US Steel stijgt op Wall Street door overnameperikelen
NEW YORK (ANP) - US Steel behoorde maandag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse staalfabrikant liet weten alle strategische opties te bekijken voor de toekomst van het bedrijf. Volgens topman David Burritt is het besluit genomen nadat de onderneming meerdere ongevraagde voorstellen had ontvangen die varieerden van de overname van bepaalde onderdelen tot een overname van het gehele concern. De namen van de betrokken partijen werden daarbij niet genoemd.
Kort na de aankondiging van US Steel verklaarde branchegenoot Cleveland-Cliffs een overnamebod op US Steel te hebben gedaan van ongeveer 7,3 miljard dollar in contanten en aandelen. Het bedrijf bood daarmee een overnamepremie van ruim 40 procent boven de slotkoers van US Steel van afgelopen vrijdag. Volgens Cleveland-Cliffs heeft US Steel het bod echter afgewezen en als "onredelijk" bestempeld. Het aandeel US Steel steeg 28 procent, Cleveland-Cliffs won 1,1 procent.
Ook houden beleggers de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve in de gaten. De aantekeningen, die woensdag worden vrijgegeven, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen.
Apple
De Dow-Jonesindex begon de handelsdag vrijwel vlak op 35.291 punten. De hoofdindex steeg vorige week voor de vierde week op rij. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4454 punten. De Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.587 punten. De techgraadmeter daalde afgelopen week en leed daarmee voor het eerst dit jaar twee weken op rij een verlies.
Apple zakte 0,1 procent. Foxconn, een van 's werelds grootste elektronicafabrikanten en de maker van de iPhones van Apple, verwacht dat de verkopen dit jaar lager uitvallen dan vorig jaar. De verlaging van de omzetverwachting door het Taiwanese bedrijf onderstreept de moeilijke marktomstandigheden voor elektronica wereldwijd. Foxconn boekte wel meer winst dan verwacht.
Tesla
Tesla verloor 3,4 procent. De Amerikaanse autofabrikant, die een grote fabriek heeft in Shanghai, verlaagde opnieuw de prijzen van een aantal versies van zijn model Y in China. De vrees voor een prijzenoorlog op de Chinese markt, die eerder juist leek te zijn afgenomen, laaide daardoor weer op.
De euro was 1,0887 dollar waard, tegen 1,0952 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 82,51 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent goedkoper op 86,11 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
3 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
3 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
7 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
8 uur geleden