Vader Djokovic kijkt Australian Open thuis na rel met vlag
MELBOURNE (ANP/AFP) - De vader van tennisser Novak Djokovic is vrijdag niet aanwezig bij de halve finale van zijn zoon op de Australian Open in Melbourne. Na kritiek van de Oekraïense ambassadeur in Australië heeft Srdjan Djokovic besloten om niet naar de Rod Laver Arena te gaan. "Het was nooit mijn bedoeling om voor zo'n verstoring te zorgen", zegt de vader van de tennisser over de video waarop hij met een Russische vlag te zien was.
De Oekraïense ambassadeur in Australië, Vasyl Myrosjnytsjenko, vroeg de organisatie van het grandslamtoernooi om Srdjan Djokovic niet langer toe te laten, nadat er beelden verschenen waren op een pro-Russisch YouTube-account in Australië. Te zien was hoe de vader van de tennisser verscheen naast een man die een Russische vlag vasthield met het gezicht van de Russische president Vladimir Poetin erop. "Gedurfde politieke verklaring van Djokovic' vader", was het bijschrift bij de video.
"Mijn familie heeft de ellende van een oorlog ook meegemaakt en we hopen enkel en alleen op vrede", aldus Srdjan Djokovic in een verklaring. "Er zal geen verstoring van de halve finale zijn vanavond voor mijn zoon of de andere speler, ik heb ervoor gekozen deze thuis te bekijken. Ik hoop op een goede wedstrijd en zal, zoals altijd, voor mijn zoon juichen", aldus Djokovic.
De Serviër Djokovic, die het toernooi in Melbourne al negen keer won, speelt de halve finale tegen de Amerikaan Tommy Paul. Djokovic versloeg de Rus Andrej Roeblev in de kwartfinale.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
10 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden