Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Undercoverafdeling politie op de schop na misstanden

Undercoverafdeling politie op de schop na misstanden

DEN HAAG (ANP) - De afdeling Werken Onder Dekmantel (WOD) van de politie gaat op de schop, zo is woensdag bekendgemaakt. Er hebben zich meerdere incidenten voorgedaan, waaronder de zelfdoding van een undercoveragent, en de al genomen maatregelen zijn volgens politiechef van de Landelijke Eenheid Oscar Dros "onvoldoende toekomstbestendig". In samenspraak met het Openbaar Ministerie worden de lopende werkzaamheden van het huidige team "zo snel als mogelijk op een verantwoorde, gecontroleerde manier geleidelijk afgebouwd".

Er wordt een nieuwe organisatie ontworpen, die volgens Dros onmisbaar is in de strijd tegen de zware georganiseerde criminaliteit. Voorzitter Jan Struijs van de Nederlandse Politiebond (NPB) spreekt tegen De Telegraaf over "uithuilen en opnieuw beginnen".

Over de undercoverafdeling zijn meerdere kritische rapporten verschenen. Volgens betrokkenen heerst er een "giftige en manipulatieve werksfeer", waardoor volgens de Inspectie voor Justitie en Veiligheid ook gevaarlijke situaties zijn ontstaan. De speciale commissie-Brouwer, die onderzoek deed naar de zelfmoord binnen het team, stelde dat die zelfdoding samenhing met het werk van de undercoveragent. Er was te weinig oog voor signalen dat het niet goed met hem ging.

Welzijn

In de nieuwe organisatie moet het welzijn van medewerkers centraal komen te staan "en gaat veel aandacht uit naar nieuwe kaders en (ethische) normen die heimelijk werk verder moeten professionaliseren". Volgens De Telegraaf krijgen alle huidige undercoveragenten andere functies of krijgen ze een functie in een nieuw op te zetten team.

Minister Dilan Yeşilgöz-Zegerius (Justitie en Veiligheid) schrijft aan de Kamer dat ze de opvatting deelt dat er "stevige verbeteringen noodzakelijk zijn". Verder meldt ze dat met het afbouwen van het WOD-team niet wordt afgedaan "aan de grote toewijding en inspanningen welke zijn geleverd door alle betrokken medewerkers. Binnen het heimelijk domein zijn er knappe prestaties geleverd."

Meer uit Binnenland

22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

2 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

5 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

8 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

9 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

9 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

11 uur geleden
NCTV: ook in Nederland alertheid geboden na aanslag in Sydney

AMSTERDAM (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorisme en Veiligheid (NCTV) heeft met afschuw gereageerd op de dodelijke schietpartij op Bondi Beach in Sydney. "Ook in Nederland is alertheid geboden", zegt NCTV-baas Wieke Vink in een reactie.

11 uur geleden