Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UvA: totale kosten schade pro-Palestijnse protesten 4,1 miljoen

UvA: totale kosten schade pro-Palestijnse protesten 4,1 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - De totale kosten van de schade door de bezettingen en vernielingen tijdens pro-Palestijnse protesten op campussen van de Universiteit van Amsterdam (UvA) in mei en juni bedragen ruim 4,1 miljoen euro. Dat meldt de UvA woensdag.

Op de Roeterseilandcampus, het Binnengasthuisterrein en het Science Park van de UvA werden tijdens de protesten onder meer barricades opgeworpen, ruimten, ruiten en deuren vernield en muren beklad. Onder de totale kosten van de schade vallen onder meer het vervangen van koffieautomaten, meubilair en beveiligingscamera's, het verwijderen van graffiti van gebouwen en in lokalen en het vervangen van ingegooide ruiten. Gebouwen moesten volgens de UvA worden opgeruimd en schoongemaakt, beeldschermen moesten worden vervangen en kantines moesten opnieuw worden bevoorraad.

"De kosten zijn nu zo goed als helemaal bekend, omdat (bijna) alle aangevraagde offertes en facturen voor herstelwerkzaamheden of vervangingen binnen zijn", meldt de universiteit woensdag. Zo bedragen de kosten voor het herstel en schade aan de buitenkant van gebouwen 600.000 euro, voor de binnenkant gaat het om 300.000 euro, is te zien in een kostenplaatje dat de UvA naar buiten heeft gebracht.

Extra beveiliging

Ook is de bouw van de nieuwe Universiteitsbibliotheek vertraagd door een protest op het Binnengasthuisterrein, "met grote financiële gevolgen", aldus de universiteit. In het kostenplaatje staat daar een bedrag van 2,8 miljoen euro voor.

De UvA heeft verder extra beveiliging in moeten zetten, gebouwen soms moeten sluiten of een portier voor de deur moeten zetten, wat tot nog toe ruim 140.000 euro heeft gekost. Die kosten zijn niet meegenomen in de ruim 4,1 miljoen euro.

Samenwerking

De universiteit stelt de gemaakte schade op de daders te verhalen "als dat juridisch haalbaar is. Helaas is in deze situatie niet altijd duidelijk wie verantwoordelijk is voor welke vernielingen of gevolgschade." Als schade niet te verhalen is op de daders, wil de UvA aanspraak maken op haar verzekering.

De pro-Palestijnse activisten willen dat de UvA de samenwerking met Israëlische academische instellingen verbreekt vanwege de oorlog in de Gazastrook.

Meer uit Binnenland

Toeslagenouder mag standbeeld ministerie niet laten veilen

DEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.

1 uur geleden
Limburg houdt vast aan 'nee' tegen nieuwe IJzeren Rijn-spoorlijn

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen België en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit België leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.

2 uur geleden
Oproep toezichthouder levert voor nu geen advocaat op voor Taghi

DEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar nieuwe advocaten die Ridouan Taghi kunnen bijstaan in het hoger beroep van het grote Marengo-proces, heeft tot nu toe nog niets opgeleverd, meldt de toezichthouder op de advocatuur. Het dekenberaad deed in december een oproep aan alle strafrechtadvocaten die Taghi konden en wilden bijstaan om zich te melden. De zoektocht wordt daarom vanaf maandag verlengd met acht weken.

3 uur geleden
Neergeschoten persoon Capelle aan den IJssel is 17-jarige jongen

CAPELLE A/D IJSSEL (ANP) - De persoon die donderdagavond in Capelle aan den IJssel werd neergeschoten door de politie is een 17-jarige jongen uit die plaats, meldt het Openbaar Ministerie. De politie trof bij hem een vuurwapen aan. Het schietincident vond plaats op het Reviusrondeel. De jongen is met spoed naar het ziekenhuis gebracht. Verdere details over zijn toestand geeft het OM op dit moment niet.

4 uur geleden
Maanden vertraging rond vergunning verduurzamingsplan Tata Steel

ZAANDAM (ANP) - De plannen van Tata Steel om te verduurzamen lopen maanden vertraging op. De provincie Noord-Holland en de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) zeggen meer informatie van Tata nodig te hebben om een vergunningaanvraag en de ingediende milieueffectrapportage (MER) te beoordelen. Tot die tijd ligt de behandeling stil.

4 uur geleden
Minder busritten in Utrecht om ov betrouwbaarder te maken

UTRECHT (ANP) - De ov-bedrijven Transdev en Keolis schalen hun dienstregeling af om reizigers zo min mogelijk te confronteren met geplande busritten die uitvallen. De twee vervoerders verzorgen sinds half december gezamenlijk het openbaar vervoer in de provincie Utrecht. Sinds de start van de concessie hebben reizigers te maken met onder meer rituitval en vertragingen.

5 uur geleden
AP: wet waarmee politieteam gegevens verzamelt schiet tekort

DEN HAAG (ANP) - Een speciaal politieteam dat voorafgaand aan bijvoorbeeld een demonstratie informatie verzamelt over mensen om de situatie in te schatten, heeft onvoldoende wettelijke basis om dat te doen. Dat stelt de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) vrijdag. De privacytoezichthouder vindt dat de wet moet worden aangepast, anders moet het Team Openbare Orde Inlichtingen (TOOI) stoppen met een deel van het inlichtingenwerk.

5 uur geleden