
United-icoon Giggs ontkent in rechtbank mishandeling vrouwen
MANCHESTER (ANP) - Voormalig stervoetballer van Manchester United Ryan Giggs ontkent dat hij twee vrouwen heeft mishandeld. Hij bepleitte zijn onschuld voor de rechtbank in Manchester. Op 26 mei moet de oud-international én oud-bondscoach van Wales opnieuw voor de rechter verschijnen. Hij is tot die tijd op borgtocht vrij.
De 47-jarige Giggs, die in 23 jaar tijd 963 wedstrijden speelde voor Manchester United, is aangeklaagd voor het toebrengen van lichamelijk letsel aan een vrouw van in de dertig en het veelvuldig mishandelen van een vrouw van in de twintig. Dat gebeurde vorig jaar november op een woonadres in Salford. De voetballer hoorde woensdag de beschuldigingen aan en ontkende ze. Buiten de rechtbank hadden de Britse media zich massaal verzameld.
Giggs zou de nationale ploeg van Wales coachen op het komende EK, maar de rechtszaak deed de voetbalbond besluiten hem uit zijn functie te zetten. Robert Page vervangt hem als bondscoach.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Federico Chiesa en Mohamed Salah hebben Liverpool aan een zwaarbevochten zege op Bournemouth geholpen (4-2). De Italiaanse invaller maakte in de 89e minuut het derde doelpunt van de kampioen in de openingswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Premier League. Trainer Arne Slot bracht hem in de 82e minuut bij een gelijke stand (2-2) in het veld. Vervolgens bepaalde Salah diep in blessuretijd de eindstand.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - PEC Zwolle heeft ook de tweede competitiewedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie gewonnen. De club was te sterk voor Telstar in Velsen (0-2). Koen Kostons maakte beide doelpunten.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Al-Nassr heeft de komst van Kingsley Coman bevestigd. De Franse aanvaller komt over van Bayern München, dat volgens mediaberichten 30 miljoen euro voor hem ontvangt.
4 uur geledenGERONA (ANP) - Daley Blind is met Girona slecht aan het nieuwe seizoen van La Liga begonnen. De verdediger verloor voor eigen publiek van Rayo Vallecano (1-3).
4 uur geledenASPACH (ANP) - Trainer Erik ten Hag is met zijn nieuwe club Bayer Leverkusen goed begonnen aan het Duitse bekertoernooi. Hij plaatste zich met een uitzege op SG Sonnenhof Großaspach (0-4) voor de tweede ronde.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft verdediger Giovanni Leoni van Parma overgenomen. De 18-jarige jeugdinternational uit Italië heeft een zesjarig contract ondertekend, zo meldt de kampioen van Engeland. Hij speelde afgelopen seizoen zeventien duels in de Serie A.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Jordy Clasie keert terug in de selectie van AZ. Trainer Maarten Martens heeft de middenvelder opgenomen in zijn keurkorps voor het uitduel van zondag met FC Volendam.
9 uur geleden