Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UvA mag software voor controles onlinetentamens blijven gebruiken

UvA mag software voor controles onlinetentamens blijven gebruiken

AMSTERDM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) mag bij het afnemen van onlinetentamens gebruik blijven maken van het surveillanceprogramma Proctorio, bedoelt om studenten in de gaten te houden tijdens onlinetentamens. Dat heeft het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep beslist.

Studentenraden van de UvA spanden vorig jaar een kort geding aan tegen het universiteitsbestuur vanwege dit surveillanceprogramma. Ze willen dat studenten kunnen aangeven dat zij niet willen dat de software gebruikt wordt voor surveillance. Proctorio houdt studenten in de gaten als zij thuis een tentamen maken.

Het gerechtshof stelt de studentenraden in het ongelijk. "Het gaat om bijzondere maatregelen in verband met de Covid-19 pandemie en daar is geen wijziging van de examenregeling voor nodig", aldus het hof. Daarnaast voldoet de software aan de vereisten van de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG). "Het verzamelen en verwerken van persoonsgegevens gaat niet verder dan voor het doel van fraudebestrijding noodzakelijk is. Er is ook geen afdoende alternatief voorhanden. Bovendien worden er geen ‘bijzondere’ persoonsgegevens verwerkt zoals bijvoorbeeld over ras of religie", stelt het hof.

Meer uit Binnenland

Kremlin verwerpt MH17-conclusie van luchtvaartraad

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland verwerpt het oordeel van een internationale luchtvaartraad dat het verantwoordelijk is voor het neerhalen van vlucht MH17 in 2014. Een woordvoerder van het Kremlin zei dat zijn land niet heeft deelgenomen aan het onderzoek en ook de uitkomst niet accepteert. Hij sprak over "vooringenomen conclusies".

41 minuten geleden
Lente verloopt kurkdroog, Weeronline ziet record opdoemen

DEN HAAG (ANP) - Deze lente is tot dusver de droogste ooit in Nederland. Het neerslagtekort, de hoeveelheid verdampt water, minus de gevallen regen, stijgt volgens Weeronline woensdag tot boven de 100 millimeter. Als het komende week droog blijft, wat de verwachting is, komen recordwaarden in zicht.

57 minuten geleden
Voortvluchtige Nederlandse drugshandelaar opgepakt in Colombia

DEN HAAG (ANP) - In Colombia is een Nederlander aangehouden die in Nederland is veroordeeld voor internationale drugshandel. Hij vluchtte naar het buitenland kort voordat hij zou worden veroordeeld voor dat feit. Dat bevestigt het OM naar aanleiding van berichtgeving door het AD en Colombiaanse media.

1 uur geleden
Verdachte verkrachting Koningsdag Amsterdam blijft langer vast

AMSTERDAM (ANP) - De man die is opgepakt na een melding van een verkrachting op Koningsdag in Amsterdam blijft negentig dagen langer vastzitten, meldt de rechtbank Amsterdam. Het gaat om een Italiaan die in de hoofdstad verblijft en 27 jaar oud was toen bekend werd gemaakt dat hij was opgepakt.

1 uur geleden
Optredens halve finale songfestival online gelekt

BASEL (ANP) - De optredens van de halve finale van het Eurovisie Songfestival zijn maandagavond gelekt op X. Ook het optreden van de Nederlandse inzending Claude staat online.

2 uur geleden
Miljoenenfout bij fiscus met uitkering wegenbelasting provincies

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft door een rekenfout tientallen miljoenen euro's te veel uitgekeerd aan de provincies. Het betreft het deel van de motorrijtuigenbelasting dat naar de provincies gaat. "We voeren constructieve gesprekken met de provincies over hoe we dit op een goede en praktische manier kunnen oplossen", aldus een woordvoerder van de Belastingdienst. Volgens hem gaat het om enkele tientallen miljoenen euro's.

2 uur geleden
Emotionele Omtzigt: onvoldoende zichtbaar bezig met kernproblemen

DEN HAAG (ANP) - Pieter Omtzigt vindt dat de Haagse politiek "onvoldoende zichtbaar bezig is met de kernproblemen van Nederland oplossen". Dat zegt de gewezen fractievoorzitter van NSC in een persverklaring bij zijn afscheid, zichtbaar geëmotioneerd. Hij hekelt dat "de tent in de fik staat" als er vijf lintjes niet ondertekend worden, terwijl problemen als de afwikkeling van het toeslagenschandaal voortduren.

2 uur geleden