Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

US Steel stijgt op Wall Street door overnameperikelen

US Steel stijgt op Wall Street door overnameperikelen

NEW YORK (ANP) - US Steel behoorde maandag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse staalfabrikant liet weten alle strategische opties te bekijken voor de toekomst van het bedrijf. Volgens topman David Burritt is het besluit genomen nadat de onderneming meerdere ongevraagde voorstellen had ontvangen die varieerden van de overname van bepaalde onderdelen tot een overname van het gehele concern. De namen van de betrokken partijen werden daarbij niet genoemd.

Kort na de aankondiging van US Steel verklaarde branchegenoot Cleveland-Cliffs een overnamebod op US Steel te hebben gedaan van ongeveer 7,3 miljard dollar in contanten en aandelen. Het bedrijf bood daarmee een overnamepremie van ruim 40 procent boven de slotkoers van US Steel van afgelopen vrijdag. Volgens Cleveland-Cliffs heeft US Steel het bod echter afgewezen en als "onredelijk" bestempeld. Het aandeel US Steel steeg 28 procent, Cleveland-Cliffs won 1,1 procent.

Ook houden beleggers de notulen van de laatste rentevergadering van de Federal Reserve in de gaten. De aantekeningen, die woensdag worden vrijgegeven, bevatten mogelijk meer aanwijzingen over toekomstige rentestappen.

Apple

De Dow-Jonesindex begon de handelsdag vrijwel vlak op 35.291 punten. De hoofdindex steeg vorige week voor de vierde week op rij. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4454 punten. De Nasdaq verloor 0,4 procent tot 13.587 punten. De techgraadmeter daalde afgelopen week en leed daarmee voor het eerst dit jaar twee weken op rij een verlies.

Apple zakte 0,1 procent. Foxconn, een van 's werelds grootste elektronicafabrikanten en de maker van de iPhones van Apple, verwacht dat de verkopen dit jaar lager uitvallen dan vorig jaar. De verlaging van de omzetverwachting door het Taiwanese bedrijf onderstreept de moeilijke marktomstandigheden voor elektronica wereldwijd. Foxconn boekte wel meer winst dan verwacht.

Tesla

Tesla verloor 3,4 procent. De Amerikaanse autofabrikant, die een grote fabriek heeft in Shanghai, verlaagde opnieuw de prijzen van een aantal versies van zijn model Y in China. De vrees voor een prijzenoorlog op de Chinese markt, die eerder juist leek te zijn afgenomen, laaide daardoor weer op.

De euro was 1,0887 dollar waard, tegen 1,0952 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,8 procent minder op 82,51 dollar. Brentolie werd ook 0,8 procent goedkoper op 86,11 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Hoop op succes vredesgesprekken zorgt voor record op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Optimisme over een mogelijke vredesdeal tussen Iran en de Verenigde Staten heeft voor een nieuw record gezorgd op de aandelenbeurzen in New York. Ondanks Amerikaanse aanvallen op Iraanse doelen overheerste het idee dat gesprekken tussen de strijdende partijen de goede kant op gaan. Vooral chipbedrijven wonnen aan waarde, waarbij Micron toetrad tot de club van bedrijven die meer dan 1 biljoen dollar waard zijn.

8 minuten geleden
Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

1 uur geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

4 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

4 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

4 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

6 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

7 uur geleden