Vaccinwaakhond kijkt naar aangepaste coronavaccins
AMSTERDAM (ANP) - Het Europees geneesmiddelenbureau (EMA) komt donderdag bijeen om zich te buigen over de aangepaste coronavaccins van Pfizer/BioNTech en Moderna. De vaccins zouden beter moeten beschermen tegen de omikronvariant van het virus en het kabinet wil ze inzetten bij de volgende prikcampagne tegen corona in het najaar.
De vaccins die tot nu toe gebruikt werden, zijn gemaakt op basis van de oorspronkelijke variant van het virus. Na meerdere mutaties ziet het virus er nu iets anders uit. Het aangepaste vaccin moet werken tegen zowel de oorspronkelijke variant als de omikronvariant.
Het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) heeft twee vertegenwoordigers in het comité voor geneesmiddelen voor menselijk gebruik (CHMP) van het EMA dat donderdag naar de aangepaste vaccins kijkt. Het comité bepaalt of er voldoende informatie over de aangepaste vaccins beschikbaar is om te kunnen bepalen of ze goed werken.
Zo ja, dan velt EMA een oordeel. Is dat oordeel positief, dan beslist de Europese Commissie of de vaccins worden goedgekeurd en toegelaten tot de Europese markt.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
3 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
9 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
9 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
9 uur geleden