Ultee heeft maling aan spel na 'gigantisch belangrijke punten'
ZWOLLE (ANP) - Fortuna Sittard-trainer Sjors Ultee had maling aan het niveau van het cruciale duel met PEC Zwolle, dat door zijn ploeg met 1-0 werd gewonnen. Hij was na afloop van de degradatiewedstrijd vooral zeer content met de "gigantisch belangrijke punten".
"Vooraf zei ik al dat het niet zoveel zou gaan om voetbaltactiek, de mooiste opbouw of de vrije man. In wedstrijden als deze gaat het om duelleren en vechten. Zo'n wedstrijd is het ook geworden", zei Ultee voor de camera van ESPN.
"Vanaf woensdag heb ik dat geroepen en daarop getraind. Je kunt heel lang beelden kijken over tactiek óf beelden hoe je een tegengoal voorkomt. Deze trainer had maar één doel vandaag: 3 punten pakken. Het is me een zorg hoe dat gebeurt."
Nigel Lonwijk maakte in de tweede helft het enige doelpunt, met het nodige fortuin. "Ik had in de rust echt het gevoel dat het doelpunt zou vallen", zei Ultee, die de afgelopen weken flink onder druk stond. "Ik heb onze algemeen directeur nog nooit zo vrolijk zien rondlopen. Maar laten we niet gelijk in de feeststemming blijven volgende week."
Fortuna Sittard kwam op 12 punten, 6 meer dan PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
GLASGOW (ANP) - Celtic heeft op de laatste speelronde toch weer de Schotse landstitel veroverd. Daizen Maeda maakte in de 88e minuut een belangrijke treffer (2-1) in het thuisduel met Heart of Midlothian. Het doelpunt van de Japanner werd eerst nog afgekeurd, maar de videoscheidsrechter zag dat hij niet buitenspel stond. Vervolgens bepaalde Callum Osmand in de 98e minuut de eindstand (3-1).
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
3 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
8 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
18 uur geleden