Unilever geeft zicht op prestaties in coronajaar
ROTTERDAM (ANP) - Levens- en schoonmaakmiddelenconcern Unilever geeft donderdag een inkijkje hoe het bedrijf het coronajaar 2020 door is gekomen. De verwachting is dat het slotkwartaal weinig nieuws heeft gebracht en dat het beeld uit de eerdere kwartalen overeind blijft: veel verkopen van schoonmaakmiddelen en zaken als ijs voor thuis, minder verkopen aan bedrijven en horeca. Dat laatste speelt weer een grotere rol nu met name in Europa weer strengere maatregelen werden getroffen in de strijd tegen het coronavirus.
Al eerder gaf Unilever aan wel een stootje te kunnen hebben. Het bedrijf opereert in zoveel landen en heeft zoveel verschillende producten, dat het zelden alleen maar negatieve gevolgen ondervindt. De winstgevendheid ging wel iets omlaag door de extra coronamaatregelen die Unilever voor zijn personeel moest treffen.
Die winstgevendheid vindt Unilever zelf ook belangrijk want het bedrijf gaf al aan het grootste deel van de theetak van de hand te willen doen omdat daar niet genoeg aan verdiend werd. Inmiddels zijn er ook berichten dat het bedrijf een deel van de schoonheidsproducten van de hand wil doen en zich op dat vlak meer op premiummerken wil richten.
Bovendien zijn het de eerste cijfers sinds het levens- en schoonmaakmiddelenconcern op papier een volledig Brits bedrijf werd. De veelbesproken 'verhuizing' werd eind vorig jaar afgerond.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met verliezen geëindigd. Beleggers wachtten verdere ontwikkelingen rond de Iranoorlog af, die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen namen verder toe.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Deze maand zijn tot nu toe slechts 77 schepen door de Straat van Hormuz gevaren, blijkt uit cijfers van het maritieme databedrijf Lloyd's List. Dat is een forse daling vergeleken met een jaar geleden. Volgens het bedrijf ging het tussen 1 en 11 maart vorig jaar nog om 1229 doortochten.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Installatiebedrijf Feenstra, een van de grootste installateurs in Nederland, waarschuwt consumenten voor nepmonteurs die mensen voor duizenden euro's oplichten. Feenstra meldt op zijn website een "zeer sterke toename" te zien van mensen die denken dat iemand van het bedrijf aan de deur staat. Maar in werkelijkheid betalen zij nepmonteurs honderden tot zelfs duizenden euro's voor werkzaamheden die niet of slecht worden uitgevoerd, aldus het bedrijf.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag iets hoger gesloten. Beleggers bleven zich zorgen maken over de Iranoorlog die nu bijna twee weken duurt. De olieprijzen stegen verder, uit angst over de aanvoer uit het Midden-Oosten.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China waardeert de "positieve signalen" die het nieuwe Nederlandse kabinet heeft afgegeven over de betrekkingen met China en is bereid de communicatie en wederzijds vertrouwen te verdiepen. Dit heeft de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi gezegd, die vrijdag met zijn Nederlandse evenknie Tom Berendsen heeft gebeld.
12 uur geleden