Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever verplaatst ijsjesdivisie naar centrum van Amsterdam

Unilever verplaatst ijsjesdivisie naar centrum van Amsterdam

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Unilever verplaatst zijn ijsjesdivisie van Rotterdam naar het centrum van Amsterdam. De verhuizing volgt op de eerder aangekondigde plannen van het levensmiddelenconcern om de ijstak, met merken als Ben & Jerry's, Magnum en Cornetto, mogelijk te verkopen of apart naar de beurs te brengen.

De ongeveer 450 werknemers van de ijsafdeling zullen naar verwachting in het eerste kwartaal van volgend jaar naar het nieuwe kantoor in de Reguliersdwarsstraat in Amsterdam verhuizen, verklaarde een woordvoerder van het bedrijf. In maart dit jaar liet Unilever weten de ondermaats presterende ijsafdeling te willen afsplitsen om zich meer te richten op sneller groeiende marktsegmenten zoals schoonheidsproducten.

Bij de publicatie van de halfjaarcijfers in juli zei Unilever op koers te liggen om de afsplitsing van zijn ijsjesdivisie tegen eind volgend jaar te hebben afgerond. Persbureau Bloomberg meldde daarnaast op basis van ingewijden dat Unilever is begonnen met de eerste gesprekken met investeerders over een mogelijke verkoop van de ijstak, die zo'n 18 miljard euro waard zou kunnen zijn. Een andere optie is een beursnotering voor het ijsbedrijf in Amsterdam of Londen, waar het hoofdkantoor van Unilever staat. De ijsjesdivisie was vorig jaar goed voor een omzet van 7,9 miljard euro.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

28 minuten geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

32 minuten geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

1 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

2 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

3 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

5 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiƫle beloning.

5 uur geleden