Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Universiteit denkt na over lezing Khatib in Wageningen

Universiteit denkt na over lezing Khatib in Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - De pro-Palestijnse activist Mohammed Khatib geeft vrijdag mogelijk een toespraak in Wageningen. Het is niet duidelijk of hij daarvoor naar de Gelderse studentenstad komt of dat hij een speech houdt via een liveverbinding. In oktober zou hij spreken op de Radboud Universiteit in Nijmegen. Het kabinet legde hem toen een inreisverbod op.

De bijeenkomst in Wageningen wordt georganiseerd door een groep studenten en docenten, die zich hebben verenigd onder de naam Wageningen Student Encampment. De universiteit heeft een aankondiging gekregen en probeert in contact te komen met de organisatoren, maar volgens een woordvoerder is dat nog niet gelukt. "We hebben vrijheid van meningsuiting, vrijheid van wetenschap en het demonstratierecht hoog in het vaandel staan. Maar haatzaaien en discriminatie zijn niet toegestaan. We proberen een beeld te krijgen van de bijeenkomst, en het is nog te vroeg om nu iets te besluiten", aldus de woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Koninklijke Marechaussee: brand 't Harde door springstof-oefening

DEN HAAG (ANP) - De natuurbrand die op 29 april uitbrak op het Artillerie Schietkamp (ASK) in 't Harde is veroorzaakt door een oefening met springstoffen. Dat meldt de Koninklijke Marechaussee (KMAR) op basis van feitenonderzoek naar de brand. Er zijn geen aanwijzingen gevonden voor strafbare feiten.

12 minuten geleden
Reconstructie dodelijke steekpartij Den Hoorn

DEN HAAG (ANP) - In de zaak rond de doodgestoken 16-jarige Giannini uit Delft zal een reconstructie worden gehouden, om zo nauwkeurig mogelijk te onderzoeken wat er zich op 22 januari op de plaats van het misdrijf in Den Hoorn heeft afgespeeld. Dat bleek donderdag op een voorbereidende zitting in de zaak tegen de 18-jarige jongen die wordt verdacht van de dodelijke steekpartij.

51 minuten geleden
Peter Gillis krijgt 1,5 jaar cel om belastingfraude 2020 en 2021

DEN BOSCH (ANP) - De rechtbank in Den Bosch heeft Peter Gillis, bekend van de tv-serie Massa is Kassa, een gevangenisstraf opgelegd van anderhalf jaar, waarvan zes maanden voorwaardelijk. Ook moeten ondernemingen van Gillis boetes van in totaal ruim 1,3 miljoen euro betalen. De vastgoedondernemer en realityster heeft volgens de rechters over de jaren 2020 en 2021 te laat aangifte van vennootschapsbelasting ingediend voor onder meer de Oostappen Groep.

1 uur geleden
KLM: 388 mensen aan boord vlucht met vrouw met hantavirus

AMSTERDAM (ANP) - Aan boord van de KLM-vlucht waar de Nederlandse vrouw die aan het hantavirus is overleden kort aan boord is geweest, zaten 388 mensen. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. De vlucht vertrok op 25 april uit de Zuid-Afrikaanse stad Johannesburg naar Amsterdam.

1 uur geleden
Cruiserederij: mensen aan boord Hondius "heel saamhorig"

DEN HAAG (ANP) - De situatie aan boord van het Nederlandse cruiseschip Hondius is "vrij goed", meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions. "De mensen zijn heel saamhorig." Volgens de woordvoerder helpt het daarbij dat er op dit moment geen mensen met symptomen van het hantavirus aan boord zijn van het schip. "Natuurlijk gaat de ene persoon beter met deze situatie om dan de andere, maar het is rustig aan boord."

1 uur geleden
LUMC: opvang en zorg opvarende Hondius verloopt volgens plan

LEIDEN (ANP) - De opvang en zorg voor de opvarende van het cruiseschip Hondius in het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) verloopt volgens plan. "We bieden alle ondersteuning en zorg die de patiƫnt op dit moment nodig heeft en nemen alle voorzorgsmaatregelen om dat op een veilige manier te doen."

1 uur geleden
Singapore test twee Hondius-opvarenden op hantavirus

SINGAPORE (ANP) - Singapore test twee opvarenden van het cruiseschip Hondius op het hantavirus. Een van hen heeft een loopneus en de ander heeft geen enkele ziekteverschijnselen. De twee wachten in isolatie de uitslag van de testen af.

2 uur geleden