UvA hoogste Nederlandse universiteit op QS-ranglijst
AMSTERDAM (ANP) - De meeste Nederlandse universiteiten zijn dit jaar gestegen op de toonaangevende wereldwijde universiteitsranglijst QS World University Ranking. De Universiteit van Amsterdam staat dit jaar op plaats 55 en is daarmee de hoogst genoteerde Nederlandse universiteit. De UvA is zes plaatsen geklommen vergeleken met vorig jaar.
De TU Delft, de nummer 1 van vorig jaar onder de Nederlandse universiteiten, staat nu op de tweede plaats. De Delftse universiteit staat op plek 57, onveranderd ten opzichte van vorig jaar. De Universiteit Utrecht maakt een sprong van elf plaatsen, van de 121ste naar de 110ste plaats. Leiden klom op de ranglijst van 128 naar 112. Wageningen daalde juist acht plaatsen: van 115 naar 123.
De top-200 telt negen Nederlandse universiteiten op de ranglijst van in totaal 1300 universiteiten.
Beste universiteit van de wereld
De beste universiteit van de wereld is volgens de samenstellers van de lijst het Massachusetts Institute of Technology (MIT), voor het tiende jaar op rij. De plaatsen twee en drie worden ingenomen door de University of Oxford en Stanford University.
QS, een grote dienstverlener voor het hoger onderwijs, baseert de jaarlijkse ranglijst op factoren als academische reputatie, de mening van werkgevers, de verhouding tussen het aantal studenten per medewerker, het aantal keren dat onderzoeken door andere wetenschappers worden geciteerd en de toestroom van internationale studenten en medewerkers.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.
2 uur geledenNOARDBURGUM (ANP) - Drie van de acht verdachten die afgelopen weekend zijn aangehouden na een steekpartij in het Friese dorp Noardburgum zijn vrijgelaten. Het gaat om een 18-jarige vrouw uit de gemeente Westerwolde en twee meisjes uit Franeker en Leeuwarden, meldt de politie. Ze blijven net als de vijf die nog vastzitten verdachten in het onderzoek.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiƫle tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
5 uur geledenVENLO (ANP) - De burgemeester van Venlo, Antoin Scholten, is "geschokt" door het nieuws dat een meisje is doodgestoken in Blerick, dat in de gemeente Venlo ligt. De burgemeester zal "zich vanzelfsprekend blijvend laten informeren door de politie", zo staat in een schriftelijke reactie. "Inhoudelijk zal de burgemeester niet op de zaak ingaan zolang het onderzoek door politie nog loopt."
6 uur geleden