UNICEF waarschuwt voor groeiend gevaar van hitte voor kinderen
NEW YORK (ANP) - Een op de vijf kinderen wereldwijd woont in een gebied waarin het aantal extreem warme dagen in de afgelopen zestig jaar is verdubbeld of nog hoger is geworden. Dat stelt VN-kinderorganisatie UNICEF, die waarschuwt voor het gevaar dat hitte vormt voor kinderen.
"De lichamen van jonge kinderen zijn veel kwetsbaarder bij extreme hitte dan die van volwassenen", aldus een woordvoerder van UNICEF tegen persbureau AFP. "Kinderen zijn fragiel en ademen heel snel. Ze kunnen niet zweten zoals volwassenen dat kunnen. Hittestress kan dodelijk zijn voor ze."
UNICEF houdt een ondergrens van 35 graden Celsius aan voor extreme hitte. Zo'n 466 miljoen kinderen maken die twee keer zo vaak mee als hun grootouders. Ruim een kwart van hen woont in West- en Centraal-Afrika. De VN-organisatie waarschuwt dat in die warme gebieden ondervoeding en besmettelijke ziektes als malaria en dengue ook een groter probleem zijn. Daarnaast kan hitte negatieve gevolgen hebben voor de neurologische ontwikkeling en geestelijke gezondheid van kinderen.
De organisatie roept op tot onder meer betere voorlichting voor ouders, training voor zorgpersoneel en koele schoolgebouwen. Maar UNICEF onderstreept vooral het belang van het terugdringen van klimaatverandering. "Nu overheden werken aan hun nationale klimaatactieplannen, moeten zij erbij stilstaan dat de kinderen van nu en toekomstige generaties zullen moeten leven in de wereld die zij achterlaten," aldus UNICEF-baas Catherine Russell in een verklaring.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
3 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
4 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
5 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
8 uur geleden