Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Unilever en TomTom afgestraft op Damrak, AEX daalt licht

Unilever en TomTom afgestraft op Damrak, AEX daalt licht

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs moest zwaargewicht Unilever het donderdag ontgelden. Het levensmiddelenconcern presteerde in het coronajaar 2020 redelijk in lijn met de verwachtingen. Beleggers waren echter teleurgesteld dat het AEX-bedrijf geen concrete voorspellingen deed voor dit jaar. Navigatiebedrijf TomTom werd ook hard afgestraft door tegenvallende vooruitzichten.

Unilever was de grote verliezer bij de hoofdfondsen met een min van bijna 5 procent. Het concern verkocht afgelopen jaar meer hygiëneproducten als zeep en wasmiddelen door de coronapandemie. Consumenten gaven door het vele thuiszitten ook meer uit aan ijs van Ben & Jerry's. De verkopen aan de horeca namen daarentegen af. Topman Alan Jope verwacht dat het begin van 2021 uitdagend blijft, maar dat de economie in de tweede jaarhelft snel zal herstellen.

Shell (min 1,1 procent) gaf ook een kijkje in de boeken. Het olie- en gasconcern leed in 2020 zijn grootste verlies ooit. Door de coronacrisis vlogen er vorig jaar minder vliegtuigen, reden er minder auto's en draaide de industrie in een lagere versnelling. Daardoor daalde de vraag naar olie en gas van het bedrijf. Shell liet wel weten het dividend in het eerste kwartaal te verhogen.

TomTom

Bij de kleinere bedrijven in Amsterdam ging TomTom bijna 14 procent onderuit. De navigatiedienstverlener heeft door de coronacrisis een "turbulent" jaar achter de rug en leed een miljoenenverlies. Volgens analisten van ING verloopt het herstel bij het bedrijf trager dan verwacht en valt de omzetdoelstelling voor dit jaar tegen.

De Europese markten bleven dicht bij huis. De AEX-index op Beursplein 5 daalde rond het middaguur 0,3 procent tot 653,05 punten. Betaalbedrijf Adyen was koploper in de hoofdindex met een plus van 3,8 procent. De MidKap verloor 0,6 procent tot 981,39 punten. Frankfurt en Parijs klommen tot 0,4 procent. Londen won 0,1 procent in afwachting van het rentebesluit van de Britse centrale bank.

Deutsche Bank

Deutsche Bank zag een eerdere winst verdampen en daalde 1,5 procent in Frankfurt. De grootste bank van Duitsland boekte afgelopen jaar voor het eerst sinds 2014 weer winst. Bayer dikte 5 procent aan. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Duitse chemieconcern een deal heeft gesloten voor het afhandelen van toekomstige claims rond de onkruidverdelger Roundup, die kankerverwekkend zou zijn.

De euro was 1,1990 dollar waard, tegen 1,2024 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,8 procent duurder op 56,14 dollar. Brentolie kostte 0,7 procent meer op 58,84 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

23 minuten geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

2 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

2 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

4 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

4 uur geleden
Industrie produceert iets groener, geen langetermijnverbetering

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft vorig jaar iets groener geproduceerd dan een jaar eerder, maar op de langere termijn is er nog geen sprake van een trendbreuk. Dat meldt de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) op basis van gegevens van grote industriebedrijven in ons land.

5 uur geleden
Brussel wil financiële markten beter stroomlijnen

BRUSSEL (ANP) - Brussel vindt de financiële markten binnen de EU te gefragmenteerd en wil dat het makkelijker wordt om binnen Europa financiële diensten te verhandelen. Daarvoor presenteert de Europese Commissie donderdag een plan. Daarin geeft Brussel de Europese toezichthouder voor financieel toezicht ook een grotere rol.

5 uur geleden