United-eigenaar verwacht van Ten Hag geen snelle terugkeer in top
MONACO (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog even voordat trainer Erik ten Hag met Manchester United weer kan meedoen in de absolute voetbaltop. "We zullen twee of drie zomerse transferperiodes nodig hebben voordat we er beter op staan", spreekt de nieuwe mede-eigenaar Jim Ratcliffe zijn verwachting uit in een interview met persbureau Bloomberg.
Miljardair Ratcliffe klaagde over het feit dat de beoogde nieuwe topman en sportief directeur nog niet bij de club kunnen beginnen door lange opzegtermijnen bij voormalige werkgevers. Alleen technisch directeur Jason Wilcox is al begonnen. "We zijn in dat opzicht dus een beetje gehandicapt, maar ik denk dat we het redelijk goed zullen doen", zegt de hoogste baas van chemiegigant INEOS. "Al heb ik er weinig vertrouwen in dat we alle problemen in één transferwindow zullen oplossen."
Lang leek Ten Hag na de teleurstellende achtste plek van vorig seizoen te moeten vertrekken, maar inmiddels zijn de partijen in gesprek over een verlenging van Ten Hags volgende zomer aflopende contract. Ratcliffe erkende dat andere problemen meer oorzaak zijn van de achterblijvende prestaties dan de trainer, die vorige maand met United wel de FA Cup won.
"Het is een sportclub. Het moet ambitieus zijn, met een zekere mate van intensiteit, maar met een ondersteunende dimensie omdat je te maken hebt met spelers die relatief jong zijn. Zo'n omgeving is er de laatste tijd niet geweest", aldus Ratcliffe, die daar werk van wil maken. Om te beginnen met een protest tegen een nieuw WK voor clubs. "Je kunt niet alsmaar meer blijven vragen van voetballers."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
16 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
18 uur geleden