Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit Gent geeft Frans Timmermans eredoctoraat om klimaat

Universiteit Gent geeft Frans Timmermans eredoctoraat om klimaat

GENT (ANP) - De Universiteit van Gent reikt op 18 maart een eredoctoraat uit aan Europees Commissaris Frans Timmermans. Als eerste vicevoorzitter van het dagelijks EU-bestuur in Brussel zet de Nederlandse PvdA-politicus met sinds 2019 het klimaat in portefeuille "zich onvermoeibaar in om het complexe klimaatprobleem op de agenda's te zetten en te bespreken", aldus de universiteit.

Timmermans is sinds 2014 lid van de Europese Commissie. De eerste vijf jaar hield hij zich onder meer bezig met betere regelgeving, interinstitutionele betrekkingen en de rechtsstaat. De academische erkenning is vooral voor de Green Deal, het enorme pakket maatregelen waarmee de EU in 2050 klimaatneutraal wil zijn.

"Het klimaatprobleem stelt de wereld voor een enorme uitdaging, is voor velen onoverzichtelijk en lijkt in alle complexiteit haast onoplosbaar. Frans Timmermans slaagt erin richting te geven, vertrouwen te wekken en tot actie aan te zetten, aan de hand van een samenhangend verhaal dat stoelt op wetenschappelijke kennis en haalbare oplossingen op zowel kortere als langere termijn", stelt UGent.

Steun

Met het eredoctoraat wil de Vlaamse universiteit ook haar steun voor de klimaatzaak uitdrukken. Rector Rik Van de Walle is promotor van het eredoctoraat.

Timmermans werd in januari al gelauwerd door de Technische Universiteit Delft, maar dat stuitte op weerstand. Tegenstanders verzamelden handtekeningen om de universiteit aan te zetten van het plan af te zien en bij de plechtigheid kwamen demonstranten opdagen. Volgens hen bemoeilijkt Timmermans de energietransitie in plaats van dat hij die bevordert. Een petitie was duizenden keren ondertekend, maar ook vaak anoniem.

Meer uit Binnenland

Haagse vervoerder haalt bussen van de weg om technisch mankement

DEN HAAG (ANP) - Het Haagse openbaarvervoerbedrijf HTM heeft vrijdagavond de busdienstregeling gestaakt omdat bij enkele bussen een "ernstig technisch mankement" is gevonden. Uit voorzorg worden nu alle bussen geïnspecteerd, meldt de vervoerder.

1 uur geleden
Doodgeschoten Jerryson zette vuurwapen op hoofd van slachtoffer

ROTTERDAM (ANP) - De 15-jarige Jerryson die vorig jaar in Capelle aan den IJssel door de politie werd doodgeschoten na een fatbikeroof, zette kort daarvoor een geladen vuurwapen op het hoofd van het slachtoffer. De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag uitspraak gedaan in de zaak tegen een medeverdachte van de roof. In deze uitspraak valt te lezen dat Jerryson ook meermaals 'Ga van je kankerfatbike af!' riep tegen het slachtoffer.

2 uur geleden
Advocaat: Holleeder verruilt EBI voor minder strenge gevangenis

DEN HAAG (ANP) - Willem Holleeder (68) wordt vanuit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught overgeplaatst naar een minder zwaar beveiligde gevangenis. Zijn advocaat Chaimae Ihataren meldt vrijdag dat de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid hiertoe heeft besloten.

4 uur geleden
The Odyssey verbreekt op eerste dag records in Nederlandse bios

AMSTERDAM (ANP) - De film The Odyssey van regisseur Christopher Nolan heeft op de openingsdag in de Nederlandse bioscopen records verbroken. Het epos ging donderdag in première. Bioscoopketen Pathé heeft inmiddels al 100.000 kaartjes voor de film verkocht, waarmee het voor Pathé de beste openingsdag in jaren was. Het record stond op naam van Deadpool & Wolverine.

5 uur geleden
Weer drukke vakantiespits nu heel Nederland zomervakantie heeft

DEN HAAG (ANP) - Voor de derde vrijdag op rij staat er door vakantieverkeer veel file op de Nederlandse wegen, meldt de ANWB. Om 15.25 uur telde de verkeersdienst 433 kilometer aan vertragingen.

5 uur geleden
Defensielonen definitief 6,5 procent omhoog, later nog 2 procent

DEN HAAG (ANP) - De lonen bij Defensie gaan in september met 6,5 procent omhoog. Begin 2028 komt daar 2 procent bij, staat in het akkoord dat staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) en defensiebonden vrijdag hebben ondertekend. Ook komen er eenmalige uitkeringen.

6 uur geleden
FDF 'vreest voor veiligheid' LTO-voorzitter Ger Koopmans

APELDOORN (ANP) - Actiekoepel Farmers Defence Force (FDF) zegt te "vrezen voor de veiligheid van Ger Koopmans" na een vergadering van lokale boerenactiegroepen. Daar dreigden volgens Mark van den Oever van de FDF meerdere boeren de voorzitter van de landbouworganisatie LTO thuis op te zoeken en te castreren. Hij wil niet zeggen wie er verantwoordelijk is voor de dreigementen.

7 uur geleden