
Uniek kennisbedrijf voor Zeeuwse woningbouw en utiliteit
“De wereld van woningbouw en utiliteitsbouw kruipt steeds dichter naar elkaar. De kennis die we in de woningbouw opdoen, passen we toe bij de bouw van onder andere fabrieken, kantoren, scholen en ziekenhuizen. Andersom brengen we kennis naar de woningbouw. Daarmee is Croonwolter&dros een unieke kennispartner in Zeeland.”Harry IJpma is nu ruim een jaar regiodirecteur bij Croonwolter&dros. Dit bedrijf is gespecialiseerd in het ontwerp, de realisatie, de renovatie en instandhouding van gebouwgebonden technische installaties. Sinds januari van dit jaar is de kennis van woningbouwspecialist Comfort Partners | TBI regio Zeeland samengevoegd met de technische dienstverlening van Croonwolter&dros. Beiden bedrijven maken deel uit van TBI, een groep van ondernemingen die onze leefomgeving op een duurzame manier vernieuwt, inricht en onderhoudt. Harry: “Met het bijeenbrengen van de kennisgebieden woningbouw en utiliteit kunnen we nog beter reageren op de vraag vanuit de Zeeuwse markt. De uitdagingen van onze klanten liggen op het snijvlak van technologische innovatie, vakmanschap en duurzaamheid. Door binnen TBI onze krachten te bundelen, zijn wij dé technische dienstverlener met brede expertise in eigen huis.”
Meerwaarde voor woningbouwcorporaties
De nieuwbouw- en renovatieprojecten van woningbouwcorporaties zijn een goed voorbeeld van projecten waarbij deze krachtenbundeling haar meerwaarde toont. “Woningbouwcorporaties staan voor een grote verduurzamingsopgave. Wij bieden een slim concept, waaraan onze kennis uit de utiliteit aan de basis ligt. Zo kunnen we vooraf data verzamelen en vergelijken met de data die we hebben van vergelijkbare panden. Op basis daarvan kunnen we proactief adviseren welke verduurzamingsmaatregelen het meeste effect zullen hebben. Daarbij kijken we breed, dus zowel naar elektrotechnische aspecten, als werktuigbouwkundige en bouwkundige componenten”, legt Harry uit. “In de utiliteit doen we dit al jaren. In Zeeland gaan we nu op deze basis aan de slag bij bijvoorbeeld een woningbouwvereniging.” De complexiteit van woningbouw zit volgens IJpma met name in de grote aantallen. Een woonhuisinstallatie is op zich niet ingewikkeld, maar wel als de aantallen toenemen. “Vroeger plaatsten we in iedere woning een cv-ketel. Nu werken we met centrale warmte/koude installaties (kennis uit de utiliteit), waarvan we de opbrengst tot achter iedere voordeur moeten brengen (kennis van woningbouw). Datzelfde doet zich voor als er bijvoorbeeld gekozen wordt voor zonnepanelen op een appartementencomplex. Iedere bewoner moet daarvan meeprofiteren.”
Uniek kennisbedrijf
Bij Croonwolter&dros werken alleen in Zuidwest Nederland al 350 mensen. Het bedrijf, dat van origine een ingenieursbureau is, heeft veel expertteams in huis. “We vormen een multidisciplinair kennisbedrijf waarin kennis van elektrotechniek en werktuigbouw samenkomt. Logisch en noodzakelijk, want deze technische kennisgebieden schuiven steeds dichter naar elkaar toe. Dat zie je aan de techniek in je eigen auto, maar die ontwikkeling is in feite overal zichtbaar.” Met deze kennis en kunde in eigen huis zijn de ambities van Harry voor Zeeland groot. “Veel gebeurt hier op basis van vertrouwen. We werken met goede mensen die de markt kennen en dat vertrouwen waard zijn. Onze ambitie is marktleider te worden. We hebben alles in huis om dat te realiseren.”
Bijzondere concepten
In dit verband wijst Harry tot slot op de unieke concepten die TBI mogelijk maakt. Daarbij is TBI bereid om voor rekening en risico investeringen te doen en deze te exploiteren. “TBI is een stichting. Alleen dat is al uniek. Het geld dat wij verdienen, gaat terug de maatschappij in. Zo investeren wij in monumentaal vastgoed, hebben we een fantastisch opleidingsfonds voor de kinderen van onze medewerkers én kunnen we investeren in oplossingen voor onze klanten. Daarbij kunnen je denken aan een koude/warmte installatie die wij zelf exploiteren en waarmee wij energie leveren aan een afnemer. Maar bijvoorbeeld ook aan het plaatsen en exploiteren van oplaadpalen voor elektrische auto’s. Dit zijn investeringen die bijvoorbeeld voor ziekenhuizen bijna niet op te brengen zijn. Op deze manier maken wij dit toch mogelijk.”
