VAE zetten tijdslimiet op vrijdaggebed door de hitte
DUBAI (ANP/RTR) - De vrijdaggebeden en bijbehorende preken in de Verenigde Arabische Emiraten mogen deze zomer maximaal tien minuten duren. De autoriteiten hebben besloten om door de hitte een tijdslimiet op te leggen voor de diensten in moskeeën.
Volgens de Algemene Autoriteit voor Islamitische Zaken is de maatregel genomen om "de veiligheid van de gelovigen te garanderen en tegemoet te komen aan de behoeften van degenen die de gebedshuizen bezoeken, vooral tijdens de zomermaanden wanneer de temperaturen hoog zijn".
De Golfstaat, met onder meer de metropolen Dubai en Abu Dhabi, kampt tijdens de zomermaanden vaak met flinke hitte. Het is vaak meer dan 40 graden, met soms zelfs uitschieters van 50 graden.
Zelfde maatregel door Saudi's
In buurland Saudi-Arabië stierven door de hoge temperaturen deze maand uitzonderlijk veel mensen tijdens de jaarlijkse islamitische pelgrimstocht naar Mekka, de hadj. Volgens de Saudische autoriteiten kwamen dit jaar zeker 1300 mensen om.
Saudi-Arabië nam afgelopen week eenzelfde soort maatregel als nu in de Verenigde Arabische Emiraten is genomen. In Mekka en Medina mogen de vrijdaggebeden en preken de rest van de zomer niet meer dan vijftien minuten duren. Voorheen duurden die diensten zo'n 30 tot 45 minuten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
24 minuten geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
41 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.
2 uur geledenQASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.
2 uur geleden