Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UvA overwoog langer dicht te blijven om pro-Palestijnse protesten

UvA overwoog langer dicht te blijven om pro-Palestijnse protesten

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam heeft overwogen langer dicht te blijven om de recente pro-Palestijnse demonstraties, maar vindt het van groter belang dat het onderwijs en onderzoek doorgaan. Zeker ook met tentamens op komst, zei voorzitter van het College van Bestuur Geert ten Dam woensdag. De universiteit kondigde maandag een sluiting van twee dagen aan en opent donderdag weer de deuren.

"Wij vinden het risico aanvaardbaar, anders zouden we niet opengaan", aldus Ten Dam over de kans op nieuwe protestacties. Nieuwe demonstraties zijn volgens het bestuur niet uit te sluiten. "Maar langer dichtblijven is een dermate ingrijpende maatregel, die kun je eigenlijk alleen inzetten als het echt niet anders kan. En dat is nu niet aan de orde."

De universiteit gaf maandagavond na meerdere demonstraties aan dat de campussen dicht blijven. Na afloop van een demonstratie op de Roeterseilandcampus diezelfde avond werden vernielingen aangericht in het ABC-gebouw. Het CvB zei toen dat de veiligheid van de mensen op de universiteitslocaties niet kon worden gegarandeerd en dat het onderwijs op alle locaties daarom werd stilgelegd. Alleen de faculteiten geneeskunde en tandheelkunde waren uitgezonderd.

Veiligheidsmaatregelen

Volgens Ten Dam zijn de afgelopen tijd extra veiligheidsmaatregelen genomen op de campussen, zoals meer beveiliging, en staat de universiteit "op scherp". De voorzitter geeft wel aan dat de politie nodig is om in te grijpen bij demonstraties zoals afgelopen week. "Onze beveiligers zijn niet toegerust om een woedende menigte tegen te houden en mogen dat ook niet", aldus Ten Dam.

De UvA blijft de komende tijd in "nauw contact" staan met de Amsterdamse driehoek van politie, Openbaar Ministerie en gemeente over de veiligheid op de campussen. Ten Dam geeft aan dat het bestuur demonstreren een goede zaak vindt, maar dan wel "op een vreedzame manier. Dat betekent geen bezettingen, geen intimidatie, geen vernielingen en geen overnachtingen" .

Meer uit Binnenland

Dwangsom voor COA gaat in: nog ruim 200 asielzoekers in hotel Epe

EPE (ANP) - In het Fletcher Hotel in Epe zitten nog altijd ruim tweehonderd asielzoekers gehuisvest, zegt directeur Rob Hermans van de hotelketen. Woensdag is de deadline verstreken die de gemeente Epe heeft gesteld aan het opvangorgaan COA. De organisatie moet 63.480 euro per dag betalen zolang er nog asielzoekers in het hotel zitten.

7 minuten geleden
IND en OM willen schijnerkenningen bij rechter ongedaan maken

DEN HAAG (ANP) - Een standaardverzoek bij de rechter om de zogeheten schijnerkenning van een kind ongedaan te maken, wordt in april getest. De Immigratie- en Naturalisatiedienst en het Openbaar Ministerie dienen deze maand drie van die verzoeken in bij een civiele rechter om te zien of ze standhouden.

52 minuten geleden
Opnieuw celstraffen opgelegd voor de rellen op het Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen veroordeeld tot celstraffen voor betrokkenheid bij de ernstige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. De mannen hebben zich volgens de rechtbank schuldig gemaakt aan openlijke geweldpleging. Een van hen was betrokken bij het omverwerpen van een in brand gestoken politieauto, meldt het Openbaar Ministerie.

55 minuten geleden
Interview met leider Vlaams Belang op UvA afgelast om veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.

2 uur geleden
Inspecties: zorg asielzoekers met psychische nood onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.

3 uur geleden
Advies: verweesde Joodse roofkunst moet aparte collectie worden

AMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.

3 uur geleden
Cosmeticaketen Rituals waarschuwt klanten na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.

4 uur geleden