Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vacatures horeca lopen terug, schaarste in de zorg blijft

Vacatures horeca lopen terug, schaarste in de zorg blijft

DEN HAAG (ANP) - Het aantal openstaande vacatures in de horeca, schoonmaak- en administratiesector is afgelopen maand flink afgenomen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. In branches als de zorg, bouw en ICT blijft de vraag naar mensen juist hoog. Dat blijkt uit een analyse van uitzendconcern Randstad.

In totaal zijn er op dit moment 45.000 vacatures, maakt Randstad op uit een analyse van verschillende bronnen. Normaal gesproken zou dat aantal in deze periode van het jaar op 60.000 liggen. Met name de horeca zag het aantal vacatures sterk teruglopen. In vergelijking met mei 2019 bedroeg de krimp liefst 65 procent. In de schoonmaak waren er de helft minder openstaande functies, in de administratiesector liepen de vacatures met 45 procent terug.

De minste krimp deed zich volgens Randstad voor in de zorg (5 procent), bouw en ICT (beide 11 procent). In deze sectoren is nog steeds sprake van schaarste.

Omscholing

Volgens de uitzender is omscholing en scholing naar de "juiste beroepen" nu cruciaal. "Als niet ingegrepen wordt, zal de schaarste in bepaalde beroepsgroepen niet worden opgelost. Én, komen mensen die nu zonder werk zijn moeilijker weer aan de slag", aldus Randstad.

De uitzendreus breidt om die reden nu zijn aanbod voor scholing en omscholing uit. Sommige van die opleidingen worden gefinancierd uit een scholingsfonds van de Stichting DOORZAAM, waarin verschillende uitzendbedrijven samenwerken. Ook valt te denken aan leer-werktrajecten en online cursussen van Randstad.

Meer uit Financieel

IEA-directeur waarschuwt voor lage gasvoorraden richting winter

PARIJS (ANP/RTR) - Fatih Birol, directeur van het Internationaal Energieagentschap (IEA), is bezorgd over het huidige lage niveau van de Europese gasvoorraden voor de komende winter. Volgens AGSI, dat de gasvoorraden en opslagniveaus monitort, liggen de gasreserves momenteel rond de 62 procent. De Europese Unie heeft als doel om de gasvoorraad voor 1 december op 80 procent te brengen. In Nederland is dit nu nog geen 44 procent.

4 minuten geleden
Wall Street verdeeld in afwachting van sancties tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager begonnen. Beleggers namen geen risico's in afwachting van de nieuwe Amerikaanse economische sancties tegen Iran, die naar verwachting later op de dag worden aangekondigd. Ook wordt uitgekeken naar de jaarlijkse bijeenkomst van centrale bankiers in het Amerikaanse Jackson Hole, die eind deze week begint, en de kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia, die woensdag op het programma staan.

12 minuten geleden
Rapport wijst op Colombiaanse ronselcontent op Facebook en TikTok

NEW YORK (ANP/AFP) - Facebook en TikTok hebben berichten verspreid waarmee Colombiaanse gewapende groepen probeerden kinderen te ronselen. Dat zegt Human Rights Watch, die vindt dat de socialemediabedrijven de berichtenstroom hadden moeten verhinderen.

1 uur geleden
Consumentenbond ziet tientallen keren krimpflatie in supermarkt

DEN HAAG (ANP) - Fabrikanten verkleinen nog altijd hun verpakkingen zonder dat de prijzen even hard meedalen, meldt de Consumentenbond maandag. De belangenbehartiger voor consumenten zag het afgelopen jaar in de supermarkten tientallen gevallen van deze zogenoemde krimpflatie.

2 uur geleden
Dode sardines halveren productie van Afrika's enige kerncentrale

KAAPSTAD (ANP/BLOOMBERG) - Een ophoping van dode sardines, waarschijnlijk als gevolg van een virusuitbraak voor de kust van Zuid-Afrika, heeft de elektriciteitsproductie van de enige kerncentrale van Afrika drastisch verminderd. Dat meldde het Zuid-Afrikaanse staatsenergiebedrijf Eskom, de eigenaar en beheerder van kerncentrale Koeberg nabij Kaapstad.

3 uur geleden
Duitse multimiljardair Klaus-Michael Kühne (89) overleden

FRANKFURT (ANP/RTR/DPA) - De Duitse multimiljardair Klaus-Michael Kühne is op 89-jarige leeftijd overleden. Hij was een van de rijkste personen van Duitsland met een geschat vermogen van ongeveer 36 miljard euro. Kühne was onder andere meerderheidsaandeelhouder van het grote Zwitserse logistiek- en transportbedrijf Kuehne+Nagel.

3 uur geleden
Greenpeace: droogte en hitte kosten Duitse economie 36 miljard

BERLIJN (ANP/DPA) - De extreme hitte en droogte van de afgelopen tijd hebben de Duitse economie een schade bezorgd van minstens 36 miljard euro, stelt milieuorganisatie Greenpeace. Het gaat dan bijvoorbeeld om schade aan land- en tuinbouw, schade door natuurbranden en lagere productiviteit van werknemers die leden onder de hitte.

4 uur geleden