Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vader verrast met podiumplek in wereldbeker mountainbike Tsjechië

Vader verrast met podiumplek in wereldbeker mountainbike Tsjechië

NOVE MESTO (ANP) - Milan Vader heeft voor het eerst in zijn carrière een podiumplek behaald in de wereldbeker mountainbiken. De 24-jarige Zeeuw eindigde in de olympische cross country in het Tsjechische Nove Mesto als derde. Hij zag vlak voor hem de Deen Simon Andreassen winnen en de Fransman Maxime Marotte tweede worden.

Nederlands kampioen Vader was de smaakmaker in de eerste wereldbekerwedsrijd van dit seizoen sinds de uitbraak van de coronapandemie. Hij nam het initiatief in de ruim 30 kilometer lange wedstrijd over een technisch lastig parcours met veel klimwerk over boomstronken. De geboren Middelburger lag lang aan de leiding, maar in de laatste van zeven ronden moest hij toch terrein prijsgeven op Andreassen en Marotte. Vader kwam 26 seconden na de winnaar over de meet en finishte nog voor de Zwitserse olympisch- en wereldkampioen Nino Schurter.

De complete wereldtop was aanwezig in Nove Mesto, op Mathieu van der Poel na. De Brabantse alleskunner wil volgend jaar excelleren bij het mountainbiken op de Olympische Spelen, maar richt zich deze maanden op het wielrennen op de weg.

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

23 minuten geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

21 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

23 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

23 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

1 dag geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

1 dag geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

1 dag geleden