Unilever verplaatst ijsjesdivisie naar centrum van Amsterdam
ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Unilever verplaatst zijn ijsjesdivisie van Rotterdam naar het centrum van Amsterdam. De verhuizing volgt op de eerder aangekondigde plannen van het levensmiddelenconcern om de ijstak, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, mogelijk te verkopen of apart naar de beurs te brengen.
De ongeveer 450 werknemers van de ijsafdeling zullen naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar naar het nieuwe kantoor in de Reguliersdwarsstraat in Amsterdam verhuizen, verklaarde een woordvoerder van het bedrijf. In maart dit jaar liet Unilever weten de ondermaats presterende ijsafdeling te willen afsplitsen om zich meer te richten op sneller groeiende marktsegmenten zoals schoonheidsproducten.
Bij de publicatie van de halfjaarcijfers in juli zei Unilever op koers te liggen om de afsplitsing van zijn ijsjesdivisie tegen eind volgend jaar te hebben afgerond. Persbureau Bloomberg meldde daarnaast op basis van ingewijden dat Unilever is begonnen met de eerste gesprekken met investeerders over een mogelijke verkoop van de ijstak, die zo'n 18 miljard euro waard zou kunnen zijn. Een andere optie is een beursnotering voor het ijsbedrijf in Amsterdam of Londen, waar het hoofdkantoor van Unilever staat. De ijsjesdivisie was vorig jaar goed voor een omzet van 7,9 miljard euro.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
10 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
12 uur geleden