Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

VAE zetten tijdslimiet op vrijdaggebed door de hitte

VAE zetten tijdslimiet op vrijdaggebed door de hitte

DUBAI (ANP/RTR) - De vrijdaggebeden en bijbehorende preken in de Verenigde Arabische Emiraten mogen deze zomer maximaal tien minuten duren. De autoriteiten hebben besloten om door de hitte een tijdslimiet op te leggen voor de diensten in moskeeën.

Volgens de Algemene Autoriteit voor Islamitische Zaken is de maatregel genomen om "de veiligheid van de gelovigen te garanderen en tegemoet te komen aan de behoeften van degenen die de gebedshuizen bezoeken, vooral tijdens de zomermaanden wanneer de temperaturen hoog zijn".

De Golfstaat, met onder meer de metropolen Dubai en Abu Dhabi, kampt tijdens de zomermaanden vaak met flinke hitte. Het is vaak meer dan 40 graden, met soms zelfs uitschieters van 50 graden.

Zelfde maatregel door Saudi's

In buurland Saudi-Arabië stierven door de hoge temperaturen deze maand uitzonderlijk veel mensen tijdens de jaarlijkse islamitische pelgrimstocht naar Mekka, de hadj. Volgens de Saudische autoriteiten kwamen dit jaar zeker 1300 mensen om.

Saudi-Arabië nam afgelopen week eenzelfde soort maatregel als nu in de Verenigde Arabische Emiraten is genomen. In Mekka en Medina mogen de vrijdaggebeden en preken de rest van de zomer niet meer dan vijftien minuten duren. Voorheen duurden die diensten zo'n 30 tot 45 minuten.

Meer uit Buitenland

Doden gemeld in Gaza en Zuid-Libanon door Israëlische aanvallen

GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.

2 uur geleden
Zelensky dringt na voorstel Merz aan op volledig EU-lidmaatschap

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.

2 uur geleden
Meer dan 500 kinderen overleden door mazelen in Bangladesh

DHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.

2 uur geleden
Internationale druk op Israëlische minister Ben-Gvir neemt toe

PARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.

4 uur geleden
Toponderhandelaar Iran hamert op rechten van zijn land

TEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.

5 uur geleden
Paus bezoekt dumpplaats van giftig afval in Zuid-Italië

NAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".

5 uur geleden
Oeganda meldt nieuwe ebolagevallen

KAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.

5 uur geleden