Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UWV: arbeidsmarkt herstelt, geen grote banenkrimp in verschiet

UWV: arbeidsmarkt herstelt, geen grote banenkrimp in verschiet

AMSTERDAM (ANP) - Een grote banenkrimp na het aflopen van de coronasteun van de overheid blijft waarschijnlijk uit. Volgens een nieuwe prognose van uitkeringsinstantie UWV herstelt de arbeidsmarkt zich vrij snel van de coronacrisis. In sommige sectoren, bijvoorbeeld specialistische zakelijke diensten, vindt dit jaar al een groei van het aantal banen plaats, denken de deskundigen. En volgend jaar laat de totale werkgelegenheid in Nederland naar verwachting ook weer groei zien.

Het herstel van de arbeidsmarkt is volgens het UWV waarschijnlijk voor het eerst te zien in een stijging van het aantal gewerkte uren. Dit aantal zal dit jaar waarschijnlijk weer met 2 procent oplopen, waarmee dit cijfer zich zou herstellen van de afname het aantal gewerkte uren met 3,4 procent vorig jaar. Wat betreft het totaal aantal banen voorziet het UWV voor 2021 nog een kleine krimp van 0,1 procent, tot ongeveer 10,7 miljoen banen. In 2022 zal het totaal aantal banen over alle sectoren toenemen tot iets meer dan 10,8 miljoen banen. Dat zou dan gaan om een toename van 1,3 procent.

Sectoren die vorig jaar het meest geraakt zijn door de coronamaatregelen, hebben het dit jaar nog wel erg moeilijk. Daar verwacht het UWV in 2021 nog een wat sterkere banenafname. Bijvoorbeeld in de sector cultuur, sport en recreatie daalt het aantal banen waarschijnlijk met 4,3 procent, bij schoonmaakbedrijven daalt het aantal banen met 3,3 procent en in de horeca met 1,5 procent. Een uitzondering hierop is de uitzendbranche. Deze sector werd hard geraakt door de coronacrisis, maar in 2021 groeit het aantal banen in hier juist het hardst met 2,4 procent.

Ondanks de economische impact van de lockdowns is de werkloosheid relatief weinig toegenomen, constateert de uitkeringsinstantie verder. Uit onderzoek van het UWV blijkt dat 61 procent van de werknemers die tussen maart en oktober 2020 hun baan verloren binnen een half jaar weer werk vond. Ook in de horeca en de cultuur-, sport- en recreatiesector, die hard geraakt werden door de coronacrisis, vond een groot gedeelte van de baanverliezers weer binnen zes maanden werk.

Meer uit Financieel

S&P 500 naar recordhoogte in aanloop naar gesprek Trump en Xi

NEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.

6 uur geleden
Gasunie waarschuwt: vullen gasopslagen gaat moeizaam

DEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.

6 uur geleden
Senaat stemt in met Warsh als voorzitter Federal Reserve

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.

7 uur geleden
Netflix biedt vanaf 2027 abonnement met reclame aan in Nederland

NEW YORK (ANP) - Netflix is van plan om vanaf 2027 een abonnement met reclame aan te bieden in Nederland. De streamingdienst biedt deze goedkopere abonnementen al sinds 2022 in verschillende grote landen aan, waaronder de Verenigde Staten, Frankrijk en Duitsland.

7 uur geleden
Moederbedrijf speelgoedmerk Playmobil blijft minder verkopen

ZIRNDORF (ANP) - De fabrikant van speelgoedmerk Playmobil, de Horst Brandstätter Group, blijft fors minder verkopen. Dat blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf. Het bedrijf kampt al enkele jaren met dalende cijfers en schrapte eerder al banen.

8 uur geleden
AI-bedrijf Mistral praat met banken over tegenhanger voor Mythos

PARIJS (ANP) - De Franse start-up voor kunstmatige intelligentie (AI) Mistral is met Europese banken in gesprek over de inzet van zijn alternatief voor Mythos, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dat AI-model van het Amerikaanse Anthropic kan razendsnel zwakke punten in de cyberbeveiliging opsporen, wat tot zorgen leidt over de inzet van Mythos door cybercriminelen.

9 uur geleden
AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

10 uur geleden