Ultee heeft maling aan spel na 'gigantisch belangrijke punten'
ZWOLLE (ANP) - Fortuna Sittard-trainer Sjors Ultee had maling aan het niveau van het cruciale duel met PEC Zwolle, dat door zijn ploeg met 1-0 werd gewonnen. Hij was na afloop van de degradatiewedstrijd vooral zeer content met de "gigantisch belangrijke punten".
"Vooraf zei ik al dat het niet zoveel zou gaan om voetbaltactiek, de mooiste opbouw of de vrije man. In wedstrijden als deze gaat het om duelleren en vechten. Zo'n wedstrijd is het ook geworden", zei Ultee voor de camera van ESPN.
"Vanaf woensdag heb ik dat geroepen en daarop getraind. Je kunt heel lang beelden kijken over tactiek óf beelden hoe je een tegengoal voorkomt. Deze trainer had maar één doel vandaag: 3 punten pakken. Het is me een zorg hoe dat gebeurt."
Nigel Lonwijk maakte in de tweede helft het enige doelpunt, met het nodige fortuin. "Ik had in de rust echt het gevoel dat het doelpunt zou vallen", zei Ultee, die de afgelopen weken flink onder druk stond. "Ik heb onze algemeen directeur nog nooit zo vrolijk zien rondlopen. Maar laten we niet gelijk in de feeststemming blijven volgende week."
Fortuna Sittard kwam op 12 punten, 6 meer dan PEC Zwolle.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
12 uur geleden