United-eigenaar verwacht van Ten Hag geen snelle terugkeer in top
MONACO (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog even voordat trainer Erik ten Hag met Manchester United weer kan meedoen in de absolute voetbaltop. "We zullen twee of drie zomerse transferperiodes nodig hebben voordat we er beter op staan", spreekt de nieuwe mede-eigenaar Jim Ratcliffe zijn verwachting uit in een interview met persbureau Bloomberg.
Miljardair Ratcliffe klaagde over het feit dat de beoogde nieuwe topman en sportief directeur nog niet bij de club kunnen beginnen door lange opzegtermijnen bij voormalige werkgevers. Alleen technisch directeur Jason Wilcox is al begonnen. "We zijn in dat opzicht dus een beetje gehandicapt, maar ik denk dat we het redelijk goed zullen doen", zegt de hoogste baas van chemiegigant INEOS. "Al heb ik er weinig vertrouwen in dat we alle problemen in één transferwindow zullen oplossen."
Lang leek Ten Hag na de teleurstellende achtste plek van vorig seizoen te moeten vertrekken, maar inmiddels zijn de partijen in gesprek over een verlenging van Ten Hags volgende zomer aflopende contract. Ratcliffe erkende dat andere problemen meer oorzaak zijn van de achterblijvende prestaties dan de trainer, die vorige maand met United wel de FA Cup won.
"Het is een sportclub. Het moet ambitieus zijn, met een zekere mate van intensiteit, maar met een ondersteunende dimensie omdat je te maken hebt met spelers die relatief jong zijn. Zo'n omgeving is er de laatste tijd niet geweest", aldus Ratcliffe, die daar werk van wil maken. Om te beginnen met een protest tegen een nieuw WK voor clubs. "Je kunt niet alsmaar meer blijven vragen van voetballers."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
8 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
9 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
13 uur geleden