UNICEF waarschuwt voor groeiend gevaar van hitte voor kinderen
NEW YORK (ANP) - Een op de vijf kinderen wereldwijd woont in een gebied waarin het aantal extreem warme dagen in de afgelopen zestig jaar is verdubbeld of nog hoger is geworden. Dat stelt VN-kinderorganisatie UNICEF, die waarschuwt voor het gevaar dat hitte vormt voor kinderen.
"De lichamen van jonge kinderen zijn veel kwetsbaarder bij extreme hitte dan die van volwassenen", aldus een woordvoerder van UNICEF tegen persbureau AFP. "Kinderen zijn fragiel en ademen heel snel. Ze kunnen niet zweten zoals volwassenen dat kunnen. Hittestress kan dodelijk zijn voor ze."
UNICEF houdt een ondergrens van 35 graden Celsius aan voor extreme hitte. Zo'n 466 miljoen kinderen maken die twee keer zo vaak mee als hun grootouders. Ruim een kwart van hen woont in West- en Centraal-Afrika. De VN-organisatie waarschuwt dat in die warme gebieden ondervoeding en besmettelijke ziektes als malaria en dengue ook een groter probleem zijn. Daarnaast kan hitte negatieve gevolgen hebben voor de neurologische ontwikkeling en geestelijke gezondheid van kinderen.
De organisatie roept op tot onder meer betere voorlichting voor ouders, training voor zorgpersoneel en koele schoolgebouwen. Maar UNICEF onderstreept vooral het belang van het terugdringen van klimaatverandering. "Nu overheden werken aan hun nationale klimaatactieplannen, moeten zij erbij stilstaan dat de kinderen van nu en toekomstige generaties zullen moeten leven in de wereld die zij achterlaten," aldus UNICEF-baas Catherine Russell in een verklaring.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Openbaar Ministerie kan zes Democratische politici niet vervolgen voor het verspreiden van een video waarin ze militairen vertelden dat ze geen illegale bevelen hoeven op te volgen. Een onderzoeksjury weigerde volgens media als CNN en The New York Times de aanklachten goed te keuren. De beelden leidden tot een woedende reactie van president Donald Trump, die de zes verraders noemde die de doodstraf verdienen.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.
1 uur geledenTUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.
3 uur geleden