Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vacatures horeca lopen terug, schaarste in de zorg blijft

Vacatures horeca lopen terug, schaarste in de zorg blijft

DEN HAAG (ANP) - Het aantal openstaande vacatures in de horeca, schoonmaak- en administratiesector is afgelopen maand flink afgenomen ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. In branches als de zorg, bouw en ICT blijft de vraag naar mensen juist hoog. Dat blijkt uit een analyse van uitzendconcern Randstad.

In totaal zijn er op dit moment 45.000 vacatures, maakt Randstad op uit een analyse van verschillende bronnen. Normaal gesproken zou dat aantal in deze periode van het jaar op 60.000 liggen. Met name de horeca zag het aantal vacatures sterk teruglopen. In vergelijking met mei 2019 bedroeg de krimp liefst 65 procent. In de schoonmaak waren er de helft minder openstaande functies, in de administratiesector liepen de vacatures met 45 procent terug.

De minste krimp deed zich volgens Randstad voor in de zorg (5 procent), bouw en ICT (beide 11 procent). In deze sectoren is nog steeds sprake van schaarste.

Omscholing

Volgens de uitzender is omscholing en scholing naar de "juiste beroepen" nu cruciaal. "Als niet ingegrepen wordt, zal de schaarste in bepaalde beroepsgroepen niet worden opgelost. Én, komen mensen die nu zonder werk zijn moeilijker weer aan de slag", aldus Randstad.

De uitzendreus breidt om die reden nu zijn aanbod voor scholing en omscholing uit. Sommige van die opleidingen worden gefinancierd uit een scholingsfonds van de Stichting DOORZAAM, waarin verschillende uitzendbedrijven samenwerken. Ook valt te denken aan leer-werktrajecten en online cursussen van Randstad.

Meer uit Financieel

WhatsApp maakt contact mogelijk zonder telefoonnummer

MENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Gebruikers van WhatsApp kunnen straks een gebruikersnaam kiezen voor hun account. Die verandering moet de privacy vergroten, doordat mensen met elkaar in contact kunnen komen zonder hun telefoonnummer te hoeven delen.

1 uur geleden
EU-handelschef spreekt met Chinese minister over handelsbalans

BRUSSEL (ANP/AFP/RTR) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft met de Chinese handelsminister Wang Wentao gesproken over de handelsbalans tussen de Europese Unie en China. Hij zei na afloop van het gesprek dat de status quo "geen optie" is, omdat die balans op dit moment niet in evenwicht is.

2 uur geleden
AEX herstelt, Prosus blinkt uit na sterke resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, liet maandag herstel zien na de verliezen van vorige week. Techinvesteerder Prosus ging aan kop met een koerswinst van meer dan 3 procent. Daarmee maakte het de verliezen van de afgelopen tijd deels goed.

2 uur geleden
Brussel: Nederland overtreedt mogelijk internationale treinregels

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft aan Nederland laten weten dat het mogelijk in overtreding is met EU-regels voor internationaal treinverkeer vanwege de dominante positie van de NS. Dat meldt de Europese Commissie, het dagelijkse bestuur van de EU, maandag.

3 uur geleden
Hooggerechtshof blokkeert ontslag Fed-bestuurder door Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft maandag geweigerd president Donald Trump toestemming te geven om bestuurder Lisa Cook van de Federal Reserve te ontslaan. Daarmee beschermt het hof de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank tegen een ongekende poging van de Republikeinse president.

3 uur geleden
Comcast stijgt op Wall Street na plan om bedrijf op te splitsen

NEW YORK (ANP) - Comcast hoorde maandag bij de grote stijgers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse mediaconcern heeft plannen bekendgemaakt om het bedrijf op te splitsen. De telecomactiviteiten komen daarbij los te staan van de entertainmenttak. Comcast wil zijn mediadivisies NBCUniversal en Sky onderbrengen in een zelfstandig bedrijf.

5 uur geleden
Regering wil voorkomen dat Volkswagen Duitse fabrieken sluit

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering wil voorkomen dat Volkswagen fabrieken in het land sluit. Dat zei een woordvoerder van de regering maandag. De autobouwer zou van plan zijn om vier Duitse fabrieken te sluiten, meldde vakblad Manager Magazin vrijdag. Ook zou de autofabrikant uit Duitsland de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Volkswagen heeft de plannen zelf nog niet naar buiten gebracht.

5 uur geleden