Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

V1 bij Deventer onschadelijk gemaakt, bewoners naar huis

V1 bij Deventer onschadelijk gemaakt, bewoners naar huis

DEVENTER (ANP) - De Duitse 'vliegende bom' die in een weiland langs de snelweg A1 bij Deventer werd gevonden, is zondag onschadelijk gemaakt. Een kleine duizend inwoners van het Gelderse Wilp mochten zondagavond om 20.00 uur terug naar huis. Een uurtje later dan gepland, omdat de "unieke klus" de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) meer moeite kostte dan verwacht.

In de V(Vergeltungswaffe) 1 zaten twee ontstekers die de bom van 935 kilo springstof zouden kunnen laten detoneren. De eerste ontsteker kwam vrij gemakkelijk uit het projectiel, maar de tweede zat muurvast. Pas na uren lukte het de EOD om de ontsteker los te zagen met een watersnijder. Beide ontstekers zijn zondagavond in het weiland bij Wilp tot ontploffing gebracht. De springlading is in stukken uit de V1 gehaald. Die laat de EOD later deze week bij Lochem exploderen.

Het Duitse onbemande straalvliegtuig met springlading uit de Tweede Wereldoorlog is vorig jaar bij wegwerkzaamheden aan de A1 gevonden. Het projectiel werd in 1945 afgevuurd vanaf een lanceerinstallatie ten noordoosten van Deventer en was onderweg naar Antwerpen. Maar de 'vliegende bom' kwam al kort na de lancering in de drassige grond vlakbij de IJssel terecht. Onderzoek wees begin dit jaar uit dat de bom na 75 jaar nog op scherp stond.

In totaal 427 adressen in een straal van 1400 meter rondom de vindplaats zijn zondag uit veiligheidsoverwegingen ontruimd. Volgens de burgemeesters van Deventer en Voorst (waar Wilp bij hoort) zijn de ontruiming en ook de terugkeer zondagavond vlekkeloos verlopen. Aan het karwei hebben zondag elf organisaties en diensten met in totaal meer dan 400 mensen gewerkt. De snelweg A1 bij Deventer, de IJssel en het luchtruim, die vanaf 06.00 uur waren afgesloten, gaan later zondagavond weer open voor verkeer.

Meer uit Binnenland

Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij NS

UTRECHT (ANP) - Ruim 13.000 mensen vroegen vorige week geld terug bij de NS na vertragingen door wisselstoringen. Dat is drie tot vier keer zoveel als het normale aantal, meldt een woordvoerder. De meeste aanvragen werden gedaan op maandag, zo'n 8000.

52 minuten geleden
Vermoedelijk brein achter explosies ziekenhuis Beverwijk opgepakt

HEEMSKERK (ANP) - De politie heeft afgelopen vrijdag de vermoedelijke opdrachtgever aangehouden van de explosies die in 2024 en 2025 plaatsvonden bij het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. Het gaat om een 34-jarige man uit Heemskerk, meldt de politie maandag. Hij is inmiddels voorgeleid aan de rechter-commissaris, die heeft besloten dat de verdachte langer vast blijft zitten.

53 minuten geleden
Jongens (16 en 17) weer vrij in zaak dood 60-jarige man Schiedam

ROTTERDAM (ANP) - De twee jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam, die vorige week maandag betrokken waren bij een incident in Schiedam waarbij een 60-jarige man om het leven kwam, komen weer op vrije voeten. Het Openbaar Ministerie verdenkt hen van mishandeling en openlijk geweld met de dood tot gevolg.

1 uur geleden
Tot zeker woensdag water koken in regio Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - Het advies om drinkwater voor gebruik te koken in Amersfoort en omliggende gemeenten als Bunschoten-Spakenburg, Leusden en Soest geldt in ieder geval tot woensdagmiddag. De "lichte verontreiniging" met de bacterie enterokokken die vorige week maandag werd gevonden, is nog niet weg, meldt drinkwaterbedrijf Vitens.

1 uur geleden
NS schaalt dienstregeling dinsdag weer op

UTRECHT (ANP) - De NS gaat dinsdag grotendeels weer de reguliere dienstregeling rijden. De vervoerder kampte sinds begin januari met grote problemen door sneeuw en bevroren wissels. Anderhalve week lang konden treinen daardoor niet het normale rooster rijden.

2 uur geleden
OM heeft geen vertrouwen meer in rechters mondkapjeszaak

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft geen vertrouwen meer in de rechters in de mondkapjeszaak. Dit heeft het OM maandag gezegd in de rechtbank in Rotterdam. Het OM vroeg de wrakingskamer van de rechtbank daarom de drie rechters te vervangen.

2 uur geleden
OM eist 6 jaar cel tegen zoon Ridouan Taghi na procesafspraken

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag zes jaar cel geëist tegen Faissal T. De oudste zoon van Ridouan Taghi wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan uit de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught. De 25-jarige T. heeft procesafspraken gemaakt met het Openbaar Ministerie.

3 uur geleden