Vakantiegeld dit jaar fors lager voor grootverdieners
CAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - Het vakantiegeld valt dit jaar voor de mensen die gemiddeld drie keer meer verdienen dan modaal fors lager uit, berekende loonstrookjesverwerker ADP. Dat komt door aangepaste belastingtarieven. Mensen die het minimumloon verdienen gaan er wel iets op vooruit.
De groep met een inkomen van drie keer modaal levert in vergelijking met vorig jaar het meeste vakantiegeld in. Deze groep krijgt maar liefst 487 euro minder. Dat komt door de veranderde afbouw van de arbeidskorting, waardoor deze groep 6 procent meer belasting moet betalen dan vorig jaar. Daar staat tegenover dat deze werknemers met ingang van dit jaar maandelijks wel meer profiteren van de arbeidskorting, maar deze netto stijging van 37 euro per maand wordt door flink lager vakantiegeld tenietgedaan.
In vergelijking met vorig jaar kunnen mensen met een modaal inkomen op een paar euro vakantiegeld minder rekenen. Mensen met een minimumloon en mensen met een parttime-inkomen tot aan het minimumloon gaan er met 15 euro extra vakantiegeld juist op vooruit.
Financiële problemen
ADP denkt dat het uitbetalen van vakantiegeld nog lastig kan worden bij werkgevers die ondanks de steunmaatregelen van de overheid in financiële problemen dreigen te komen. Een eventuele verlaging van het loon als gevolg van de coronacrisis werkt volgens ADP door naar het vakantiegeld. Werkgevers zijn in ieder geval wettelijk verplicht het vakantiegeld uiterlijk in juni uit te keren.
ADP stelt verder dat in het geval van financiële problemen van een werknemer het vakantiegeld naar de deurwaarder moet als sprake is van loonbeslag. Dat is het opeisen van de inkomsten van iemand met schulden. Vakantiegeld valt ook onder het loonbeslag. Wel heeft de werknemer recht op een beslagvrije voet, een minimumbedrag dat moet overblijven om in het basislevensonderhoud te voorzien. Omdat daar in het reguliere loon vaak al rekening mee wordt gehouden, wijst de loonstrookjesverwerker erop dat het gehele vakantiegeld opgeëist kan worden.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
21 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geleden