Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakantiegangers mijden Groenland om spanningen, zien reisbureaus

Vakantiegangers mijden Groenland om spanningen, zien reisbureaus

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen minder graag naar Groenland op vakantie, merken gespecialiseerde reisorganisaties voor vakanties naar koude bestemmingen. Aurora Reizen schat dat door de recent flink opgelopen spanningen tussen Groenland en de EU aan de ene kant en de Verenigde Staten aan de andere kant dit seizoen tot nu toe zo'n 20 tot 30 procent minder reizen zijn geboekt vergeleken met vorig jaar. IJsland Tours denkt dat dit zelfs 50 tot 70 procent minder is, maar weet niet zeker of het door de spanningen komt.

"In alle situaties waar politieke onrust en onzekerheid in een land ontstaat, zie je dezelfde trend dat mensen terughoudender zijn een reis daarnaartoe te boeken. Dat geldt momenteel dus ook voor Groenland", zegt eigenaar Ilse van den Hoven van IJsland Tours. Haar reisorganisatie biedt onder meer groepsreizen naar Groenland. De eind 2024 geopende internationale luchthaven bij de hoofdstad Nuuk kan de verminderde populariteit van het gebied dit jaar volgens haar ook verklaren. "Dat kwam toen veel in het nieuws. Het kan zijn dat mensen nu minder op het idee komen om naar Groenland te gaan."

Eigenaar Robert van Dijk van Aurora Reizen merkt dat zowel minder boekingen als aanvragen binnenkomen voor vakanties naar Groenland. "Zeker de laatste maand tot anderhalve maand is het echt achteruitgelopen qua aanvragen", zegt hij. De afgelopen weken heeft zijn reisorganisatie tientallen vragen gehad over de situatie in Groenland, onder meer over of Nederlanders nog naar Groenland kunnen reizen en wat daar gaat gebeuren. Aurora Reizen heeft onder meer rondreizen naar Groenland.

Toerisme belangrijke inkomstenbron

Reizigers via IJsland Tours vragen zich af wat er met hun vakantie gebeurt als het groene reisadvies naar Groenland wordt aangepast. Van den Hoven zegt mensen wel gerust te kunnen stellen en dat haar organisatie het nieuws goed in de gaten houdt. "Als er een negatief reisadvies komt, acteren we daar direct op", zegt ze. Ook Van Dijks organisatie volgt de ontwikkelingen. "Mocht er iets zijn, dan informeren we onze klanten."

Van Dijk en Van den Hoven verwachten dat vakanties naar Groenland weer populairder worden als er meer duidelijkheid en rust komt. De eigenaar van Aurora Reizen vindt de huidige situatie vooral voor de lokale bevolking vervelend. "Het toerisme is een belangrijke inkomstenbron", licht hij toe.

Meer uit Financieel

Franse rederij: enorm containerschip door Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.

2 uur geleden
Nieuwe Fed-voorzitter Kevin Warsh naar ECB-forum in Portugal

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.

3 uur geleden
Australië scherpt verbod op sociale media voor kinderen aan

SYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.

21 uur geleden
Experts: olieprijzen niet per se fors omhoog na nieuwe aanvallen

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.

22 uur geleden
Krant: Porsche wil deel productie terug naar Duitsland halen

STUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.

1 dag geleden
FT: Apple wil chips kopen van Chinese maker op zwarte lijst

CUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.

1 dag geleden
VS staan beperkte toegang tot AI-model van Anthropic toe

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.

1 dag geleden