Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vakantie in 2021 in Nederland of met auto Europa in'

'Vakantie in 2021 in Nederland of met auto Europa in'

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders zoeken voor hun vakantie dit jaar vooral naar onderkomens in Nederland. Mensen die wel over de grens durven te kijken, tonen vooral interesse in autovakanties naar Europese landen als Frankrijk en Italië. Dat concludeert boekingswebsite Zoover, die views en zoekgedrag van miljoenen bezoekers analyseerde. Naar vliegvakanties naar landen als Spanje, Portugal, Griekenland, Turkije en Egypte wordt nauwelijks gezocht.

Ondanks de lockdown merkt Zoover dat veel Nederlanders aan het begin van het jaar kijken naar de mogelijkheden voor de meivakantie en de zomervakantie. Ruim een derde kijkt daarbij naar vakanties in eigen land, vergelijkbaar met vorig jaar. In 2019, voor de coronapandemie, was dat nog ongeveer 18 procent. Met name de provincies Limburg, Overijssel, Gelderland en Zeeland zijn daarbij populair.

Het relatief dichtbij gelegen Frankrijk groeit weer in populariteit in de coronatijd. Bijna een kwart van de zoekers op Zoover dacht aan een vakantie in het land. Ook Italië, dat vorig jaar nog last had van de grote corona-uitbraak, doet het met 13 procent van de aandacht op de site goed. Vooral kamperen staat in de belangstelling. "De vliegvakantie blijft nog achter, onder andere doordat er nog grote onzekerheid heerst over wanneer we weer mogen reizen", verklaart directeur Judith Eyck van Zoover.

Daar kan wel weer snel verandering in komen als er meer duidelijkheid is wanneer er weer gereisd mag worden. "De meeste mensen wachten af", aldus Eyck.

Meer uit Financieel

Wall Street licht omhoog voorafgaand aan lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht hoger begonnen. Beleggers deden het rustig aan voorafgaand aan het lange weekend in de Verenigde Staten. Wall Street blijft maandag gesloten op Martin Luther King Day. Na de resultaten van de grote Amerikaanse banken deze week wordt het cijferseizoen volgende week voortgezet met cijfers van streamingdienst Netflix, consumentengoederenconcerns Johnson & Johnson en Procter & Gamble en chipbedrijf Intel.

1 uur geleden
Porsche kende in 2025 grootste verkoopdip sinds financiële crisis

STUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Porsche heeft vorig jaar 10 procent minder auto's verkocht dan in 2024, vooral door problemen op de Chinese markt. Het is de sterkste daling van de verkoopcijfers voor het luxemerk sinds 2009, toen de financiële crisis een economische schok teweegbracht.

2 uur geleden
Amerikaanse auto's minder populair in Canada door tarievenstrijd

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canadezen kiezen eerder voor auto's gebouwd in andere landen dan de VS. Het aandeel van auto's uit Amerikaanse fabrieken op de totale import is zelfs gedaald naar een nieuw dieptepunt, blijkt uit cijfers van het statistiekbureau Statistics Canada. Dat is het gevolg van importheffingen tussen de buurlanden.

2 uur geleden
ING verwacht meer elektrische vrachtwagens komende jaren

AMSTERDAM (ANP) - De verkoop van elektrische vrachtwagens in Europa zal in 2026 verder groeien. Onderzoekers van ING Research verwachten dat het marktaandeel van zware e-trucks boven de 5 procent uitkomt in 2026. Vorig jaar was 3 procent van al die vrachtwagens zwaarder dan 16 ton elektrisch. Vooral subsidies, strengere CO2-normen en bijbehorende kilometerheffingen maken de emissievrije vrachtwagens populairder.

2 uur geleden
FNV: veel agressie richting personeel Schiphol tijdens sneeuwweek

SCHIPHOL (ANP) - Veel personeel op Schiphol heeft vorige week tijdens de uitval en vertragingen van vluchten door sneeuw last gehad van agressie of intimidatie, meldt vakbond FNV. Door de gebrekkige communicatie vanuit de luchthaven en KLM werden passagiers steeds bozer. Dit leidde volgens FNV-campagneleider Jaap de Bie tot verbale agressie en ook zouden medewerkers zijn geduwd en bespuugd.

2 uur geleden
Europese gasprijs stijgt in week tijd met 20 procent

AMSTERDAM (ANP/DPA) - De Europese gasprijs is in een week tijd met meer dan 20 procent gestegen. Dat is het gevolg van de lage temperaturen in delen van Europa.

4 uur geleden
Hoge Raad oordeelt hogere belastingrente voor bedrijven ongeldig

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Financiën mocht de rente voor belastingschulden van bedrijven in 2022 niet verhogen van 4 naar 8 procent, oordeelt de Hoge Raad. De uitspraak kost de schatkist waarschijnlijk veel geld, want veel ondernemers maakten de afgelopen jaren bezwaar tegen de hogere rente.

5 uur geleden