‘Vaders en eieren’ brengt pinguïns in de klas
MIDDELBURG - Binnenkort vinden de try-outs plaats van de komisch-filosofische voorstelling ‘Vaders en eieren’. Theaterloods-B speelt het stuk in Zeeuwse basisschoolklassen. Een pinguïnpaartje neemt de kinderen mee in een fantasiewereld waarin geprobeerd wordt antwoorden te vinden op vragen als: waar was ik voordat ik geboren was
Volgens artistiek leider Oscar Postema van Theaterloods-B typeert ‘Vaders en eieren’ zich door de kunst van het weglaten. “In veel van onze voorstellingen proberen we door middel van suggestie een fantasiewereld op te roepen.” De twee acteurs, Postema en Annemarike Ruitenbeek, hebben een oranje mondkapje als snavel en zijn gekleed in een pandjesjas. Het geluid van de zee wordt gemaakt door middel van een bamboekoker met zand en met klappen op het lichaam wordt het geluid van vleugels nagebootst. Het is een aparte gewaarwording en er zit veel humor in. Zo voeren de ‘pinguïns’ dropvisjes aan elkaar en schrikken de kinderen, die in hoefijzervorm in de klas zijn opgesteld, zich rot als ze opeens krijsen.”
Ziel
Het stuk bestaat uit onverwachte wendingen en bevat een aantal poëtische teksten. “Door de gelaagdheid van het verhaal is het best filosofisch”, aldus Postema. “Verstand en instinct wisselen elkaar af. Bij pinguïns zijn de rollen omgedraaid en broeden de vaders op de eieren. Het ei is een stemmetje, maar wordt maar niet geboren. Als blijkt dat het ei niet gaat uitkomen, is de vader daar nogal emotioneel onder, maar de moeder loopt gewoon weg. In de uitvoering is het stuk heel aards, maar de inhoud is diepzinnig. Er wordt bijvoorbeeld de vraag gesteld of er een ziel is en wat dat dan is.”
‘Vaders en eieren’ bestaat al twintig jaar en is geschreven door Heleen Verburg, een gerenommeerd schrijfster in de toneelwereld.” Zo schreef ze het stuk ‘Coupure’ voor het Zeeland Nazomer Festival.
Veelzijdig
Postema merkt dat de belangstelling voor toneel bij scholen over het algemeen afneemt. “Ze kiezen vaker voor een project dat voor de hele school geschikt is of voor een muziek- of dansproject. Dat is jammer, want toneel is zo veelzijdig en kan ontzettend tot de verbeelding spreken bij kinderen.” ‘Vaders en eieren’ duurt rond de vijfendertig minuten en kan volgend jaar drie keer per dag gespeeld worden.
Kijk voor meer informatie, zoals over de try-outs, op www.theaterloods-b.nl.
BIJDRAGE JESSICA ROVERS
Meer uit Tholen
THOLEN - Een automobilist heeft woensdagochtend een flinke ravage veroorzaakt op de Oesterdam bij Tholen. De bestuurder schampte een andere wagen en raakte daarna meerdere geparkeerde voertuigen. Hij is met letsel naar het ziekenhuis gebracht.
9 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De gemeente Tholen sluit het volledige perceel aan de Campweg in Sint Philipsland waar afgelopen zomer een grote brand woedde. In een loods werd toen een drugslab ontdekt. De sluiting voor zes maanden geldt voor de woning en de bijbehorende opstallen.
12 uur geledenSCHERPENISSE - Hans van Houdt presenteerde vorige week zaterdag zijn nieuwste boek 'Een Steen in je Hoofd'. Het boek vertelt het waargebeurde verhaal van Bertha van Houdt (1917-1944), een meisje uit Scherpenisse dat in Amsterdam belandde bij de eerste hersenchirurg van Nederland.
15 uur geledenSINT PHILIPSLAND - De leden van vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland kwamen woensdagavond bijeen in de Wimpel. Op het programma stond het versieren van twee grote eierkoeken met fondant.
1 dag geledenTHOLEN - De 44-jarige vrouw die sinds maandagavond werd vermist in Tholen en omgeving, is overleden aangetroffen. Dat meldt de politie dinsdag begin van de middag. "De politie doet onderzoek naar de omstandigheden. Wij wensen de nabestaanden veel sterkte", aldus de politie.
1 dag geledenTHOLEN - De politie zoekt in de omgeving van Tholen naar een vermiste vrouw van 44 jaar. Maandagavond ging een burgernetmelding uit. Volgens de politie is de vrouw nog niet terecht en loopt de zoekactie nog.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis behoort tot de financieel gezondste ziekenhuizen van Nederland. Bravis haalt een 9 in de jaarlijkse benchmark van BDO Accountants & Adviseurs en stijgt naar de vijfde plaats op de ranglijst.
2 dagen geleden