Vaccinmaker Novavax schrapt wereldwijd kwart van banen
GAITHERSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse biotechnologiebedrijf Novavax gaat grondig reorganiseren om kosten te besparen. Daarbij schrapt de vaccinfabrikant uit de Amerikaanse staat Maryland ongeveer een kwart van zijn banen wereldwijd. Bij het bedrijf werken een kleine tweeduizend mensen.
Novavax verklaarde bij de publicatie van de kwartaalcijfers zich te richten op het "aanzienlijk verlagen van de kosten met behoud van de belangrijkste activiteiten die nodig zijn om onze operationele plannen uit te voeren". De kosten van de reorganisatie en de ontslagronde bedragen tussen de 10 miljoen en 15 miljoen dollar. In totaal wil het bedrijf de kosten in 2024 met zo'n 40 tot procent verlagen ten opzichte van 2022.
Topman John Jacobs liet eerder al weten de kosten in het eerste kwartaal met zo'n 50 miljoen dollar te willen terugbrengen, waarbij ook werd gekeken naar een vermindering van het personeelsbestand. "Het verminderen van ons personeelsbestand is een moeilijke beslissing geweest, maar we geloven dat het nodig was om ons bedrijf beter af te stemmen op de endemische situatie van het coronavirus", zei Jacobs in een toelichting op het besluit.
Het coronavirus wordt niet langer als een pandemie gezien, maar als een endemie waarbij het aantal besmettingen niet meer hard toeneemt. Novavax kampte al met teleurstellende verkopen van zijn coronavaccin, het enige product van het bedrijf. Novavax heeft een zogenoemd eitwitvaccin ontwikkeld tegen het coronavirus als alternatief voor de zogeheten mRNA-vaccins van Moderna, Pfizer en BioNTech, die zijn gemaakt met de nieuwste technologieën. De vraag naar het vaccin van Novavax viel echter tegen.
Novavax werkt nog wel aan een vernieuwde boosterversie van zijn coronavaccin en aan een combinatievaccin tegen corona en de griep. Het bedrijf zag de verkopen in het eerste kwartaal dalen tot 81 miljoen dollar, van dik 700 miljoen dollar in dezelfde periode een jaar eerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door het aanhoudende geweld in het Midden-Oosten. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse techbedrijven Alphabet, de eigenaar van Google, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Sterke resultaten van deze techbedrijven zouden de zorgen over de hoge investeringen in AI en de hoge koerswaarderingen in de sector kunnen wegnemen.
8 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het afgelopen kwartaal meer nieuwe mobiele klanten aan zich gebonden. De telecomprovider kreeg er zowel op de consumentenmarkt als de zakelijke markt meer klanten bij. Ook steeg het aantal consumenten met een breedbandaansluiting.
25 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad groeit weer na een periode van omzetdaling. In Noord-Amerika ging de omzet afgelopen maanden duidelijk omhoog en ook in diverse Europese markten was sprake van groei. Dat geeft topman Sander van 't Noordende vertrouwen voor de rest van het jaar.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De resultaten van FrieslandCampina stonden het afgelopen halfjaar sterk onder druk door een snel gestegen melkaanbod en de daarmee samenhangende daling van de zuivelprijzen. Volgens Jan Derck van Karnebeek, topman van het Nederlandse zuivelconcern, bleef de vraag naar producten als boter, kaas, melkpoeder en houdbare melk achter bij de hoge melkaanvoer.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Canada heeft een gezamenlijke opening met de VS van een internationale brug afgezegd wegens de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om de importtarieven voor verschillende producten met 50 procent te verhogen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel heeft in het tweede kwartaal van 2026 de winstgevendheid opnieuw zien aantrekken. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens profiteerde daarbij naar eigen zeggen van prijsaanpassingen en kostenverlagingen, waardoor de winstmarge voor het vijfde kwartaal op rij verbeterde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Om de bouwambities voor huurwoningen waar te maken, is verbetering van het investeringsklimaat in Nederland nodig. Dat stelt De Nederlandsche Bank (DNB) na onderzoek naar de financiering van private huurwoningen.
1 uur geleden