Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNICEF waarschuwt voor groeiend gevaar van hitte voor kinderen

UNICEF waarschuwt voor groeiend gevaar van hitte voor kinderen

NEW YORK (ANP) - Een op de vijf kinderen wereldwijd woont in een gebied waarin het aantal extreem warme dagen in de afgelopen zestig jaar is verdubbeld of nog hoger is geworden. Dat stelt VN-kinderorganisatie UNICEF, die waarschuwt voor het gevaar dat hitte vormt voor kinderen.

"De lichamen van jonge kinderen zijn veel kwetsbaarder bij extreme hitte dan die van volwassenen", aldus een woordvoerder van UNICEF tegen persbureau AFP. "Kinderen zijn fragiel en ademen heel snel. Ze kunnen niet zweten zoals volwassenen dat kunnen. Hittestress kan dodelijk zijn voor ze."

UNICEF houdt een ondergrens van 35 graden Celsius aan voor extreme hitte. Zo'n 466 miljoen kinderen maken die twee keer zo vaak mee als hun grootouders. Ruim een kwart van hen woont in West- en Centraal-Afrika. De VN-organisatie waarschuwt dat in die warme gebieden ondervoeding en besmettelijke ziektes als malaria en dengue ook een groter probleem zijn. Daarnaast kan hitte negatieve gevolgen hebben voor de neurologische ontwikkeling en geestelijke gezondheid van kinderen.

De organisatie roept op tot onder meer betere voorlichting voor ouders, training voor zorgpersoneel en koele schoolgebouwen. Maar UNICEF onderstreept vooral het belang van het terugdringen van klimaatverandering. "Nu overheden werken aan hun nationale klimaatactieplannen, moeten zij erbij stilstaan dat de kinderen van nu en toekomstige generaties zullen moeten leven in de wereld die zij achterlaten," aldus UNICEF-baas Catherine Russell in een verklaring.

Meer uit Buitenland

VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

9 minuten geleden
Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

3 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

3 uur geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

5 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

7 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

11 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

13 uur geleden