, zoals in andere jaren, maar pas in het voorjaar. "Ze kijken de kat uit de boom, maar de boekingen stromen nu binnen", vertelt de woordvoerder. Dat ligt volgens hem ook aan de flexibele boekingsvoorwaarden, mensen mogen tot drie weken voor hun vakantie hun huisje omboeken naar het buitenland of naar een andere datum.

Volle bezetting

Roompot ziet dat Duitsers en Belgen langzaamaan beginnen te boeken voor de zomer. "Maar ik denk dat het pas echt op gang komt als de quarantainemaatregelen voor hen verdwijnen. Alleen is er inmiddels minder plek voor hen, doordat meer Nederlanders al hebben geboekt."

Dat de vakantieparken deze zomer minder vol zouden zijn omdat Nederlanders het liefst weer naar het buitenland gaan, is dus niet het geval. Zowel Roompot als Center Parcs verwacht een volle bezetting, omdat een vaste groep Nederlanders toch voor een vakantie in eigen land kiest. Bovendien kunnen buitenlanders de eventuele laatste plekken last minute opvullen.

Inmiddels durven ook steeds meer Nederlanders een vakantiehuisje te boeken in het buitenland, merkt Belvilla. "Wij zien dat ongeveer de helft van de Nederlanders kiest voor een zomer in het buitenland, met als populairste bestemmingen België, Frankrijk en Oostenrijk."

Meer uit Financieel

KPN sluit weer tienduizenden huishoudens aan op glasvezelnetwerk

ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft het afgelopen kwartaal tienduizenden huishoudens aangesloten op zijn netwerk voor glasvezel. In het eerste kwartaal heeft het telecombedrijf 86.000 huishoudens voorzien van een glasvezelaansluiting, meldt het bedrijf in zijn resultaten. Daarmee komt het totaalaantal, inclusief het samenwerkingsproject Glaspoort, waarin het telecombedrijf optrekt met pensioenfonds ABP, uit op bijna 5,9 miljoen.

16 minuten geleden
Frauderende crypto-topman Bankman-Fried krijgt geen nieuw proces

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, krijgt geen nieuw proces. Hij had daartoe een verzoek ingediend bij een Amerikaanse rechtbank vanwege nieuw bewijsmateriaal. De federale rechter wees het verzoek af.

18 minuten geleden
Bloomberg: Nederlandse weigering Argentijns sojameel raakt handel

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Nederlandse autoriteiten hebben deze maand minstens twee ladingen Argentijns sojameel geweigerd nadat niet-goedgekeurd genetisch gemodificeerd materiaal werd aangetroffen. Dat ontdekte persbureau Bloomberg op basis van meldingen op de site van de Europese Commissie. Volgens Bloomberg dreigt hierdoor een belangrijke handelsstroom te worden verstoord.

41 minuten geleden
Shell-topman ziet energietekorten tot in 2027 bij lange blokkade

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De tekorten aan olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) veroorzaakt door de blokkade van de Straat van Hormuz zullen waarschijnlijk nog maanden aanhouden en mogelijk zelfs tot volgend jaar duren. Dat zei topman Wael Sawan van olie- en gasconcern Shell in een interview met Bloomberg TV.

1 uur geleden
Aantal stakingen daalt verder, maar ze duren langer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.

2 uur geleden
Aantal mensen met minimumloonbaan licht gedaald in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.

2 uur geleden
Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

9 uur geleden