Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VAE zetten tijdslimiet op vrijdaggebed door de hitte

VAE zetten tijdslimiet op vrijdaggebed door de hitte

DUBAI (ANP/RTR) - De vrijdaggebeden en bijbehorende preken in de Verenigde Arabische Emiraten mogen deze zomer maximaal tien minuten duren. De autoriteiten hebben besloten om door de hitte een tijdslimiet op te leggen voor de diensten in moskeeën.

Volgens de Algemene Autoriteit voor Islamitische Zaken is de maatregel genomen om "de veiligheid van de gelovigen te garanderen en tegemoet te komen aan de behoeften van degenen die de gebedshuizen bezoeken, vooral tijdens de zomermaanden wanneer de temperaturen hoog zijn".

De Golfstaat, met onder meer de metropolen Dubai en Abu Dhabi, kampt tijdens de zomermaanden vaak met flinke hitte. Het is vaak meer dan 40 graden, met soms zelfs uitschieters van 50 graden.

Zelfde maatregel door Saudi's

In buurland Saudi-Arabië stierven door de hoge temperaturen deze maand uitzonderlijk veel mensen tijdens de jaarlijkse islamitische pelgrimstocht naar Mekka, de hadj. Volgens de Saudische autoriteiten kwamen dit jaar zeker 1300 mensen om.

Saudi-Arabië nam afgelopen week eenzelfde soort maatregel als nu in de Verenigde Arabische Emiraten is genomen. In Mekka en Medina mogen de vrijdaggebeden en preken de rest van de zomer niet meer dan vijftien minuten duren. Voorheen duurden die diensten zo'n 30 tot 45 minuten.

Meer uit Buitenland

Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

35 minuten geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

55 minuten geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

1 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

1 uur geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

3 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

4 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

4 uur geleden