UNRWA-medewerker gedood op Westoever, eerste in ruim 10 jaar
RAMALLAH (ANP/BLOOMBERG) - De VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen (UNRWA) meldt dat voor het eerst in meer dan tien jaar een medewerker is gedood op de Westelijke Jordaanoever. De man werd op 12 september door een sluipschutter doodgeschoten tijdens een nachtelijke Israëlische militaire operatie, staat in een verklaring van de organisatie.
Sufyan Jaber Abed Jawwad stond op het dak van zijn eigen woning toen hij werd geraakt. Hij werkte volgens de UNRWA als schoonmaker in het vluchtelingenkamp Far'a, circa 17 kilometer ten noordoosten van Nablus. Israël is de laatste weken bezig met militaire operaties op de bezette Westelijke Jordaanoever. Die vinden plaats in onder meer Far'a en andere vluchtelingenkampen.
UNRWA zegt noodgedwongen de hulp aan vluchtelingen te hebben moeten opschorten door een "onaanvaardbaar risico voor medewerkers en hulpbehoevenden". Volgens de organisatie verslechteren de leefomstandigheden. "De civiele infrastructuur, waaronder water- en elektriciteitsnetwerken, is verwoest. Hierdoor hebben gemeenschappen nauwelijks toegang tot basisvoorzieningen."
De VN-organisatie helpt Palestijnse vluchtelingen in de Palestijnse gebieden, Libanon, Syrië en Jordanië. UNRWA is de belangrijkste hulporganisatie in de Gazastrook. In Gaza zijn sinds de oorlog daar in oktober uitbrak meer dan tweehonderd UNRWA-medewerkers omgekomen. Sindsdien is ook het geweld op de Westoever toegenomen. Volgens de lokale autoriteiten zijn sinds oktober meer dan 650 Palestijnen gedood door Israëlische militairen en kolonisten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben opnieuw een olietanker onderschept nabij Venezuela, zeggen bronnen tegen Bloomberg. De tanker Bella 1, een onder Panamese vlag varend schip dat op een Amerikaanse sanctielijst staat, was volgens een van de bronnen onderweg naar Venezuela om te laden.
1 uur geledenAL-MALHA (ANP/AFP) - Een droneaanval op een drukke markt in de Soedanese deelstaat Noord-Darfur heeft tien mensen het leven gekost, zeggen hulpverleners. Het is niet duidelijk wie er achter de aanval zit.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De gesprekken met de VS over het beëindigen van de oorlog in Oekraïne zijn constructief, maar de signalen vanuit Rusland blijven negatief, schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Hij verwijst naar de aanhoudende aanvallen langs de frontlinie en op de infrastructuur.
4 uur geledenAMESBURY (ANP) - Duizenden mensen trokken zondagochtend in alle vroegte naar Stonehenge om daar de zonsopgang te aanschouwen die de kortste dag van het jaar inluidt. Volgens de Britse omroep BBC waren er meer dan 8000 mensen aanwezig bij het wereldberoemde monument.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid om met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron te praten "als er wederzijdse politieke wil is". Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin volgens het Russische staatspersbureau RIA.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een mislukte raketlancering van SpaceX afgelopen januari bracht meerdere passagiersvliegtuigen in gevaar, meldt The Wall Street Journal. De onbemande raket explodeerde tijdens een testvlucht.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Israël keurt de oprichting van negentien nieuwe nederzettingen van Israëlische kolonisten op de Westelijke Jordaanoever goed. Hiermee komt het aantal goedgekeurde nederzettingen van de afgelopen drie jaar uit op 69. Volgens het Internationaal Gerechtshof zijn deze illegaal.
7 uur geleden