Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UvA overwoog langer dicht te blijven om pro-Palestijnse protesten

UvA overwoog langer dicht te blijven om pro-Palestijnse protesten

AMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam heeft overwogen langer dicht te blijven om de recente pro-Palestijnse demonstraties, maar vindt het van groter belang dat het onderwijs en onderzoek doorgaan. Zeker ook met tentamens op komst, zei voorzitter van het College van Bestuur Geert ten Dam woensdag. De universiteit kondigde maandag een sluiting van twee dagen aan en opent donderdag weer de deuren.

"Wij vinden het risico aanvaardbaar, anders zouden we niet opengaan", aldus Ten Dam over de kans op nieuwe protestacties. Nieuwe demonstraties zijn volgens het bestuur niet uit te sluiten. "Maar langer dichtblijven is een dermate ingrijpende maatregel, die kun je eigenlijk alleen inzetten als het echt niet anders kan. En dat is nu niet aan de orde."

De universiteit gaf maandagavond na meerdere demonstraties aan dat de campussen dicht blijven. Na afloop van een demonstratie op de Roeterseilandcampus diezelfde avond werden vernielingen aangericht in het ABC-gebouw. Het CvB zei toen dat de veiligheid van de mensen op de universiteitslocaties niet kon worden gegarandeerd en dat het onderwijs op alle locaties daarom werd stilgelegd. Alleen de faculteiten geneeskunde en tandheelkunde waren uitgezonderd.

Veiligheidsmaatregelen

Volgens Ten Dam zijn de afgelopen tijd extra veiligheidsmaatregelen genomen op de campussen, zoals meer beveiliging, en staat de universiteit "op scherp". De voorzitter geeft wel aan dat de politie nodig is om in te grijpen bij demonstraties zoals afgelopen week. "Onze beveiligers zijn niet toegerust om een woedende menigte tegen te houden en mogen dat ook niet", aldus Ten Dam.

De UvA blijft de komende tijd in "nauw contact" staan met de Amsterdamse driehoek van politie, Openbaar Ministerie en gemeente over de veiligheid op de campussen. Ten Dam geeft aan dat het bestuur demonstreren een goede zaak vindt, maar dan wel "op een vreedzame manier. Dat betekent geen bezettingen, geen intimidatie, geen vernielingen en geen overnachtingen" .

Meer uit Binnenland

Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

7 minuten geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

1 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

2 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

4 uur geleden
Festival in Amsterdam spant kort geding aan na annulering

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.

5 uur geleden
Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.

5 uur geleden
Hondius na aankomst op Tenerife door naar Nederland

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

5 uur geleden