Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vader verrast met podiumplek in wereldbeker mountainbike Tsjechië

Vader verrast met podiumplek in wereldbeker mountainbike Tsjechië

NOVE MESTO (ANP) - Milan Vader heeft voor het eerst in zijn carrière een podiumplek behaald in de wereldbeker mountainbiken. De 24-jarige Zeeuw eindigde in de olympische cross country in het Tsjechische Nove Mesto als derde. Hij zag vlak voor hem de Deen Simon Andreassen winnen en de Fransman Maxime Marotte tweede worden.

Nederlands kampioen Vader was de smaakmaker in de eerste wereldbekerwedsrijd van dit seizoen sinds de uitbraak van de coronapandemie. Hij nam het initiatief in de ruim 30 kilometer lange wedstrijd over een technisch lastig parcours met veel klimwerk over boomstronken. De geboren Middelburger lag lang aan de leiding, maar in de laatste van zeven ronden moest hij toch terrein prijsgeven op Andreassen en Marotte. Vader kwam 26 seconden na de winnaar over de meet en finishte nog voor de Zwitserse olympisch- en wereldkampioen Nino Schurter.

De complete wereldtop was aanwezig in Nove Mesto, op Mathieu van der Poel na. De Brabantse alleskunner wil volgend jaar excelleren bij het mountainbiken op de Olympische Spelen, maar richt zich deze maanden op het wielrennen op de weg.

Meer uit Sport

Sabalenka en Alcaraz naar volgende ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.

4 uur geleden
Norris gaat 'met zelfvertrouwen' voor tweede titel Formule 1

LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.

20 uur geleden
Baanwielrenner Hoogland slaat EK opnieuw over

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.

22 uur geleden
McLaren slaat eerste besloten testdag Formule 1 in Barcelona over

WOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."

23 uur geleden
Tweevoudig winnaar Sinner soepel naar derde ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiër James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.

23 uur geleden
Australische wielrenner Vine grijpt macht in Tour Down Under

URAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.

1 dag geleden
Golfer McIlroy gelooft niet in verzoening PGA Tour en LIV Golf

DUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabië gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.

1 dag geleden