VAE zetten tijdslimiet op vrijdaggebed door de hitte
DUBAI (ANP/RTR) - De vrijdaggebeden en bijbehorende preken in de Verenigde Arabische Emiraten mogen deze zomer maximaal tien minuten duren. De autoriteiten hebben besloten om door de hitte een tijdslimiet op te leggen voor de diensten in moskeeën.
Volgens de Algemene Autoriteit voor Islamitische Zaken is de maatregel genomen om "de veiligheid van de gelovigen te garanderen en tegemoet te komen aan de behoeften van degenen die de gebedshuizen bezoeken, vooral tijdens de zomermaanden wanneer de temperaturen hoog zijn".
De Golfstaat, met onder meer de metropolen Dubai en Abu Dhabi, kampt tijdens de zomermaanden vaak met flinke hitte. Het is vaak meer dan 40 graden, met soms zelfs uitschieters van 50 graden.
Zelfde maatregel door Saudi's
In buurland Saudi-Arabië stierven door de hoge temperaturen deze maand uitzonderlijk veel mensen tijdens de jaarlijkse islamitische pelgrimstocht naar Mekka, de hadj. Volgens de Saudische autoriteiten kwamen dit jaar zeker 1300 mensen om.
Saudi-Arabië nam afgelopen week eenzelfde soort maatregel als nu in de Verenigde Arabische Emiraten is genomen. In Mekka en Medina mogen de vrijdaggebeden en preken de rest van de zomer niet meer dan vijftien minuten duren. Voorheen duurden die diensten zo'n 30 tot 45 minuten.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
4 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
9 uur geleden