Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaccinwaakhond kijkt naar aangepaste coronavaccins

Vaccinwaakhond kijkt naar aangepaste coronavaccins

AMSTERDAM (ANP) - Het Europees geneesmiddelenbureau (EMA) komt donderdag bijeen om zich te buigen over de aangepaste coronavaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna. De vaccins zouden beter moeten beschermen tegen de omikronvariant van het virus en het kabinet wil ze inzetten bij de volgende prikcampagne tegen corona in het najaar.

De vaccins die tot nu toe gebruikt werden, zijn gemaakt op basis van de oorspronkelijke variant van het virus. Na meerdere mutaties ziet het virus er nu iets anders uit. Het aangepaste vaccin moet werken tegen zowel de oorspronkelijke variant als de omikronvariant.

Het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) heeft twee vertegenwoordigers in het comité voor geneesmiddelen voor menselijk gebruik (CHMP) van het EMA dat donderdag naar de aangepaste vaccins kijkt. Het comité bepaalt of er voldoende informatie over de aangepaste vaccins beschikbaar is om te kunnen bepalen of ze goed werken.

Zo ja, dan velt EMA een oordeel. Is dat oordeel positief, dan beslist de Europese Commissie of de vaccins worden goedgekeurd en toegelaten tot de Europese markt.

Meer uit Binnenland

Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

7 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

8 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

11 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

13 uur geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.

13 uur geleden
Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

14 uur geleden
Aantal wegen nog dicht om winterweer, verder weinig problemen

UTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."

14 uur geleden