Vaccineren in deel EU begint eind december
DEN HAAG (ANP) - Diverse Europese lidstaten beginnen nog eind deze maand met het vaccineren van de bevolking tegen het coronavirus. België, Italië, Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk hebben aangekondigd kort nadat de Europese geneesmiddelenwaakhond EMA akkoord heeft gegeven, naar verwachting volgende week maandag, met de toediening van het Pfizer-vaccin te starten. Nederland zet pas op 8 januari de eerste prikken.
In Italië gaat het vaccineren eind deze maand van "start" en wordt daarna begin januari "enorm" opgevoerd, zei de verantwoordelijke Italiaanse topfunctionaris Domenico Arcuri in een interview met de krant Corriere della Sera. Duitsland begint op 27 december, hebben de autoriteiten woensdag bekendgemaakt. Dat is ook de datum die Oostenrijk aanhoudt, twitterde bondskanselier Sebastian Kurz.
België ent "onmiddellijk na Kerstmis" de eerste mensen in tegen het coronavirus, aldus minister Frank Vandenbroucke (Volksgezondheid). Voorwaarde is wel dat fabrikanten Pfizer en BioNTech volgende week een eerste partij vaccins leveren. De Franse premier Jean Castex heeft woensdag tegen het parlement gezegd dat Frankrijk in de laatste week van dit jaar begint met inenten tegen het longvirus.
Hele Europese Unie
Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie zei eerder donderdag dat de vaccinatie in de hele Europese Unie op 27, 28 en 29 december begint. Nederland heeft echter laten weten pas op 8 januari te beginnen. Hoe lang het duurt voordat andere EU-lidstaten zoals Luxemburg, Spanje en Griekenland hun campagne aftrappen is nog niet bekend.
In Groot-Brittannië worden sinds 8 december al mensen ingeënt met het vaccin van Pfizer. Het middel werd daar op 2 december al goedgekeurd voor gebruik. In Rusland is de vaccinatiecampagne met een eigen Russisch vaccin al op 5 december begonnen. Het land was daarmee het eerste in Europa.
Meer uit Buitenland
TOKYO (ANP/RTR) - Een zware aardbeving heeft het zuiden van Japan getroffen, in de prefectuur Kumamoto. Het gaat om een beving van 7 op de schaal van Shindo, de hoogste trede van de Japanse schaal voor aardbevingen. Op basis van eerste metingen heeft de beving een kracht van 7.1.
1 uur geledenMASQAT (ANP/AFP/RTR) - Oman heeft Iran een voorstel gedaan voor het oprichten van een regionaal orgaan om de Straat van Hormuz gezamenlijk te beheren. Volgens Oman heeft het voorstel steun in de regio van de Perzische Golf.
1 uur geledenARLES (ANP) - Tijdens werk ter voorkoming van bosbranden is ten noorden van het Zuid-Franse Arles een 38-jarig lid van de vrijwillige brandweer om het leven gekomen. Hij reed alleen in een speciaal voor bosbrandbestrijding ontworpen brandweertruck en raakte van de weg, melden Franse media. Over de oorzaak van het ongeluk is nog niets bekend.
2 uur geledenLEUVEN (ANP/BELGA) - Een 18-jarige jongen wilde in 2024 een terroristische aanslag plegen op de Pride in Leuven. De Belgische krant Het Laatste Nieuws meldt dat hij in november samen met een medeverdachte terechtstaat.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de nacht van maandag op dinsdag meer dan 390 drones op Moskou afgevuurd. Dat zei burgemeester Sergej Sobjanin op Telegram.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump staat positiever dan voorheen tegenover zijn Oekraïense collega Volodymyr Zelensky. Dat schrijft The Wall Street Journal in het licht van de ontmoeting die de twee dinsdag zullen hebben in het Witte Huis.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse Federale Recherche (BKA) classificeert 410 mensen als personen die een islamistische terroristische of extremistische bedreiging vormen. Dat publiceerde de mediagroep RND dinsdag.
8 uur geleden