Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNESCO: 162 journalisten vermoord in 2022 en 2023

UNESCO: 162 journalisten vermoord in 2022 en 2023

PARIJS (ANP/AFP) - In de afgelopen twee jaar werd elke vier dagen een journalist gedood. Dat blijkt uit een nieuw rapport van UNESCO. Volgens de VN-organisatie wordt in 85 procent van de gevallen niemand veroordeeld voor de moord.

Het land met het hoogste aantal moorden in 2022 was Mexico met negentien. In 2023 werd het hoogste aantal, 24, geregistreerd in de Palestijnse gebieden, aldus UNESCO. Meer dan de helft van de 162 moorden vond plaats in conflictgebieden. In de andere gevallen gaat het vaak om journalisten die georganiseerde misdaad, corruptie of protesten verslaan.

Het nieuwe cijfer ligt 38 procent hoger dan het vorige: in 2020 en 2021 werden 117 moorden op journalisten geregistreerd. Het aantal is sinds de telling over 2016 en 2017 niet zo hoog geweest.

UNESCO brengt de cijfers jaarlijks uit op de Internationale Dag tegen Straffeloosheid van Misdaden tegen Journalisten.

Meer uit Buitenland

Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

12 minuten geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

43 minuten geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordaniƫ aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

2 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

2 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

3 uur geleden
Oeganda sluit internet af voorafgaand aan verkiezingen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".

3 uur geleden
Iran gaat opgepakte betogers strafrechtelijk vervolgen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse autoriteiten zeggen een aantal opgepakte demonstranten strafrechtelijk te vervolgen, waarbij die bij een veroordeling de doodstraf kunnen krijgen. De aankondiging komt op een moment dat de internationale zorgen over de situatie in Iran toenemen.

3 uur geleden