UWV maakt fout met vernietigen duizenden documenten
DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV heeft per abuis duizenden documenten vernietigd voordat de wettelijke bewaartermijn was verstreken. Het gaat onder meer om documenten van 16.000 mensen met een lopende uitkering. Ook zijn documenten van 128.000 mensen vernietigd van wie de uitkering om uiteenlopende redenen was beëindigd. De fout heeft volgens de instantie geen gevolgen voor lopende uitkeringen.
De afgelopen drie jaar is UWV bezig geweest met het opschonen van het archief, waarbij fysieke documenten werden vernietigd waarvan de wettelijke bewaartermijn was verlopen. Het gaat voornamelijk om documenten die betrekking hadden op sociaal-medische beoordelingen van mensen met een langlopende Wajonguitkering.
Nadat de fout aan het licht kwam, heeft het UWV de werkzaamheden bij het archief direct stilgelegd. Daarop is een onderzoek gestart naar de oorzaak.
Volgens het UWV kan een deel van de documenten mogelijk nog hersteld worden, omdat de informatie ook elders in de UWV-systemen beschikbaar is. Het UWV gaat de groep mensen met een lopende uitkering informeren over wat er gebeurd is.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
50 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
2 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
4 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
5 uur geleden