Vader verrast met podiumplek in wereldbeker mountainbike Tsjechië
NOVE MESTO (ANP) - Milan Vader heeft voor het eerst in zijn carrière een podiumplek behaald in de wereldbeker mountainbiken. De 24-jarige Zeeuw eindigde in de olympische cross country in het Tsjechische Nove Mesto als derde. Hij zag vlak voor hem de Deen Simon Andreassen winnen en de Fransman Maxime Marotte tweede worden.
Nederlands kampioen Vader was de smaakmaker in de eerste wereldbekerwedsrijd van dit seizoen sinds de uitbraak van de coronapandemie. Hij nam het initiatief in de ruim 30 kilometer lange wedstrijd over een technisch lastig parcours met veel klimwerk over boomstronken. De geboren Middelburger lag lang aan de leiding, maar in de laatste van zeven ronden moest hij toch terrein prijsgeven op Andreassen en Marotte. Vader kwam 26 seconden na de winnaar over de meet en finishte nog voor de Zwitserse olympisch- en wereldkampioen Nino Schurter.
De complete wereldtop was aanwezig in Nove Mesto, op Mathieu van der Poel na. De Brabantse alleskunner wil volgend jaar excelleren bij het mountainbiken op de Olympische Spelen, maar richt zich deze maanden op het wielrennen op de weg.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
6 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden