Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vaccinmaker Moderna verliest op voorzichtig Wall Street

Vaccinmaker Moderna verliest op voorzichtig Wall Street

NEW YORK (ANP) - Biotechbedrijf Moderna heeft dinsdag aan waarde verloren op de beurs in New York. Het bedrijf dat bekend is van zijn coronavaccin maakte bekend dat onderzoek naar een nieuwe griepprik te weinig bruikbare resultaten opleverde om iets te zeggen over zijn effectiviteit. Beleggers bleven verder terughoudend in de aanloop naar nieuwe cijfers over de inflatie die later deze week verschijnen.

Moderna verloor uiteindelijk 3,1 procent, waarmee iets van de eerdere verliezen werd goedgemaakt. Moderna verdiende de afgelopen jaren miljarden met zijn coronavaccins, maar de vraag naar dit product nam de laatste maanden sterk af. De introductie van de griepprik is daarom cruciaal voor de toekomst van de onderneming.

De Dow-Jonesindex steeg 0,3 procent tot 33.684,79 punten. De bredere S&P 500 bleef vrijwel onveranderd op 4108,94 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq verloor 0,4 procent tot 12.031,88 punten.

Vrees voor renteverhogingen

Apple verloor 0,8 procent na een bericht van nieuwssite Axios dat de Franse mededingingsautoriteiten een onderzoek zijn begonnen naar de iPhone-fabrikant. Ook andere grote techbedrijven sloten de sessie lager af, nu de vrees voor verdere renteverhogingen door de Federal Reserve weer wat opleeft. Relatief dure aandelen van technologieconcerns worden minder aantrekkelijk als rentes op veiliger geachte staatsschulden oplopen. Microsoft, Amazon en Google-eigenaar Meta zakten tot zo'n 2,3 procent.

Vliegtuigfabrikant Boeing leverde het voorbije kwartaal voor het eerst sinds 2018 meer vliegtuigen af dan concurrent Airbus, dat kampt met problemen bij toeleveranciers. Het aandeel van het Amerikaanse luchtvaart- en defensieconcern eindigde 0,7 procent hoger.

WeigthWatchers

WW International schoot liefst 59 procent omhoog. Het bedrijf, beter bekend als WeightWatchers, rondde de aankoop van het zorgbedrijf Sequence af. Daarmee krijgt WW ook de mogelijkheid om klanten die willen afvallen medicijnen voor te schrijven voor gewichtsverlies. Volgens zakenbank Goldman Sachs kan het dieetbedrijf verdrievoudigen in waarde.

Een vat Amerikaanse olie werd 2,2 procent duurder op 81,49 dollar. Brentolie won 1,7 procent aan waarde tot 85,58 dollar per vat. De euro was 1,0914 dollar waard, tegenover 1,0912 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

1 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

5 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

6 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

7 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

9 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

10 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

19 uur geleden