Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever-topman wil aantal duurzaamheidsdoelen beperken tot vier

Unilever-topman wil aantal duurzaamheidsdoelen beperken tot vier

LONDEN (ANP) - Unilever dringt het aantal duurzaamheidsdoelen waar het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern aan werkt terug tot vier, kondigt de onlangs aangetreden topman Hein Schumacher aan. Die ingreep maakt de inspanningen volgens de Nederlander gerichter, wat ook sneller resultaat zal opleveren. Het bedrijf achter merken als Dove-shampoo, Rexona-deodorant en Magnum-ijs richt zich daarom voorlopig op de strijd tegen klimaatverandering, op natuurbehoud, het tegengaan van plastic afval en op bestaanszekerheid. Welk duurzaamheidsdoel het concern laat schieten wil Schumacher niet zeggen.

Het Britse concern is volgens hem erg actief geweest met maatschappelijke toezeggingen, die soms ad hoc werden gedaan en waar de doelen soms voor de lange termijn werden geformuleerd. "De nieuwe focus die ik wil, is dat we ons beperken tot de terreinen waarop we echt het verschil kunnen maken", zei Schumacher in een gesprek met journalisten. Over die doelen moet Unilever ook regelmatig rapporteren, waarbij de topman zinspeelde op kwartaal- en jaarberichten. "Als bedrijf moeten we meer doen en op korte termijn resultaten boeken, en daar transparant over zijn. De wereld schreeuwt om impact op de korte termijn."

Unilever kreeg tijdens de aandeelhoudersvergadering in mei, toen Alan Jope nog topman was, de kritiek dat het bedrijf een te zachte klimaatdoelstelling heeft. Activisten van Milieudefensie waren teleurgesteld dat Jope niet wilde toezeggen dat Unilever zijn CO2-uitstoot in 2030 met 45 procent heeft teruggebracht, wat volgens de organisatie nodig is om de opwarming van de aarde te beperken.

Op de vraag aan welke duurzaamheidsdoelen Unilever voorlopig minder aandacht besteedt, gaf Schumacher geen concreet antwoord. "Het belangrijkste is dat we focussen op gebieden waar we impact kunnen maken". Op de site van het bedrijf staat onder andere dat Unilever aandacht besteedt aan diversiteit en inclusie, de toekomst van werk en de toegang tot gezond eten.

Meer uit Financieel

AEX-index licht hoger in afwachting ontwikkelingen Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.

12 minuten geleden
AB Foods splitst Primark af van voedseltak; beide naar beurs

LONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.

14 minuten geleden
Schone Kleren Campagne begint rechtszaak tegen jeansmerk Levi's

AMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.

1 uur geleden
Britten gaan meer inzetten op hernieuwbare energie door oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

9 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

10 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

11 uur geleden