Unilever ontkent te profiteren van hoge inflatie
LONDEN (ANP) - Unilever ontkent te profiteren van de hoge inflatie van de afgelopen anderhalf jaar. Wereldwijd en in Nederland worden grote consumentenmerken steeds vaker beschuldigd van "graaiflatie", waarbij ze de winst opvoeren door prijsverhogingen. Maar het Britse voedings- en verzorgingsmiddelenconcern zegt lang niet alle gestegen kosten te hebben doorberekend aan consumenten.
"We hebben in het afgelopen jaar erg hoge kosten gehad en zijn erg selectief geweest met het doorberekenen van die kosten aan consumenten. We hebben niet alle extra kosten opgevangen met hogere prijzen. De winstmarges in met name Europa zijn ook gedaald", zei topman Hein Schumacher in een toelichting op de cijfers van het afgelopen kwartaal. "Als je kijkt naar wat we willen, een bescheiden margestijging, is dat vrij normaal voor bedrijven in consumentproducten."
In de maanden juli, augustus en september steeg de omzet van Unilever vooral door prijsverhogingen. Het bedrijf als geheel verkocht juist minder producten, alhoewel de volumes wel weer stegen bij de verkoop van verzorgings- en schoonmaakmiddelen. Bij de update over de prestaties in het derde kwartaal gaf Unilever geen exacte cijfers over winst en winstmarges. In het eerste halfjaar steeg de operationele winstmarge op jaarbasis licht tot 17,1 procent, wat volgens Unilever naast prijsverhogingen ook aan kostenbesparingen lag.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.
8 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.
10 uur geleden