Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vakantieganger moet even niet kieskeurig zijn

Vakantieganger moet even niet kieskeurig zijn

DEN HAAG (ANP) - Wie de komende weken nog op vakantie wil moet niet kieskeurig zijn. Lastminutebestemmingen zijn door het slechte Nederlandse weer zo in trek, dat veel vluchten naar populaire bestemmingen en hotels vol zitten.

Sinds de weersvoorspellingen steeds somberder werden, neemt het aantal boekingen naar de zon snel toe. Prijsvrij maakte woensdag en donderdag de drukste dagen mee van de zomer. "Het aantal boekingen deze maand is verdubbeld vergeleken met dezelfde periode vorig jaar", zegt een woordvoerder.

Corendon beleeft ook een piekperiode. "De huidige last minutes zijn nu alweer verdubbeld vergeleken met twee weken geleden", laat de organisatie weten. Dat betekent dat de vakantieganger die deze maand nog weg wil, flexibel moet zijn. "Wie het niet erg vindt om te schuiven met vertrekdatum, bestemming of hotel, heeft goede kans nog iets te vinden."

Geautomatiseerd systeem

TUI bevestigt dat. "In landen als Duitsland en België is het ook slecht weer. Daar wil iedereen ook nog snel even naar de zon." Reisorganisaties kunnen slechts in beperkte mate inspelen op een slechte zomer, stelt het reisconcern. "Accommodaties worden ruim van tevoren ingekocht en die kunnen we later nog maar een beetje aanpassen."

Prijsvrij hanteert een geautomatiseerd systeem op basis van actuele beschikbaarheid, waarbij bestemmingen niet ruim van tevoren hoeven te worden gekocht, zegt een woordvoerder. "Wij kunnen snel inspringen op wijzigingen en verschillen op dat gebied met klassieke touroperators. Er is nog genoeg beschikbaar." Op Rhodos, waar de prijzen vanwege de bosbranden fors verlaagd zijn, zijn bijvoorbeeld nog volop plaatsen beschikbaar.

Autovakanties

Paul van Laarhoven, manager Touroperating van de Jong Intra, moet wel steeds vaker nee zeggen. "Veel van de echt populaire bestemmingen zitten deze maand vol. We zien de vraag daarom steeds meer verschuiven naar autovakanties en stedentrips."

De enorme vraag naar lastminutevakanties komt volgens Van Laarhoven voor de branche onverwachts. "We zagen dit niet aankomen. Hotels en vluchten zijn de laatste tijd veel duurder, sommige tickets zelfs met 50 procent. Maar ondanks die hoge prijzen willen mensen vanwege het slechte weer toch weg."

Wie goed zoekt, kan volgens TUI nog wel een gaatje vinden. "Er zijn nog genoeg plekken met mooi weer. Maar je kunt best lang bezig zijn om zo'n bestemming te vinden. Laat je anders helpen en ga naar een reisagent. Die doet niet anders en weet meestal wel iets te vinden."

Meer uit Financieel

Monitor: veel meer vluchten luchtruim Afghanistan door conflict

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen vliegen veel meer door het luchtruim van Afghanistan omdat door het conflict tussen Israël en Iran grote delen van het Midden-Oosten zijn gesloten voor vliegverkeer en alternatieve routes worden gekozen. Volgens luchtvaartmonitor Flightradar24 is er sinds het uitbreken van het conflict vorige week vrijdag een zeer sterke stijging van het aantal vluchten boven Afghanistan te zien.

6 uur geleden
Topman Rosneft: productieverhogingen OPEC+ verstandig

SINT-PETERSBURG (ANP/BLOOMBERG) - De productieverhogingen van oliekartel OPEC+ van de afgelopen tijd waren verstandig, nu de olieprijzen flink zijn gestegen door de onrust in het Midden-Oosten. Dat zei topman Igor Sechin van het Russische olieconcern Rosneft op een economisch forum in Sint-Petersburg. Rosneft is de grootste olieproducent van Rusland.

8 uur geleden
Handelsminister Zuid-Korea deze week naar VS voor gesprekken

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse minister van Handel Yeo Han-koo gaat deze week naar de Verenigde Staten om te praten over de importheffingen van president Donald Trump. Volgens het Zuid-Koreaanse ministerie van Handel duurt dat verblijf van zondag tot vrijdag.

10 uur geleden
Minister: handelsconflict kost Duitse economie miljoenen per dag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het handelsconflict met de Verenigde Staten door de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump kost de Duitse economie miljoenen per dag. Dat heeft de Duitse minister van Economische Zaken Katherina Reiche gezegd bij een bezoek aan Washington voor handelsgesprekken. Ze benadrukte dan ook dat het belangrijk is dat er snel een oplossing wordt gevonden voor de handelsonrust.

11 uur geleden
Bestuurder Federal Reserve wil renteverlaging in juli

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve, de Amerikaanse koepel van centrale banken, zou in juli over moeten gaan tot een renteverlaging. Dat zei Fed-gouverneur Christopher Waller in een interview met zakenzender CNBC. Hij denkt namelijk dat de impact van de importheffingen van president Donald Trump op de inflatie beperkt en van korte duur zal zijn. Afgelopen week hield de Fed de rente nog voor de vierde keer op rij onveranderd.

13 uur geleden
Amerikaans Hooggerechtshof wil zaak om heffingen niet versnellen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft vrijdag een verzoek afgewezen van twee familiebedrijven die veel van Donald Trumps importheffingen ongeldig willen laten verklaren. De bedrijven wilden de heffingen versneld aanvechten. Het Hooggerechtshof heeft bepaald dat de Amerikaanse regering de gebruikelijke dertig dagen de tijd krijgt om met een reactie te komen.

23 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street door oorlog tussen Israël en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten vrijdag weinig beweging zien. Beleggers bleven terughoudend en hielden de ontwikkelingen in de oorlog tussen Israël en Iran in de gaten.

23 uur geleden