United-eigenaar verwacht van Ten Hag geen snelle terugkeer in top
MONACO (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog even voordat trainer Erik ten Hag met Manchester United weer kan meedoen in de absolute voetbaltop. "We zullen twee of drie zomerse transferperiodes nodig hebben voordat we er beter op staan", spreekt de nieuwe mede-eigenaar Jim Ratcliffe zijn verwachting uit in een interview met persbureau Bloomberg.
Miljardair Ratcliffe klaagde over het feit dat de beoogde nieuwe topman en sportief directeur nog niet bij de club kunnen beginnen door lange opzegtermijnen bij voormalige werkgevers. Alleen technisch directeur Jason Wilcox is al begonnen. "We zijn in dat opzicht dus een beetje gehandicapt, maar ik denk dat we het redelijk goed zullen doen", zegt de hoogste baas van chemiegigant INEOS. "Al heb ik er weinig vertrouwen in dat we alle problemen in één transferwindow zullen oplossen."
Lang leek Ten Hag na de teleurstellende achtste plek van vorig seizoen te moeten vertrekken, maar inmiddels zijn de partijen in gesprek over een verlenging van Ten Hags volgende zomer aflopende contract. Ratcliffe erkende dat andere problemen meer oorzaak zijn van de achterblijvende prestaties dan de trainer, die vorige maand met United wel de FA Cup won.
"Het is een sportclub. Het moet ambitieus zijn, met een zekere mate van intensiteit, maar met een ondersteunende dimensie omdat je te maken hebt met spelers die relatief jong zijn. Zo'n omgeving is er de laatste tijd niet geweest", aldus Ratcliffe, die daar werk van wil maken. Om te beginnen met een protest tegen een nieuw WK voor clubs. "Je kunt niet alsmaar meer blijven vragen van voetballers."
Meer uit Voetbal
SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.
13 minuten geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
12 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
15 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
15 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
18 uur geleden