Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNRWA-medewerker gedood op Westoever, eerste in ruim 10 jaar

UNRWA-medewerker gedood op Westoever, eerste in ruim 10 jaar

RAMALLAH (ANP/BLOOMBERG) - De VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) meldt dat voor het eerst in meer dan tien jaar een medewerker is gedood op de Westelijke Jordaanoever. De man werd op 12 september door een sluipschutter doodgeschoten tijdens een nachtelijke Israëlische militaire operatie, staat in een verklaring van de organisatie.

Sufyan Jaber Abed Jawwad stond op het dak van zijn eigen woning toen hij werd geraakt. Hij werkte volgens de UNRWA als schoonmaker in het vluchtelingenkamp Far'a, circa 17 kilometer ten noordoosten van Nablus. Israël is de laatste weken bezig met militaire operaties op de bezette Westelijke Jordaanoever. Die vinden plaats in onder meer Far'a en andere vluchtelingenkampen.

UNRWA zegt noodgedwongen de hulp aan vluchtelingen te hebben moeten opschorten door een "onaanvaardbaar risico voor medewerkers en hulpbehoevenden". Volgens de organisatie verslechteren de leefomstandigheden. "De civiele infrastructuur, waaronder water- en elektriciteitsnetwerken, is verwoest. Hierdoor hebben gemeenschappen nauwelijks toegang tot basisvoorzieningen."

De VN-organisatie helpt Palestijnse vluchtelingen in de Palestijnse gebieden, Libanon, Syrië en Jordanië. UNRWA is de belangrijkste hulporganisatie in de Gazastrook. In Gaza zijn sinds de oorlog daar in oktober uitbrak meer dan tweehonderd UNRWA-medewerkers omgekomen. Sindsdien is ook het geweld op de Westoever toegenomen. Volgens de lokale autoriteiten zijn sinds oktober meer dan 650 Palestijnen gedood door Israëlische militairen en kolonisten.

Meer uit Buitenland

Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

38 minuten geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

1 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

2 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

3 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

4 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

4 uur geleden
Trump: als Iran niet akkoord gaat, beginnen de bombardementen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.

5 uur geleden