
Vakantielezen: ga mee op reis met de Bibliotheek
Tijdens deze zomervakantie organiseren de Zeeuwse Bibliotheken voor de jeugd een zomer vol activiteiten, zowel online als in de Bibliotheek. Wie reist er mee?
Online Vakantielezen
Ga mee op schattenjacht met de Bibliotheek! Deze zomer is de Bibliotheek jouw reisleider. Met Vakantielezen beleven we samen avonturen en ontdekken we de mooiste verhalen. Zo wordt lezen extra leuk! Maak een bordspel op de Sprookjeseilanden, ren je rot in Sportmanië of lees het verhaal Monsterkrant van Paul van Loon. Vakantielezen is een ontdekkingsreis voor beginnende lezers.
Op peil
De Zeeuwse Bibliotheken willen het leesniveau van kinderen in de schoolvakantie op peil houden. Reis mee langs zes landen! Van Griezelkust naar Sportmanië en van het Dierenrijk naar Lachland. Paul van Loon, Manon Sikkel, Harmen van Straaten, Milouska Meulens, Annemarie Bon en Tosca Menten schreven speciaal voor Vakantielezen een verhaal. Verzamel alle schatten en maak kans op een tablet. Voor Vakantielezen kunnen kinderen in de Bibliotheek een gratis leespaspoort ophalen. Doe gratis mee via www.vakantie-lezen.nl.
Activiteiten in de Bibliotheken
Tijdens de zomervakantie organiseren de Bibliotheken in Zeeland leuke activiteiten. Er is voor iedere leeftijd en interesse wel wat te vinden om aan mee te doen. Hou je van de boeken van Bob Popcorn van Maranke Rinck en Martijn van der Linden? Kom naar de Bob Popcorn Show in de Bibliotheek Terneuzen, Middelburg of Kapelle. Teken je graag? Doe dan mee met de tekenworkshop van Ferdy Remijn. Zou je wel eens willen weten hoe jouw verhaal klinkt op muziek doe dan mee met Muzikaal je verhaal. Voor jonge kinderen zijn er vrolijke voorleesmomenten en een speurtocht. Kijk op de website van jouw Bibliotheek wat er allemaal te doen is of volg ze op social media.
Bibliotheek Oosterschelde: www.bibliotheekoosterschelde.nl/vakantielezen
ZB Bibliotheek van Zeeland: www.dezb.nl/vakantielezen
Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen: www.bibliotheekzvl.nl
Meer uit Beveland
COLUMN - Een paar jaar geleden kreeg ik van iemand wat aantekeningen toegestuurd,waarin hij terugblikt op zijn belevenissen als politieagent in het vooroorlogse Goes.
1 uur geledenMIDDELBURG - Rijkswaterstaat voert in mei onderhoud uit aan de Vlaketunnel bij Kapelle en het Dampoortaquaduct bij Middelburg. Ze kondigt afsluitingen aan om weggebruikers te attenderen op een langere reistijd.
20 uur geledenHEINKENSZAND - Timmerfabriek De Mol uit Heinkenszand heeft de Groene Pluim ontvangen voor haar opvallende inzet op het gebied van duurzaamheid en sociaal beleid. Wethouder Arno Witkam van de gemeente Borsele reikte de erkenning uit aan eigenaar Marco Traas.
23 uur geledenGOES - De jaarrekening over 2024 van waterschap Scheldestromen is opgemaakt. Van de begroting à ruim 165 miljoen euro is 8,2 miljoen euro overgebleven.
1 dag geledenGOES - "Vrijheid is niet vanzelfsprekend." Met die woorden vat Stef Traas, directeur van het Bevrijdingsmuseum Zeeland in Nieuwdorp, de kern van zijn missie samen.
1 dag geledenGOES - Europa Kinderhulp biedt vakanties bij vakantiegezinnen aan voor kinderen uit diverse Europese landen. Maar er is ook een groeiende groep kinderen uit Nederland die een onbezorgde vakantie goed kunnen gebruiken. In o.a. Zeeland wordt er daarom nu alvast gezocht naar gezinnen die komende zomer een kind willen uitnodigen.
1 dag geledenBORSSELE/RILLAND - Netbeheerder Tennet heeft de nieuwe 380 kV-hoogspanningsverbinding tussen Borssele en Rilland officieel in gebruik genomen. 'De transportcapaciteit van de bestaande 380 kV-verbinding tussen Borssele en Rilland is hiermee meer dan verdubbeld', laat Tennet weten. Nu de nieuwe masten klaar zijn, kan het afbreken van de oude beginnen.
1 dag geleden