UvA hoogste Nederlandse universiteit op QS-ranglijst
AMSTERDAM (ANP) - De meeste Nederlandse universiteiten zijn dit jaar gestegen op de toonaangevende wereldwijde universiteitsranglijst QS World University Ranking. De Universiteit van Amsterdam staat dit jaar op plaats 55 en is daarmee de hoogst genoteerde Nederlandse universiteit. De UvA is zes plaatsen geklommen vergeleken met vorig jaar.
De TU Delft, de nummer 1 van vorig jaar onder de Nederlandse universiteiten, staat nu op de tweede plaats. De Delftse universiteit staat op plek 57, onveranderd ten opzichte van vorig jaar. De Universiteit Utrecht maakt een sprong van elf plaatsen, van de 121ste naar de 110ste plaats. Leiden klom op de ranglijst van 128 naar 112. Wageningen daalde juist acht plaatsen: van 115 naar 123.
De top-200 telt negen Nederlandse universiteiten op de ranglijst van in totaal 1300 universiteiten.
Beste universiteit van de wereld
De beste universiteit van de wereld is volgens de samenstellers van de lijst het Massachusetts Institute of Technology (MIT), voor het tiende jaar op rij. De plaatsen twee en drie worden ingenomen door de University of Oxford en Stanford University.
QS, een grote dienstverlener voor het hoger onderwijs, baseert de jaarlijkse ranglijst op factoren als academische reputatie, de mening van werkgevers, de verhouding tussen het aantal studenten per medewerker, het aantal keren dat onderzoeken door andere wetenschappers worden geciteerd en de toestroom van internationale studenten en medewerkers.
Meer uit Binnenland
WILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
2 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.
15 uur geleden