Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaccinmaker Novavax schrapt wereldwijd kwart van banen

Vaccinmaker Novavax schrapt wereldwijd kwart van banen

GAITHERSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Novavax gaat grondig reorganiseren om kosten te besparen. Daarbij schrapt de vaccinfabrikant uit de Amerikaanse staat Maryland ongeveer een kwart van zijn banen wereldwijd. Bij het bedrijf werken een kleine tweeduizend mensen.

Novavax verklaarde bij de publicatie van de kwartaalcijfers zich te richten op het "aanzienlijk verlagen van de kosten met behoud van de belangrijkste activiteiten die nodig zijn om onze operationele plannen uit te voeren". De kosten van de reorganisatie en de ontslagronde bedragen tussen de 10 miljoen en 15 miljoen dollar. In totaal wil het bedrijf de kosten in 2024 met zo'n 40 tot procent verlagen ten opzichte van 2022.

Topman John Jacobs liet eerder al weten de kosten in het eerste kwartaal met zo'n 50 miljoen dollar te willen terugbrengen, waarbij ook werd gekeken naar een vermindering van het personeelsbestand. "Het verminderen van ons personeelsbestand is een moeilijke beslissing geweest, maar we geloven dat het nodig was om ons bedrijf beter af te stemmen op de endemische situatie van het coronavirus", zei Jacobs in een toelichting op het besluit.

Het coronavirus wordt niet langer als een pandemie gezien, maar als een endemie waarbij het aantal besmettingen niet meer hard toeneemt. Novavax kampte al met teleurstellende verkopen van zijn coronavaccin, het enige product van het bedrijf. Novavax heeft een zogenoemd eitwitvaccin ontwikkeld tegen het coronavirus als alternatief voor de zogeheten mRNA-vaccins van Moderna, Pfizer en BioNTech, die zijn gemaakt met de nieuwste technologieën. De vraag naar het vaccin van Novavax viel echter tegen.

Novavax werkt nog wel aan een vernieuwde boosterversie van zijn coronavaccin en aan een combinatievaccin tegen corona en de griep. Het bedrijf zag de verkopen in het eerste kwartaal dalen tot 81 miljoen dollar, van dik 700 miljoen dollar in dezelfde periode een jaar eerder.

Meer uit Financieel

Vakbond roept cabinepersoneel Lufthansa op vrijdag te staken

FRANKFURT (ANP/DPA) - Cabinepersoneel van Lufthansa is opgeroepen om vrijdag te staken in Duitsland. Het is de bedoeling dat personeel voor vluchten vanaf de luchthavens van Frankfurt en München bijna de hele dag het werk neerlegt, kondigde vakbond Ufo aan. Dat zijn twee belangrijke knooppunten voor de Duitse luchtvaartmaatschappij, waardoor veel vluchten dreigen uit te vallen.

59 minuten geleden
Duurder voedsel door Iranoorlog raakt armsten, waarschuwt IMF

WASHINGTON (ANP) - Wereldwijde prijzen voor voedsel zullen stijgen door de Iranoorlog. Dat raakt vooral kwetsbare mensen in de armste landen, waarschuwen het Internationaal Monetair Fonds (IMF), de Wereldbank en het Wereldvoedselprogramma.

1 uur geleden
Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

2 uur geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

4 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

4 uur geleden
Iran wil dollar per vat olie vragen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.

4 uur geleden