UNRWA-medewerker gedood op Westoever, eerste in ruim 10 jaar
RAMALLAH (ANP/BLOOMBERG) - De VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) meldt dat voor het eerst in meer dan tien jaar een medewerker is gedood op de Westelijke Jordaanoever. De man werd op 12 september door een sluipschutter doodgeschoten tijdens een nachtelijke Israëlische militaire operatie, staat in een verklaring van de organisatie.
Sufyan Jaber Abed Jawwad stond op het dak van zijn eigen woning toen hij werd geraakt. Hij werkte volgens de UNRWA als schoonmaker in het vluchtelingenkamp Far'a, circa 17 kilometer ten noordoosten van Nablus. Israël is de laatste weken bezig met militaire operaties op de bezette Westelijke Jordaanoever. Die vinden plaats in onder meer Far'a en andere vluchtelingenkampen.
UNRWA zegt noodgedwongen de hulp aan vluchtelingen te hebben moeten opschorten door een "onaanvaardbaar risico voor medewerkers en hulpbehoevenden". Volgens de organisatie verslechteren de leefomstandigheden. "De civiele infrastructuur, waaronder water- en elektriciteitsnetwerken, is verwoest. Hierdoor hebben gemeenschappen nauwelijks toegang tot basisvoorzieningen."
De VN-organisatie helpt Palestijnse vluchtelingen in de Palestijnse gebieden, Libanon, Syrië en Jordanië. UNRWA is de belangrijkste hulporganisatie in de Gazastrook. In Gaza zijn sinds de oorlog daar in oktober uitbrak meer dan tweehonderd UNRWA-medewerkers omgekomen. Sindsdien is ook het geweld op de Westoever toegenomen. Volgens de lokale autoriteiten zijn sinds oktober meer dan 650 Palestijnen gedood door Israëlische militairen en kolonisten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie hebben het record van verste ruimtereis verbroken. Iets voor 20.00 uur Nederlandse tijd bereikten de astronauten het verste punt dat ooit door een mens is bezocht. Ze zien hierbij delen van de maan die nog nooit eerder met het blote oog zijn waargenomen.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Bij de jongste aanvallen van Israël op het buurland Libanon zijn in maart en april al rond de 1500 doden en meer dan 4600 gewonden gevallen volgens het ministerie van Gezondheid. Onder de doden waren volgens het Libanese ministerie 57 mensen die medische hulp boden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Met de twee bemanningsleden die boven Iran in een gevechtsvliegtuig vrijdag werden neergehaald gaat het volgens president Donald Trump goed. Ze zijn allebei gewond, maar herstellen goed, aldus de president.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - Een rechtbank in Boekarest heeft alle beperkende maatregelen tegen de Amerikaans-Britse verdachten Andrew Tate en zijn broer Tristan geschrapt. Naar de twee omstreden internetberoemdheden loopt in Roemenië een onderzoek naar onder meer betrokkenheid bij mensenhandel in de aanloop naar een proces. De twee zijn op sociale media beroemd en berucht als onder meer radicale criticasters van het feminisme.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.
4 uur geledenHAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.
5 uur geleden