Urenlange rijen voor nieuwe attractie Efteling, park langer open
KAATSHEUVEL (ANP) - Attractiepark de Efteling is eerder open gegaan en blijft mogelijk ook aan het eind van de dag langer open om belangstellenden een kans te geven in de nieuwe attractie Danse Macabre te gaan.
Vrij kort na de opening vormde zich een rij met een wachttijd van zo'n vier uur voor de attractie, dat een 'spookspektakel' op de gelijknamige muziek van Saint-Saëns is. Per uur kunnen ruim 1250 mensen in de attractie, dus er wachten naar schatting 5000 mensen.
"Het is mooi om te zien hoe gehypet iedereen is, daar hebben we twee jaar lang ons best voor gedaan", zegt een woordvoerder.
Het park overweegt om aan het eind van de middag de wachtrij te sluiten, maar de mensen die er dan nog staan wel de kans te geven om in de draaiende attractie plaats te nemen. "De attractie zal echt wel langer doordraaien na sluitingstijd", verwacht de zegsman.
Meer uit Binnenland
WEESP (ANP) - Bij graafwerkzaamheden op de Lange Muiderweg in Weesp is een explosief gevonden. Het gebied eromheen is afgezet, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. NS meldt dat het gaat om een bom uit de Tweede Wereldoorlog die onschadelijk moet worden gemaakt.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De rechter heeft woensdag besloten dat de overheid de overeenkomst met IT-dienstverlener Solvinity mag verlengen. Drie burgers waren naar de rechter gestapt om verlenging te voorkomen, omdat zij zich zorgen maken over de voorgenomen overname van het Nederlandse bedrijf Solvinity door een Amerikaans bedrijf.
26 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Zwolle vier jaar geëist tegen de 35-jarige Sana C., waarvan een jaar voorwaardelijk. De uit Woerden afkomstige vrouw heeft bekend dat zij als medewerkster van de rechtbank in Amsterdam gegevens uit de systemen voor geld heeft verkocht. Daarnaast zou ze een man voor bijna een ton hebben afgeperst, over een periode van twee jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft woensdag vier mensen uit Den Haag aangehouden, omdat ze mogelijk hebben gesjoemeld met 8 miljoen euro aan coronasteun. Tijdens de coronacrisis konden werkgevers met wie het slecht ging geld krijgen van de overheid om salarissen door te betalen.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De opvarenden van het cruiseschip waarop het hantavirus uitbrak, zullen na aankomst op het Spaanse eiland Tenerife worden overgebracht naar hun thuisland als zij geen symptomen hebben. Dat meldt de Spaanse minister van Volksgezondheid.
1 uur geledenSANTA CRUZ (ANP) - Oceanwide, de Nederlandse rederij achter het cruiseschip waarop een uitbraak van het hantavirus plaatsvond, heeft een aanmeerverzoek gedaan bij een haven in Tenerife. Dat melden Spaanse media op gezag van de president van de Canarische Eilanden, waar Tenerife deel van uitmaakt. Hij noemt daarbij zaterdag als aankomstdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Beide vliegtuigen met drie medische evacués van het cruiseschip MV Hondius aan boord zijn volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken vertrokken vanaf Kaapverdië. Ze zijn onderweg naar Nederland.
2 uur geleden