Universiteit denkt na over lezing Khatib in Wageningen
WAGENINGEN (ANP) - De pro-Palestijnse activist Mohammed Khatib geeft vrijdag mogelijk een toespraak in Wageningen. Het is niet duidelijk of hij daarvoor naar de Gelderse studentenstad komt of dat hij een speech houdt via een liveverbinding. In oktober zou hij spreken op de Radboud Universiteit in Nijmegen. Het kabinet legde hem toen een inreisverbod op.
De bijeenkomst in Wageningen wordt georganiseerd door een groep studenten en docenten, die zich hebben verenigd onder de naam Wageningen Student Encampment. De universiteit heeft een aankondiging gekregen en probeert in contact te komen met de organisatoren, maar volgens een woordvoerder is dat nog niet gelukt. "We hebben vrijheid van meningsuiting, vrijheid van wetenschap en het demonstratierecht hoog in het vaandel staan. Maar haatzaaien en discriminatie zijn niet toegestaan. We proberen een beeld te krijgen van de bijeenkomst, en het is nog te vroeg om nu iets te besluiten", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
4 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
14 uur geleden