Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

UNESCO: 162 journalisten vermoord in 2022 en 2023

UNESCO: 162 journalisten vermoord in 2022 en 2023

PARIJS (ANP/AFP) - In de afgelopen twee jaar werd elke vier dagen een journalist gedood. Dat blijkt uit een nieuw rapport van UNESCO. Volgens de VN-organisatie wordt in 85 procent van de gevallen niemand veroordeeld voor de moord.

Het land met het hoogste aantal moorden in 2022 was Mexico met negentien. In 2023 werd het hoogste aantal, 24, geregistreerd in de Palestijnse gebieden, aldus UNESCO. Meer dan de helft van de 162 moorden vond plaats in conflictgebieden. In de andere gevallen gaat het vaak om journalisten die georganiseerde misdaad, corruptie of protesten verslaan.

Het nieuwe cijfer ligt 38 procent hoger dan het vorige: in 2020 en 2021 werden 117 moorden op journalisten geregistreerd. Het aantal is sinds de telling over 2016 en 2017 niet zo hoog geweest.

UNESCO brengt de cijfers jaarlijks uit op de Internationale Dag tegen Straffeloosheid van Misdaden tegen Journalisten.

Meer uit Buitenland

Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

2 uur geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

4 uur geleden
Venezuela en Colombia houden topoverleg na gevangenname Maduro

CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.

12 uur geleden
President Trump vervangt hoofd van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.

13 uur geleden
Axios: Trump wees aanbod Poetin af over Iraans verrijkt uranium

WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.

13 uur geleden
Zelensky ontmoet zoon laatste sjah van Iran

PARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.

14 uur geleden
Rode Kruis slaat alarm over lot burgers in Libanon

BEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.

14 uur geleden