UNESCO: 162 journalisten vermoord in 2022 en 2023
PARIJS (ANP/AFP) - In de afgelopen twee jaar werd elke vier dagen een journalist gedood. Dat blijkt uit een nieuw rapport van UNESCO. Volgens de VN-organisatie wordt in 85 procent van de gevallen niemand veroordeeld voor de moord.
Het land met het hoogste aantal moorden in 2022 was Mexico met negentien. In 2023 werd het hoogste aantal, 24, geregistreerd in de Palestijnse gebieden, aldus UNESCO. Meer dan de helft van de 162 moorden vond plaats in conflictgebieden. In de andere gevallen gaat het vaak om journalisten die georganiseerde misdaad, corruptie of protesten verslaan.
Het nieuwe cijfer ligt 38 procent hoger dan het vorige: in 2020 en 2021 werden 117 moorden op journalisten geregistreerd. Het aantal is sinds de telling over 2016 en 2017 niet zo hoog geweest.
UNESCO brengt de cijfers jaarlijks uit op de Internationale Dag tegen Straffeloosheid van Misdaden tegen Journalisten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
2 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
53 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
5 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
6 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
9 uur geleden