VAE zetten tijdslimiet op vrijdaggebed door de hitte
DUBAI (ANP/RTR) - De vrijdaggebeden en bijbehorende preken in de Verenigde Arabische Emiraten mogen deze zomer maximaal tien minuten duren. De autoriteiten hebben besloten om door de hitte een tijdslimiet op te leggen voor de diensten in moskeeën.
Volgens de Algemene Autoriteit voor Islamitische Zaken is de maatregel genomen om "de veiligheid van de gelovigen te garanderen en tegemoet te komen aan de behoeften van degenen die de gebedshuizen bezoeken, vooral tijdens de zomermaanden wanneer de temperaturen hoog zijn".
De Golfstaat, met onder meer de metropolen Dubai en Abu Dhabi, kampt tijdens de zomermaanden vaak met flinke hitte. Het is vaak meer dan 40 graden, met soms zelfs uitschieters van 50 graden.
Zelfde maatregel door Saudi's
In buurland Saudi-Arabië stierven door de hoge temperaturen deze maand uitzonderlijk veel mensen tijdens de jaarlijkse islamitische pelgrimstocht naar Mekka, de hadj. Volgens de Saudische autoriteiten kwamen dit jaar zeker 1300 mensen om.
Saudi-Arabië nam afgelopen week eenzelfde soort maatregel als nu in de Verenigde Arabische Emiraten is genomen. In Mekka en Medina mogen de vrijdaggebeden en preken de rest van de zomer niet meer dan vijftien minuten duren. Voorheen duurden die diensten zo'n 30 tot 45 minuten.
Meer uit Buitenland
IVANOVO (ANP/RTR/AFP) - Ten noordoosten van Moskou, in de provincie Ivanovo, is een groot Russisch militair transportvliegtuig neergestort, meldt de Russische staatszender Vesti. Alle zeven inzittenden zouden bij de crash zijn omgekomen. Volgens het Russische ministerie van Defensie is onderzoek ingesteld naar het incident. Het vliegtuig was kort ervoor gerepareerd en voerde een testvlucht uit. Het zou zijn neergekomen in onbewoond gebied, aldus het ministerie in een verklaring.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP/RTR) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) heeft de Soedanese militieleider Ali Muhammad Ali Abd-Al-Rahman veroordeeld tot twintig jaar gevangenisstraf. Hij was eerder al schuldig bevonden aan 27 misdaden tegen de menselijkheid en oorlogsmisdaden. Het ging onder meer om moord, verkrachting en marteling.
55 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Bij een brand in een kantoorgebouw in Jakarta zijn zeker twintig personen omgekomen. Dat bevestigt de Indonesische politie na berichtgeving van lokale media. Het vuur is volgens Kompas TV inmiddels geblust. Op beelden van die nieuwszender is te zien hoe tientallen brandweerlieden bezig zijn met het in veiligheid brengen van mensen die nog binnen zijn. De geborgen lichamen zijn naar een politiebureau gebracht voor identificatie.
56 minuten geledenNAIROBI (ANP) - Een gezonde en duurzame planeet kan niet alleen miljoenen mensenlevens verlengen en een einde maken aan honger, maar op termijn ook de wereldeconomie biljoenen dollars per jaar opleveren. Tot die conclusie komen 287 wetenschappers uit 82 landen in het zogenoemde Global Environmental Outlook van VN-milieuorganisatie UNEP. Het is het meest uitgebreide rapport dat het agentschap ooit produceerde.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Andrej Babiš is aangesteld als nieuwe premier van Tsjechië. In een live op tv uitgezonden ceremonie benoemde president Petr Pavel de 71-jarige partijleider van de populistische ANO in zijn nieuwe rol.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land. De ballonnen leiden onder meer tot problemen voor de luchtvaart. De noodsituatie geeft de krijgsmacht meer flexibiliteit om op te treden, in samenwerking met de politie of onafhankelijk.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.
5 uur geleden