Fotograaf: Maya Pajovic
Meer uit Zeeland
MONO is de verantwoordelijkheid van iedereen’ Met 55 chauffeurs, die dagelijks op de weg zitten, is verkeersveiligheid een belangrijk thema. Leonie van Benten, Customs Coordinator & QHSE Manager bij Tieleman Logistics in Kloosterzande legt het als volgt uit: “Onze grootste en belangrijkste prioriteit is dat iedere chauffeur ’s avonds weer goed, gezond en veilig naar huis kan.” Met dat dagelijkse streven in haar achterhoofd, kon Leonie niet om het MONO Helden stokje heen. “Ik vind het een goede manier om organisatie breed te kijken naar de afleidingen achter het stuur. Iedereen binnen ons bedrijf draagt een verantwoordelijkheid om die afleiding zoveel mogelijk te beperken. Dat begint bij bewustwording en daarbij helpt het MONO Helden stokje ons.” Tieleman Logistics is van oudsher een familiebedrijf. De naam prijkt al meer dan 100 jaar op vrachtwagens. Vijf jaar geleden heeft het bedrijf een flinke professionaliseringsslag gemaakt. Inmiddels wordt veel meer gedaan dan transport alleen. “We zijn een professionele partner in de totale supply chain van onze klanten. Dat betekent dat we bijvoorbeeld ook opslag verzorgen, labelen, ompakken en monsterafname. Natuurlijk vergt dat ook een verandering in de bedrijfsorganisatie. Om die reden hebben we grote aanpassingen gedaan, zoals het automatiseren van bedrijfsprocessen en de magazijn inrichtingen.” Oog voor het menselijke aspect Bij Tieleman Logistics werken momenteel 110 mensen. De helft daarvan is aan de slag als chauffeur. Het bedrijf heeft een eigen vloot met uiteenlopende vrachtwagens voor uiteenlopende opdrachten. Veiligheid is een belangrijk aandachtspunt. Zo vertelt Leonie dat alle vrachtwagens zijn uitgerust met de allernieuwste snufjes op dat gebied. “Toch, je kunt zoveel techniek installeren als je wilt, we hebben altijd ook te maken met het menselijke aspect. We hebben chauffeurs, die dagelijks op de weg zitten en we weten allemaal: een foutje is zo gemaakt. Ik was al langere tijd aan het nadenken hoe we juist dat aspect kunnen aankaarten, toen ik hoorde over MONO. Het werd helemaal aantrekkelijk toen bleek dat Dek Rijscholen het stokje aan ons zou overdragen. Dat is namelijk een partner met wie wij veel samenwerken.”
2 maanden geledenHorecabeurs Goes 2025: Dé horecavakbeurs van Zuidwest-Nederland! Op 17 en 18 maart 2025 vindt de Horecabeurs Goes plaats in het hart van Zeeland. Dit jaarlijkse evenement is dé horecavakbeurs voor Zuidwest-Nederland, waar ondernemers uit de horeca, recreatie en toerisme samenkomen om inspiratie op te doen en nieuwe zakelijke kansen te ontdekken.
2 maanden geledenBoutique Hotel Philippine viert het bereiken van het hoogste punt van de bouw Philippine, 1 november 2024 — Boutique Hotel Philippine heeft een belangrijke mijlpaal bereikt: het hoogste punt van de bouw is een feit! Na maanden van intensieve werkzaamheden is het hotel nu wind- en waterdicht. Om deze prestatie te vieren, organiseert Boutique Hotel Philippine een feestelijke bijeenkomst voor alle betrokkenen en geïnteresseerden.
