UNRWA-medewerker gedood op Westoever, eerste in ruim 10 jaar
RAMALLAH (ANP/BLOOMBERG) - De VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) meldt dat voor het eerst in meer dan tien jaar een medewerker is gedood op de Westelijke Jordaanoever. De man werd op 12 september door een sluipschutter doodgeschoten tijdens een nachtelijke Israëlische militaire operatie, staat in een verklaring van de organisatie.
Sufyan Jaber Abed Jawwad stond op het dak van zijn eigen woning toen hij werd geraakt. Hij werkte volgens de UNRWA als schoonmaker in het vluchtelingenkamp Far'a, circa 17 kilometer ten noordoosten van Nablus. Israël is de laatste weken bezig met militaire operaties op de bezette Westelijke Jordaanoever. Die vinden plaats in onder meer Far'a en andere vluchtelingenkampen.
UNRWA zegt noodgedwongen de hulp aan vluchtelingen te hebben moeten opschorten door een "onaanvaardbaar risico voor medewerkers en hulpbehoevenden". Volgens de organisatie verslechteren de leefomstandigheden. "De civiele infrastructuur, waaronder water- en elektriciteitsnetwerken, is verwoest. Hierdoor hebben gemeenschappen nauwelijks toegang tot basisvoorzieningen."
De VN-organisatie helpt Palestijnse vluchtelingen in de Palestijnse gebieden, Libanon, Syrië en Jordanië. UNRWA is de belangrijkste hulporganisatie in de Gazastrook. In Gaza zijn sinds de oorlog daar in oktober uitbrak meer dan tweehonderd UNRWA-medewerkers omgekomen. Sindsdien is ook het geweld op de Westoever toegenomen. Volgens de lokale autoriteiten zijn sinds oktober meer dan 650 Palestijnen gedood door Israëlische militairen en kolonisten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
35 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil dat bemiddelaar Pakistan nogmaals bevestigt dat het onder een bestand valt dat de VS en Iran hebben gesloten. Dat meldde de Libanese regering nadat de Israëlische bombardementen ook na het staakt-het-vuren waren doorgegaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist de komende dagen concrete toezeggingen van de landen die willen helpen de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart, zeggen bronnen tegen meerdere media. NAVO-topman Mark Rutte, die Trump woensdag bezocht, heeft die boodschap volgens het Duitse Der Spiegel en persbureau Reuters doorgegeven.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De hevige Israëlische aanvallen op Libanon schenden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de wapenstilstand tussen de VS en Iran. Ze maken onderhandelingen volkomen zinloos, beklemtoonde hij. Iran laat volgens de president "het volk van Libanon niet alleen". Ook parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf vindt dat de VS het akkoord hebben geschonden door de bloedige aanvallen in Libanon.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.
2 uur geleden