Universiteit Gent geeft Frans Timmermans eredoctoraat om klimaat
GENT (ANP) - De Universiteit van Gent reikt op 18 maart een eredoctoraat uit aan Europees Commissaris Frans Timmermans. Als eerste vicevoorzitter van het dagelijks EU-bestuur in Brussel zet de Nederlandse PvdA-politicus met sinds 2019 het klimaat in portefeuille "zich onvermoeibaar in om het complexe klimaatprobleem op de agenda's te zetten en te bespreken", aldus de universiteit.
Timmermans is sinds 2014 lid van de Europese Commissie. De eerste vijf jaar hield hij zich onder meer bezig met betere regelgeving, interinstitutionele betrekkingen en de rechtsstaat. De academische erkenning is vooral voor de Green Deal, het enorme pakket maatregelen waarmee de EU in 2050 klimaatneutraal wil zijn.
"Het klimaatprobleem stelt de wereld voor een enorme uitdaging, is voor velen onoverzichtelijk en lijkt in alle complexiteit haast onoplosbaar. Frans Timmermans slaagt erin richting te geven, vertrouwen te wekken en tot actie aan te zetten, aan de hand van een samenhangend verhaal dat stoelt op wetenschappelijke kennis en haalbare oplossingen op zowel kortere als langere termijn", stelt UGent.
Steun
Met het eredoctoraat wil de Vlaamse universiteit ook haar steun voor de klimaatzaak uitdrukken. Rector Rik Van de Walle is promotor van het eredoctoraat.
Timmermans werd in januari al gelauwerd door de Technische Universiteit Delft, maar dat stuitte op weerstand. Tegenstanders verzamelden handtekeningen om de universiteit aan te zetten van het plan af te zien en bij de plechtigheid kwamen demonstranten opdagen. Volgens hen bemoeilijkt Timmermans de energietransitie in plaats van dat hij die bevordert. Een petitie was duizenden keren ondertekend, maar ook vaak anoniem.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De speciale tribune in de Amsterdamse Prinsengracht, die is gebouwd voor de Canal Parade van zaterdag, is uitverkocht. Volgens een woordvoerder van Pride Amsterdam zijn er nog wat laatste kaarten beschikbaar, vooral door annuleringen.
11 minuten geledenBABBERICH (ANP) - Bij het ongeval op de A12 ter hoogte van Babberich in de buurt van de Duitse grens waren vier voertuigen betrokken, meldt de politie. Het gaat om een personenauto, twee vrachtwagens en een bestelauto. De drie inzittenden van de personenauto zijn gewond geraakt en naar een ziekenhuis gebracht. Over de ernst van hun verwondingen zegt de politie niets.
26 minuten geledenBABBERICH (ANP) - Op de snelweg A12 bij Babberich in de buurt van de Duitse grens is een ernstig ongeval gebeurd. Bij het ongeval zijn meerdere voertuigen betrokken en zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de politie Oost-Nederland. Volgens de veiligheidsregio zijn er meerdere vrachtwagens bij het ongeluk betrokken.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Vanaf het weekend tot en met woensdag zijn 8141 vrachtwagens en touringcars over de verzwakte Merwedebrug gereden, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Daarvan had ongeveer 80 procent een buitenlands kenteken. Zij konden vanwege regelgeving nog niet worden beboet via het camerasysteem dat RWS op zaterdag en zondag heeft geïnstalleerd.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Parool, The Moscow Times en De Balie gaan een jaarlijks nieuw evenement organiseren over persvrijheid en onafhankelijke journalistiek: de Derk Sauerlezing. Het evenement wordt gehouden ter ere van de vorig jaar overleden journalist en mediaondernemer Derk Sauer.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB Alarmcentrale meldt een forse toename van medische hulpvragen en meer pechmeldingen op koelere Europese vakantiebestemmingen. Halverwege het zomerseizoen zegt de ANWB in totaal al ruim 330.000 meldingen geregistreerd te hebben van vakantiegangers in binnen- en buitenland. Dat zijn er 10.000 meer dan in dezelfde periode vorig jaar.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere Nederlandse politici hebben geschokt gereageerd op de situatie bij de Spaanse exclave Ceuta. Minister van Defensie Dilan Yeşilgöz (VVD) noemt de beelden uit Spanje "onacceptabel".
9 uur geleden