6 maanden geleden‘Natuurlijk MONO, voor onszelf en voor alle cursisten’ Dek Opleidingen heeft recent het Mono Helden-stokje overgenomen van De Baar Touringcars. Als nieuwe MONO Held besteedt Dek Opleidingen in de komende periode nadrukkelijk aandacht aan het voorkomen van smartphone gebruik in het verkeer. “Onze focus is tweeledig. Allereerst willen we werken aan bewustwording onder onze eigen medewerkers”, legt directeur Jos Dek uit. “Daarnaast willen we ook een begin maken met aandacht voor deze vorm van verkeersveiligheid in onze verkeersopleidingen. Wij leiden als het ware de nieuwe lichting op en kunnen zodoende bijdragen aan de verkeersveiligheid in onze regio.” Als nieuwe MONO Held is Dek Opleidingen in Goes ambassadeur van de MONO-campagne van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ). Dit sluit goed aan bij de activiteiten van dit Zeeuwse familiebedrijf. Al sinds 1976 richt Dek zich op verkeerslessen. “Ons aanbod is inmiddels breed en loopt uiteen van rijopleidingen - van personenauto tot bus, vrachtwagen en trekker - tot beroepsopleidingen, waaronder opleidingen voor intern transport, Code 95 opleidingen voor beroepschauffeurs, maar bijvoorbeeld ook VCA, BHV en cursussen Veilig werken langs de weg.” Jos vertelt verder dat zijn bedrijf inmiddels drie vestigingen heeft, namelijk in Goes, Terneuzen en Halsteren. Daar werken circa 85 medewerkers. Klanten zijn particulieren, lokale bedrijven en daarnaast grote, landelijk opererende partijen. “De Baar Touringcars is één van onze klanten. Zij besteden veel aandacht aan het voorkomen van afleiding achter het stuur. Zij deden de suggestie om het stokje van hen over te nemen.”
6 maanden geledenStellendam, 15 augustus 2024 – Na een periode van schaarste worden er in de wateren rondom Stellendam en de Voordelta weer volop garnalen gevangen. Dat heeft een sterk verlagend effect gehad op de inkoopprijs bij de visafslag. De afgelopen week werd er voor een kilo ongepelde garnalen minder dan de helft betaald in vergelijking met Week 15, toen de inkoopprijzen het hoogst waren. Dat meldt de Stellendamse Garnalen Pel Centrale BV (SGPC BV). Ondernemer Evert de Blok van SGPC is blij met de ontwikkeling. “Garnalen zijn weer betaalbaar geworden. In de eerste helft van het jaar waren de vangsten enorm teruggelopen. Dat had te maken met het koude weer en een overschot aan wijting, die ook dol zijn op garnalen. Daardoor explodeerden de inkoopprijzen en werd het voor restaurants en consumenten een wel heel erg exclusief product. Culinaire klassiekers als de Stellendamse garnalencocktail of een Tomaat met Stellendamse garnalen werden door de hoge prijzen noodgedwongen van de menukaart gehaald. Nu de vangsten van formaat Type 2 - Grande en 3 - Moyenne fors toenemen, zijn de prijzen daarvan ook spectaculair gedaald. En dat is goed nieuws voor de horeca, de viswinkels en hun klanten. Het aanbod van het grootste Type 1 – Superieur is nog beperkt, maar dat zal ook in de komende weken toenemen.”
8 maanden geledenVan 7 t/m 14 september organiseert Nationaal Park Oosterschelde de 16e editie van de Oosterscheldeweek. Tijdens de Oosterscheldeweek kan iedereen, van jong tot oud, dit prachtige gebied ontdekken en beleven.
8 maanden geledenContacta, het jaarlijkse netwerkevent voor ondernemers, vindt dit jaar plaats op 5, 6 en 7 november in de Zeelandhallen in Goes. Dit evenement is dé plek waar bedrijven en professionals uit diverse sectoren samenkomen om te netwerken, kennis te delen en nieuwe zakelijke kansen te ontdekken. Met een breed scala aan exposanten, interessante lezingen en workshops, biedt Contacta een unieke gelegenheid om je zakelijke netwerk uit te breiden en op de hoogte te blijven van de nieuwste trends en ontwikkelingen in jouw branche. Het thema van dit jaar, "Sterke Schakels," weerspiegelt onze overtuiging dat succesvolle verbindingen en samenwerkingen essentieel zijn voor groei en veerkracht, zowel op individueel als op organisatorisch niveau. Door de focus te leggen op sterke schakels willen we de kracht benadrukken van het verbinden van verschillende partijen, ideeën en talenten. Dit thema is niet alleen relevant voor het bedrijfsleven, maar ook voor onderwijsinstellingen, overheden en andere belanghebbenden. Het onderstreept het belang van samenwerking en synergie om gemeenschappelijke doelen te bereiken en uitdagingen gezamenlijk aan te pakken.
8 maanden geleden