Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever in kopgroep AEX, platenlabel UMG onderaan na cijfers

Unilever in kopgroep AEX, platenlabel UMG onderaan na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist donderdag het verlies beperkt te houden dankzij een mooie koerswinst van Unilever. Het levensmiddelenconcern zag de omzet afgelopen kwartaal sterker dan verwacht toenemen dankzij prijsverhogingen. Topman Alan Jope sprak van een goede start van het jaar. Het aandeel won 1,5 procent.

De kwartaalcijfers van Universal Music Group (UMG) werden minder goed ontvangen. Het muzieklabel verdiende in het eerste kwartaal flink aan de verkoop van platen van artiesten als Morgan Wallen en Taylor Swift en zag de omzet stijgen. De inkomsten uit streaming stonden wel onder druk omdat adverteerders minder geld steken in digitale reclame vanwege de afgezwakte economie. De winst viel daardoor tegen. Het aandeel werd 4,6 procent lager gezet en was daarmee de grootste daler in de Amsterdamse hoofdindex.

Vanwege Koningsdag was het verder relatief rustig op het Damrak. In de rest van Europa kwamen wel veel grote ondernemingen met kwartaalcijfers. De AEX noteerde rond het middaguur 0,1 procent lager op 749,22 punten. De MidKap daalde 0,4 procent tot 920,36 punten. De beurzen in Frankfurt, Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent.

Deutsche Bank

Naast Unilever stonden staalfabrikant ArcelorMittal en betaalbedrijf Adyen in de kopgroep van de AEX, met winsten van dik 1 procent. ASMI won 1,1 procent. Het chipbedrijf verloor een dag eerder nog ruim 7 procent na tegenvallende cijfers. Branchegenoot Besi, die woensdag 8 procent won dankzij een sterk kwartaalbericht, daalde 0,7 procent. STMicroelectronics kelderde 7,5 procent in Parijs na teleurstellende resultaten van de chipproducent.

In Frankfurt won Deutsche Bank 1,7 procent. De grootste bank van Duitsland boekte in het eerste kwartaal de grootste winst sinds 2013, mede geholpen door kostenbesparingen en hogere rente-inkomsten door de renteverhogingen van centrale banken. In Londen vielen de resultaten van de Britse bank Barclays (plus 4 procent) in de smaak.

Maaltijdbezorgers

De maaltijdbezorgers HelloFresh en Delivery Hero stegen 6,7 en 1 procent in Frankfurt na goed ontvangen resultaten. Concurrent Just Eat Takeaway daalde 0,3 procent in Amsterdam. In Kopenhagen werd SimCorp 38 procent meer waard. Beursbedrijf Deutsche Börse wil het Deense softwarebedrijf kopen voor 3,9 miljard euro.

De euro was 1,1035 dollar waard, tegen 1,1053 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 74,53 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 78,06 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

2 uur geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

2 uur geleden
Hof tikt EU op vingers over deel richtlijn minimumloon

LUXEMBURG (ANP/DPA) - Het Hof van Justitie van de Europese Unie heeft de EU op de vingers getikt over een deel van de richtlijn van het minimumloon. Niet de EU, maar de lidstaten stellen de lonen vast, ook het minimumloon. Enkele criteria die de EU in de richtlijn had vastgesteld, zijn in strijd met die bevoegdheid van lidstaten, stelt het hof.

2 uur geleden
OpenAI verliest Duitse rechtszaak over auteursrechten liedjes

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - Een Duitse rechtbank heeft dinsdag geoordeeld dat OpenAI auteursrechten heeft geschonden door het gebruik van songteksten. Auteursrechtenorganisatie Gema, die de schrijvers van meerdere Duitse liedjes vertegenwoordigt, had hierover een zaak aangespannen tegen de Amerikaanse maker van de populaire taalbot ChatGPT.

3 uur geleden
Nieuwe indoorpretparken van Netflix voorlopig alleen in VS

LOS GATOS (ANP) - Netflix wil meerdere indoorpretparken openen in de Verenigde Staten. Maar een Netflix House in andere landen zit er voorlopig niet in. Dat heeft marketingdirecteur Marian Lee van Netflix gezegd in een interview met het Franse persbureau AFP.

3 uur geleden
Burger King wil aantal restaurants in China meer dan verdubbelen

BEIJING (ANP/AFP) - Burger King wil het aantal restaurants in China komende jaren meer dan verdubbelen, heeft moederbedrijf Restaurant Brands International (RBI) aangekondigd. RBI verkoopt zijn meerderheidsbelang in de Chinese tak aan de Chinese investeerder CPE. Die samenwerking levert 350 miljoen dollar aan nieuwe investeringen op.

3 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen bij stijgers op Damrak na nieuwe doelen

AMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde dinsdag tot de stijgers op het Damrak met een plus van bijna 2 procent. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Financieel topman Ethan Tandowsky zei verder "aanzienlijke kansen" te zien voor Adyen om een van de grootste spelers in de branche te worden.

5 uur geleden